:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C słabe opady deszczu

Robią #Plank dla Centrum SM

charytatywnie, Robią #Plank Centrum - zdjęcie, fotografia

Był już Ice Bucket Challenge, Manneqiun Challenge, więc dlaczego nie PLANK Challenge? To nowy pomysł pracowników Centrum Rehabilitacji SM w Bornem Sulinowie, skierowany do wszystkich osób, które chciałyby udzielić swojego wsparcia osobom chorym na stwardnienie rozsiane. Akcja już powoli opanowuje media społecznościowe i z każdym dniem coraz więcej mieszkańców Szczecinka przyłącza się do tego przedsięwzięcia. 

O co chodzi? Tak jak informowaliśmy, z powodu problemów finansowych Centrum Rehabilitacji SM w Bornem Sulinowie szuka pomysłu na dalsze pozyskiwanie funduszy. Jednym z rozwiązań miało być powołanie bądź znalezienie fundacji, która mogłaby pozyskiwać środki na leczenie chorych na stwardnienie rozsiane. Pisaliśmy na ten temat w artykule „Centrum SM trafi w ręce fundacji” http://temat.net/aktualnosci/26944/Centrum-SM-trafi-w-rece-fundacji . 

PLANK Challenge for MS to akcja mająca na celu zwrócenie uwagi na problemy osób chorych na stwardnienie rozsiane, jak również na sytuację borneńskiego ośrodka, który już od 10 llat pomaga osobom z SM. Jak przyłączyć się do akcji? Należy wykonać ćwiczenie PLANK, sfilmować swój wyczyn (może być też zdjęcie) i wrzucić go na swojego FB. Przy okazji organizatorzy zachęcają do wsparcia finansowego Fundacji Centrum Rehabilitacji SM Borne Sulinowo. 

Dlaczego ćwiczenie PLANK? – Jest pewna teoria – tłumaczy Renata Rautszko, fizjoterapeutka z Centrum SM w Bornem Sulinowie. - Nazwa ćwiczenia PLANK jest bardzo podobna do terminu medycznego PLAK. A to oznacza ogniska demielinizacyjne powstałe w przebiegu stwardnienia rozsianego w centralnym układzie nerwowym. 

Aby prawidłowo wykonać PLANK należy przyjąć pozycję jak do pompki, z tym, że opieramy się na przedramionach, które leżą spięte na ziemi równolegle do siebie. Kąt prosty w łokciach, rozstaw ramion na szerokość barków. Łopatki ściągnięte utrzymują wyprostowaną górną cześć tułowia. Głowa w równej linii z plecami. Brzuch mocno spięty, utrzymuje dolną cześć kręgosłupa, aby się nie wykrzywiała. Nogi proste, bądź minimalnie ugięte.

- Zasady akcji są proste. Jeśli ktoś został nominowany do podjęcia wyzwania, ma 48 h, aby pochwalić się swoim wyczynem. Póki co nagrywamy filmiki startowe w centrum z personelem i namawiamy znajomych, by taki filmik nagrali i wrzucili do sieci. Dopiero ruszamy i mamy nadzieję, że akcja się rozkręci – dodaje nasza rozmówczyni. 

https://www.facebook.com/miszelkat/videos/1331497360213929/

https://www.facebook.com/renata.rautszko/videos/1334077836638369/


Robią #Plank dla Centrum SM komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com