:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C rozproszone chmury

Rodzaje trampolin - jak wybrać dobry model?

Porady, Rodzaje trampolin wybrać dobry model - zdjęcie, fotografia

Może się wydawać, że trampolina to wyłącznie zabawka dla dziecka. Jednak obecnie tego typu sprzęty coraz częściej pojawiają się w klubach fitness. Zajęcia typu jumping stają się modne i dość duża ilość pań decyduje się na trening na trampolinie w rytm muzyki. Trampolinę można także zakupić do domu lub ogrodu, aby nie tylko na niej ćwiczyć, ale także aby służyła jako rozrywka dla całej rodziny. Według specjalistów wystarczy 15 minut skakania, aby spalić około 250 kcal. Co warto wiedzieć o trampolinach, aby zaopatrzyć się w dobry model?

Trampoliny to już nie tylko produkty zarezerwowane dla najmłodszych użytkowników. Dzięki nim można przeprowadzić całkiem skuteczny trening kardio, czyli trening wytrzymałościowy, który zwiększa wydolność serca, a jednocześnie wzmacnia mięśnie, w tym mięśnie nóg, brzucha czy grzbietu. Oprócz aspektu czysto sportowego, trampoliny zapewniają też wspaniałą zabawę, zwłaszcza jeśli dzieli się ją razem z dziećmi.

 

Rodzaje trampolin

Ogólnie trampoliny można podzielić na sprzęt do domu lub ogrodu. Trampoliny ogrodowe to najczęściej dość spore produkty, wyposażone w siatkę zabezpieczającą, drabinkę i mocny stelaż. To idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, bowiem można na nich skakać razem z pociechami na świeżym powietrzu. Trampoliny do domu to zazwyczaj trampoliny fitness, przeznaczone do treningu. Nie można na nich zbyt wysoko skakać i nie posiadają żadnego zabezpieczenia w formie siatki, natomiast dodatkowo wyposażone są w regulowany uchwyt.

 

Jak wybrać dobrą trampolinę?

Trampolina to dość prosty sprzęt, jednak nie powinno się dokonywać jej zakupu bez uprzedniego zapoznania się z dostępnymi modelami. Przede wszystkim trzeba zastanowić się, czy będzie to produkt do umieszczenia w ogrodzie dla całej rodziny czy raczej sprzęt treningowy. Obie trampoliny mają bowiem inną budowę. Na co należy zwrócić uwagę, nabywając trampolinę?

  1. Wielkość – średnica trampoliny to bardzo istotna wartość. Do ogrodu warto kupić dość sporą trampolinę, aby można było z niej korzystać razem z dzieckiem. W domu należy przede wszystkim kierować się ilością dostępnej przestrzeni.

  2. Nośność – maksymalne obciążenie trampoliny to kolejna, ważna kwestia. Jeśli z trampoliny o nośności 100 kg będzie korzystać kilka osób, wówczas ich waga się zsumuje i może dojść do zniszczenia sprzętu.

  3. Zabezpieczenia – siatki ochronne przy trampolinie ogrodowej to podstawa. To one uchronią dzieci przed wypadnięciem poza obręb sprzętu. Mogą być zewnętrzne lub wewnętrzne.

  4. Sprężyny – powinny być bardzo mocne, ale i elastyczne, najlepiej z hartowanej stali. Muszą być także odpowiednio osłonięte.

  5. Mata – dobra mata wykonana jest z niezwykle wytrzymałego materiału, w przypadku trampolin ogrodowych powinna być także odporna na promieniowanie.

  6. Stelaż – ten element konstrukcyjny trampoliny jest niezwykle ważny. Powinien być wykonany z grubych profili, np. z ocynkowanej stali.

 

Skakanie na trampolinie to doskonała rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej, a do tego wzmacnia mięśnie. Z trampolin korzystać można w klubie fitness, na zajęciach z jumpingu, lub we własnym domu czy ogrodzie. Wystarczy tylko zakupić dobry sprzęt. Trampolina do ogrodu sprawi frajdę najmłodszym pociechom, natomiast trampolina fitness do domu pozwoli spokojnie trenować dorosłym użytkownikom.

 

artykuł partnera serwisu