:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Robił zdjęcia zespołowi Feel i został wyrzucony z lokalu. Co się wydarzyło w Piano Barze?

Robił zdjęcia zespołowi Feel i został wyrzucony z lokalu. Co się wydarzyło w Piano Barze?
06/10/2018 07:57

Do nieprzyjemnej, pośrednio związanej z imprezą sytuacji, doszło dzisiejszej nocy w prowadzonym przez Samorządową Agencję Promocji i Kultury Piano Barze. Jak twierdzi Igor Siebert, aktywny dziennikarz obywatelski dokumentujący artystyczne życie miasta i współautor popularnej strony "Muzyczny Szczecinek" na Facebooku, jednocześnie uczestnik zdarzenia, został wyproszony z samorządowego baru z powodu zrobienia zdjęć wokalisty zespołu, Piotra Kupichy.

Dziś o godz. 18.00 w Szczecinku będzie miała miejsce trzecia gala "Gryfity Szczecineckiego". To nieregularnie przyznawana nagroda, która ma na celu wyróżnienie najbardziej zasłużonych dla kultury Szczecinka osób. Z tej okazji odbywają się także koncerty, uświetniające galę. Wcześniej występował już John Porter oraz Artur Dutkiewicz. W tym roku, tuż przed wyborami, ma pojawić się wyjątkowo "mocny" zestaw wykonawców: Małgorzata Ostrowska oraz zespół Feel. 

Do nieprzyjemnej, pośrednio związanej z imprezą sytuacji, doszło dzisiejszej nocy w prowadzonym przez Samorządową Agencję Promocji i Kultury Piano Barze. Jak twierdzi Igor Siebert, aktywny dziennikarz obywatelski dokumentujący artystyczne życie miasta i współautor popularnej strony "Muzyczny Szczecinek" na Facebooku, jednocześnie uczestnik zdarzenia, został wyproszony z samorządowego baru z powodu zrobienia zdjęć wokalisty zespołu, Piotra Kupichy.

- Podczas imprezy zorganizowanej w Piano Barze w dniu 05.10.2018r. zobaczyłem, że na salę wszedł wokalista zespołu FEEL Piotr Kupicha. W związku z tym, że od pewnego czasu dokumentuję życie kulturalno-muzyczne Szczecinka widząc, że Piotr Kupicha wita się ze szczecineckimi muzykami, wykonałem kilka zdjęć, aby ten moment udokumentować.

Zdjęcia nie wyszły najlepiej, ale stanowią jakże ważny element dla historii muzycznej Szczecinka.

Byłem w lokalu przypadkowo, świętowałem swoje imieniny, i w ogóle nie spodziewałem się, że spotkam tam taką sytuację i że będę wykonywał zdjęcia. Zostały one wykonane całkowicie spontanicznie - mówi Igor Siebert. 

- Po wykonaniu zdjęć, podszedł do mnie Manager Zespołu - Marcin Bachara i poprosił mnie, abym nie wykonywał więcej zdjęć ponieważ, jak to określił, zespół jest w lokalu prywatnie. Oczywiście przystałem na prośbę. Tym bardziej, że pochodzi ze Szczecinka i dzięki niemu właśnie, odbywa się w mieście tak wiele koncertów i imprez.

To jednak miało nie wystarczyć.

Jakież było moje zdziwienie, gdy po pewnej chwili, przyszedł do mnie Pan ochroniarz, i poprosił mnie o opuszczenie lokalu, ponieważ kierownik lokalu, wydał mu takie polecenie - relacjonuje pan Igor.

- Dlaczego tylko ja zostałem poproszony o opuszczenie lokalu skoro np. jedna z pań też zrobiła zdjęcie telefonem?

- Oczywiście lokal opuściłem. Rodzi się jednak tu pytanie, czy osobie rozpoznawalnej, znanej, w publicznym miejscu, w lokalu nie prywatnym, a lokalu co by nie było, samorządowym, na masowej imprezie, reklamowanej w mediach można wykonać zdjęcie? Czy takie zdjęcie może wykonać mama, tata, babci, brat , siostra , młodzież, fanka, fan,  która widzi swojego artystę?  Zdjęcie, które nie przedstawia go w godzącej w dobre imię sytuacji? Co innego gdyby takie było i zostało upublicznione, ale chyba jest różnica między naruszaniem czyjegoś dobrego wizerunku, a zwykłym dokumentowaniem życia kulturalnego? Zwłaszcza, że bez zgody nie udostępniam niczego.

- Dziwię się też, że podejmowane są takie próby zdyskredytowania pracy społecznych czy obywatelskich dziennikarzy zajmujących się dokumentowaniem kultury i to przed wyborami!

Według słów pana Igora, sprawa może mieć jednak drugie dno, związane z jego pytaniami o pracę Samorządowej Agencji Promocji i Kultury.

- Czy aby pan „kierownik”, jak domniemywam, obecny na imprezie wicedyrektor SAPIK, nie strzela sobie w kolano? Doskonale przecież wie, że zajmowałem się i zajmuję się badaniem funkcjonowania kultury w mieście Szczecinku oraz, że występowałem do UM o stosowne dokumenty obrazujące pracę instytucji kultury jaką jest SAPIK, które raczej nie świadczą o wzorowym zarządzaniu tą instytucją - mówi Igor Siebert, który w związku z tą sprawą ma zamiar rozmawiać ze wszystkimi kandydatami do rady oraz kandydatami na stanowisko stanowisko burmistrza.

- Chcę wykreować nowy model zarządzania instytucjami kultury w mieście. Szanowny pan wicedyrektor SAPIK sam na własne życzenie wywołał tę inicjatywę. Gratuluję więc pomysłu wywołania takiej dyskusji tuż przed wyborami. Również w związku z tą sprawą, oczekuję pisemnych przeprosin - podkreśla Igor Siebert.

 

Reklama

feel zespół szczecinek piano bar - komentarze opinie

 • gość 2018-10-06 15:27:41

  A może dyrekcja Sapiku wytłumaczy dlaczego od lat występują te same zespoły. Były przez jakiś czas hołubione Łzy, jest non-stop Feel i jeszcze parę zaprzyjaźnionych tak " bezinteresownie" jak mówią na mieście.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-06 15:50:54

  Pełno i jego przydupaski... Koniec z tym wreszcie. Ile można patrzeć na libacje za miejskie pieniądze oraz na wieczne kolesiostwo. Wyklimkujcie się wreszcie z sapiku bo wstyd

 • Gość - niezalogowany 2018-10-06 16:32:06

  Mam nadzieję że nowa władza wyciągnie konsekwencje w stosunku do Kołczana.

 • gość 2018-10-06 19:49:17

  Piano Bar to zwyczajna przestępcza, samorządowa działalność gospodarcza. Dlaczego? Samorządy nie mogą prowadzić działalności gospodarczej. Jeśli prowadzą, to tylko na podstawie uszkodzonego prawa, podobnie jak dalej rządzi w Szczecinku burmistrz JHD i DR po programie BLISKO LUDZI w TVN - 24. Stworzony piano bar za publiczne pieniądze, w tym również z podatków miejscowych hotelarzy i gastronomów stanowi zwyczajny przekręt samorządu szczecineckiego. Dodać do tego gara nieczystości należy i to, że w słynnym filmie 3 min. za 120 tysięcy złotych, samorząd za nasze i wymienionych hotelarzy i gastronomów pieniądze, promuje jedynie i tylko: zamek, mysią wyspę itp. itd., nie reklamuje, nie promuje, prywatnych hoteli i działalności gastronomicznych. Dziwię się, że do tej pory nie wywieziono Douglasa na taczce z ratusza. W pełni na to zasłużył!!! Tradycja ta, znana była w czasach PRL-u.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-06 20:07:02

  Jest, było i będzie kolesiostwo. Takie szczecineckie zaściankowo. Może trzecie pokolenie po komunie coś zmieni. A może jeszcze i nie.

 • gość 2018-10-06 20:11:18

  Miasto prowadzi bar rozpijając tym samym społeczeństwo. Jednocześnie wydaje corocznie grubo ponad 100 tysięcy na przeciwdziałanie alkoholizmowi. Co więcej, jak knajpa będzie na minusie, dopłacimy do niej my wszyscy, Oczywiście zespół będzie gościł dodatkowo w zaprzyjaźnionych z PO, prywatnych podmiotach. To tak w gratisie, podobnie jak ze spotem.

 • gość 2018-10-06 21:30:46

  Tak o się dzieje, jak komuś woda sodowa na przemian z palmą (nie margaryną) odwala pod kopułą.

 • gość 2018-10-06 22:35:55

  Ludzie pełni nienawiści, krytykanci! Nie podoba Wam się Fell? Byłam, widziałam - świetny występ. Czekacie na zmiany? Już niedługo usłyszycie jedynie pieśni kościelne na miejskich imprezach a zapowiadał będzie wiceburmistrz Marek Stasiuk - były ksiądz.

 • gość 2018-10-07 08:43:51

  KTOŚ PROPONUJE WYWIEZIENIE DOUGLASA NA TACZCE. MYŚLĘ, ŻE RIKSZA BYŁABY STOSOWNIEJSZA, JAKO SYMBOL JEGO RZĄDÓW I PORONIONYCH POMYSŁÓW

 • gość 2018-10-07 10:30:42

  Tylko umiecie nienawiść siać a tutaj była zwykła nadgorliwość i brak kompetencji kierowna lokalu bo jezeli sprawa zdjęć została zamknięta między zainteresowanymi to nie miał prawa wyrzucić gościa z lokalu i za to powinien poniesć konsekwencje..

 • Jacek - niezalogowany 2018-10-07 13:24:30

  Puknij się w ten kaczan.

 • gość 2018-10-08 10:29:06

  pogonić tą ekipę i tyle bo im się w głowie poprzewracało, niedługo trzeba będzie ich prosić żeby wejść do jakiegoś lokalu

 • gość 2018-10-08 10:55:08

  prywatny folwark?

 • gość 2018-10-08 13:11:27

  Co do wywiezienia Burmistrza na taczce, jak pisał ktoś wcześniej, to nie te czasy. Może gdyby Lepper żył, to kto wie czy nie wychłostałby burmistrza rózgami jak sławetnego syndyka, wtedy arogancja i buta ustąpiły by błaganiu o litość.

 • gość 2018-10-08 16:16:22

  Mam pytanie czy jak zrobię zdjęcie w piano barze Danielsowi i Delfinkowi jak przy 20-tym piwku roztaczają wizję wygranej w wyborach i jak to będą dzielić i rządzić to też zostanę wyproszony?

 • gość 2018-10-08 20:11:28

  I co na to JHD znany zwolennik niezależności, niezawisłości itd. WOLNYCH MEDIÓW?

 • Gość 1983 - niezalogowany 2018-10-09 16:00:08

  I właśnie to jest jeden z powodów dlaczego tam nie chodzę. Nic tylko sodoma i gomora.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Szukam mieszkania do wynajęcia

Szukam mieszkania do wynajęcia z niskimi opłatami do max 1100/1200 zł.


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów i mebli

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę pracowników

Przyjmę pracowników budowlanych na stanowisko: -murarz -dekarz -pomocnik Zajmujemy się stawianiem domów SSO Oferujemy ciągłość pracy...


Zobacz ogłoszenie

Zamienie lub sprzedam

Zamienię lub sprzedam mieszkanie na 1 pietrze z garazem na os. Zachod przy ul. Karlinskiej. Mieszkanie składa się z trzech pokoi, kuchnia,..


Zobacz ogłoszenie

Tynki maszynowe - Gipsowe i

Naszą Specjalnością Są Tynki maszynowe do wykonania których wykorzystujemy najnowsze technologie i sprawdzone materiały. Posiadamy doświadczone..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię elektromechanika lub

Zatrudnię elektromechanika lub mechanika pojazdów samochodowych wymagane prawo jazdy KAT.B, min. 2 – lata doświadczenia w zawodzie. Praca przy..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę w m. Spore lub

Poszukuję działki w m. Spore, działka minimum 5000 m. lub domu do remontu, stan techniczny obojętny.


Zobacz ogłoszenie

Polerowanie/renowacja

Polerowanie/renowacja reflektorów samochodowych - wszystkie auta, bez demontażu lamp. Czas trwania: ok. 1 godziny za sztukę, cena 40 zł za sztukę...


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta:tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Zobacz ogłoszenie

SPRZATANIE POMIESZCZEŃ

SPRZĄTANIE POMIESZCZEŃ BIUROWYCH PRACA PO GODZ. 18:00 TEL. 6042868


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta OSOBOWE i DOSTAWCZE Zapraszamy do kontaktu Pozdrawiam


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Przyjmę do pracy, atrakcyjne warunki, praca na miejscu.


Zobacz ogłoszenie

Sesja prywatna z wróżką w

Witam. Jeśli masz problem w sferze uczuć, finansów, zdrowia - zapraszam na sesję z tarotem. A jeśli prześladuje Cię pech zapraszam na rytuał..


Zobacz ogłoszenie

Jodła Kaukaska 160-280cm

Jodła kaukaska dostępna od 5 grudnia ( I gatunek bardzo symetryczne) wysokość od 160-280cm , 100zł sztuka. Raz w tygodniu nowa dostawa. Możliwy..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026 978 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026 978 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę budowlana

Sprzedam piękną działkę budowlaną bezpośrednio przy lesie, 400 m od jeziora Trzesiecko. 750 m 2, teren równy na wzgórzu, wraz z udziałem w drodze..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"