:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Robił zdjęcia zespołowi Feel i został wyrzucony z lokalu. Co się wydarzyło w Piano Barze?

Robił zdjęcia zespołowi Feel i został wyrzucony z lokalu. Co się wydarzyło w Piano Barze?
Temat Szczecinecki 06/10/2018 07:57

Do nieprzyjemnej, pośrednio związanej z imprezą sytuacji, doszło dzisiejszej nocy w prowadzonym przez Samorządową Agencję Promocji i Kultury Piano Barze. Jak twierdzi Igor Siebert, aktywny dziennikarz obywatelski dokumentujący artystyczne życie miasta i współautor popularnej strony "Muzyczny Szczecinek" na Facebooku, jednocześnie uczestnik zdarzenia, został wyproszony z samorządowego baru z powodu zrobienia zdjęć wokalisty zespołu, Piotra Kupichy.

Dziś o godz. 18.00 w Szczecinku będzie miała miejsce trzecia gala "Gryfity Szczecineckiego". To nieregularnie przyznawana nagroda, która ma na celu wyróżnienie najbardziej zasłużonych dla kultury Szczecinka osób. Z tej okazji odbywają się także koncerty, uświetniające galę. Wcześniej występował już John Porter oraz Artur Dutkiewicz. W tym roku, tuż przed wyborami, ma pojawić się wyjątkowo "mocny" zestaw wykonawców: Małgorzata Ostrowska oraz zespół Feel. 

Do nieprzyjemnej, pośrednio związanej z imprezą sytuacji, doszło dzisiejszej nocy w prowadzonym przez Samorządową Agencję Promocji i Kultury Piano Barze. Jak twierdzi Igor Siebert, aktywny dziennikarz obywatelski dokumentujący artystyczne życie miasta i współautor popularnej strony "Muzyczny Szczecinek" na Facebooku, jednocześnie uczestnik zdarzenia, został wyproszony z samorządowego baru z powodu zrobienia zdjęć wokalisty zespołu, Piotra Kupichy.

- Podczas imprezy zorganizowanej w Piano Barze w dniu 05.10.2018r. zobaczyłem, że na salę wszedł wokalista zespołu FEEL Piotr Kupicha. W związku z tym, że od pewnego czasu dokumentuję życie kulturalno-muzyczne Szczecinka widząc, że Piotr Kupicha wita się ze szczecineckimi muzykami, wykonałem kilka zdjęć, aby ten moment udokumentować.

Zdjęcia nie wyszły najlepiej, ale stanowią jakże ważny element dla historii muzycznej Szczecinka.

Byłem w lokalu przypadkowo, świętowałem swoje imieniny, i w ogóle nie spodziewałem się, że spotkam tam taką sytuację i że będę wykonywał zdjęcia. Zostały one wykonane całkowicie spontanicznie - mówi Igor Siebert. 

- Po wykonaniu zdjęć, podszedł do mnie Manager Zespołu - Marcin Bachara i poprosił mnie, abym nie wykonywał więcej zdjęć ponieważ, jak to określił, zespół jest w lokalu prywatnie. Oczywiście przystałem na prośbę. Tym bardziej, że pochodzi ze Szczecinka i dzięki niemu właśnie, odbywa się w mieście tak wiele koncertów i imprez.

To jednak miało nie wystarczyć.

Jakież było moje zdziwienie, gdy po pewnej chwili, przyszedł do mnie Pan ochroniarz, i poprosił mnie o opuszczenie lokalu, ponieważ kierownik lokalu, wydał mu takie polecenie - relacjonuje pan Igor.

- Dlaczego tylko ja zostałem poproszony o opuszczenie lokalu skoro np. jedna z pań też zrobiła zdjęcie telefonem?

- Oczywiście lokal opuściłem. Rodzi się jednak tu pytanie, czy osobie rozpoznawalnej, znanej, w publicznym miejscu, w lokalu nie prywatnym, a lokalu co by nie było, samorządowym, na masowej imprezie, reklamowanej w mediach można wykonać zdjęcie? Czy takie zdjęcie może wykonać mama, tata, babci, brat , siostra , młodzież, fanka, fan,  która widzi swojego artystę?  Zdjęcie, które nie przedstawia go w godzącej w dobre imię sytuacji? Co innego gdyby takie było i zostało upublicznione, ale chyba jest różnica między naruszaniem czyjegoś dobrego wizerunku, a zwykłym dokumentowaniem życia kulturalnego? Zwłaszcza, że bez zgody nie udostępniam niczego.

- Dziwię się też, że podejmowane są takie próby zdyskredytowania pracy społecznych czy obywatelskich dziennikarzy zajmujących się dokumentowaniem kultury i to przed wyborami!

Według słów pana Igora, sprawa może mieć jednak drugie dno, związane z jego pytaniami o pracę Samorządowej Agencji Promocji i Kultury.

- Czy aby pan „kierownik”, jak domniemywam, obecny na imprezie wicedyrektor SAPIK, nie strzela sobie w kolano? Doskonale przecież wie, że zajmowałem się i zajmuję się badaniem funkcjonowania kultury w mieście Szczecinku oraz, że występowałem do UM o stosowne dokumenty obrazujące pracę instytucji kultury jaką jest SAPIK, które raczej nie świadczą o wzorowym zarządzaniu tą instytucją - mówi Igor Siebert, który w związku z tą sprawą ma zamiar rozmawiać ze wszystkimi kandydatami do rady oraz kandydatami na stanowisko stanowisko burmistrza.

- Chcę wykreować nowy model zarządzania instytucjami kultury w mieście. Szanowny pan wicedyrektor SAPIK sam na własne życzenie wywołał tę inicjatywę. Gratuluję więc pomysłu wywołania takiej dyskusji tuż przed wyborami. Również w związku z tą sprawą, oczekuję pisemnych przeprosin - podkreśla Igor Siebert.

 

Reklama

feel zespół szczecinek piano bar - komentarze opinie

 • gość 2018-10-06 15:27:41

  A może dyrekcja Sapiku wytłumaczy dlaczego od lat występują te same zespoły. Były przez jakiś czas hołubione Łzy, jest non-stop Feel i jeszcze parę zaprzyjaźnionych tak " bezinteresownie" jak mówią na mieście.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-06 15:50:54

  Pełno i jego przydupaski... Koniec z tym wreszcie. Ile można patrzeć na libacje za miejskie pieniądze oraz na wieczne kolesiostwo. Wyklimkujcie się wreszcie z sapiku bo wstyd

 • Gość - niezalogowany 2018-10-06 16:32:06

  Mam nadzieję że nowa władza wyciągnie konsekwencje w stosunku do Kołczana.

 • gość 2018-10-06 19:49:17

  Piano Bar to zwyczajna przestępcza, samorządowa działalność gospodarcza. Dlaczego? Samorządy nie mogą prowadzić działalności gospodarczej. Jeśli prowadzą, to tylko na podstawie uszkodzonego prawa, podobnie jak dalej rządzi w Szczecinku burmistrz JHD i DR po programie BLISKO LUDZI w TVN - 24. Stworzony piano bar za publiczne pieniądze, w tym również z podatków miejscowych hotelarzy i gastronomów stanowi zwyczajny przekręt samorządu szczecineckiego. Dodać do tego gara nieczystości należy i to, że w słynnym filmie 3 min. za 120 tysięcy złotych, samorząd za nasze i wymienionych hotelarzy i gastronomów pieniądze, promuje jedynie i tylko: zamek, mysią wyspę itp. itd., nie reklamuje, nie promuje, prywatnych hoteli i działalności gastronomicznych. Dziwię się, że do tej pory nie wywieziono Douglasa na taczce z ratusza. W pełni na to zasłużył!!! Tradycja ta, znana była w czasach PRL-u.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-06 20:07:02

  Jest, było i będzie kolesiostwo. Takie szczecineckie zaściankowo. Może trzecie pokolenie po komunie coś zmieni. A może jeszcze i nie.

 • gość 2018-10-06 20:11:18

  Miasto prowadzi bar rozpijając tym samym społeczeństwo. Jednocześnie wydaje corocznie grubo ponad 100 tysięcy na przeciwdziałanie alkoholizmowi. Co więcej, jak knajpa będzie na minusie, dopłacimy do niej my wszyscy, Oczywiście zespół będzie gościł dodatkowo w zaprzyjaźnionych z PO, prywatnych podmiotach. To tak w gratisie, podobnie jak ze spotem.

 • gość 2018-10-06 21:30:46

  Tak o się dzieje, jak komuś woda sodowa na przemian z palmą (nie margaryną) odwala pod kopułą.

 • gość 2018-10-06 22:35:55

  Ludzie pełni nienawiści, krytykanci! Nie podoba Wam się Fell? Byłam, widziałam - świetny występ. Czekacie na zmiany? Już niedługo usłyszycie jedynie pieśni kościelne na miejskich imprezach a zapowiadał będzie wiceburmistrz Marek Stasiuk - były ksiądz.

 • gość 2018-10-07 08:43:51

  KTOŚ PROPONUJE WYWIEZIENIE DOUGLASA NA TACZCE. MYŚLĘ, ŻE RIKSZA BYŁABY STOSOWNIEJSZA, JAKO SYMBOL JEGO RZĄDÓW I PORONIONYCH POMYSŁÓW

 • gość 2018-10-07 10:30:42

  Tylko umiecie nienawiść siać a tutaj była zwykła nadgorliwość i brak kompetencji kierowna lokalu bo jezeli sprawa zdjęć została zamknięta między zainteresowanymi to nie miał prawa wyrzucić gościa z lokalu i za to powinien poniesć konsekwencje..

 • Jacek - niezalogowany 2018-10-07 13:24:30

  Puknij się w ten kaczan.

 • gość 2018-10-08 10:29:06

  pogonić tą ekipę i tyle bo im się w głowie poprzewracało, niedługo trzeba będzie ich prosić żeby wejść do jakiegoś lokalu

 • gość 2018-10-08 10:55:08

  prywatny folwark?

 • gość 2018-10-08 13:11:27

  Co do wywiezienia Burmistrza na taczce, jak pisał ktoś wcześniej, to nie te czasy. Może gdyby Lepper żył, to kto wie czy nie wychłostałby burmistrza rózgami jak sławetnego syndyka, wtedy arogancja i buta ustąpiły by błaganiu o litość.

 • gość 2018-10-08 16:16:22

  Mam pytanie czy jak zrobię zdjęcie w piano barze Danielsowi i Delfinkowi jak przy 20-tym piwku roztaczają wizję wygranej w wyborach i jak to będą dzielić i rządzić to też zostanę wyproszony?

 • gość 2018-10-08 20:11:28

  I co na to JHD znany zwolennik niezależności, niezawisłości itd. WOLNYCH MEDIÓW?

 • Gość 1983 - niezalogowany 2018-10-09 16:00:08

  I właśnie to jest jeden z powodów dlaczego tam nie chodzę. Nic tylko sodoma i gomora.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Trwa rekrutacja. Bezpłatny

EUREKA! W Centrum Rozwoju Zawodowego możesz zdobyć bezpłatnie nowe kwalifikacje! AutoCAD. 3dsMax, Autodesk Inventor Wystarczy, że :- masz..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Usługi sprzętowe - Transport

Na przełomie lat, zgromadziliśmy bogaty park maszynowy. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które wraz z rozwojem działalności i zakresem..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

Atrakcyjny lokal biurowy w

Do wynajęcia wysokiej klasy pomieszczenie biurowe w samym centrum Szczecinka (nad Empikiem)


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie ; duży

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Garaż

Sprzedam garaż osiedle zachód ul Kołobrzeska - 10000 PZŁ


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta:tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Zobacz ogłoszenie

Pranie

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"