:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  25°C lekkie zachmurzenie

Rośnie liczba wypadków drogowych

Rośnie liczba wypadków drogowych

Rośnie liczba wypadków na drogach. I to tragicznie. W ostatnim półroczu doszło do 14 462 wypadków, w których zginęło 1168 osób. To o 288 wypadków i o 28 ofiar więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Co ważne, pod względem liczby wypadków powiat szczecinecki zajmuje 7 miejsce w województwie.

Zgodnie najnowszymi z informacjami udostępnionymi przez Główny Urząd Statystyczny, tylko w I kwartale w powiecie szczecineckim doszło do 8 wypadków drogowych. W zdarzeniach tych ucierpiało łącznie 9 osób. W okresie od stycznia do marca nie odnotowano ofiar śmiertelnych. Warto nadmienić, że najwięcej wypadków w regionie w ciągu pierwszego kwartału odnotowano w Szczecinie, powiecie kołobrzeskim i goleniowskim.
Przypomnijmy. Rok 2017 na szczecineckich drogach zamknął się liczbą 43 wypadków. Zginęło wówczas 6 osób, z kolei obrażenia w wyniku udziału w wypadku odniosło 46 osób. 

wypadki na drogach ofiary powiat szczecinecki - komentarze opinie

  • gość 2018-07-27 09:18:00

    Niech zabiorą jeszcze radary i policji to będzie jeszcze lepiej. Nie mieszkam w Szczecinku ale na wsi, w której SM stała z radarem na długiej prostej. Jak to zwykle się mówiło - typowe miejsce do łupienia, bo przecież wypadków nie było. Pewnie i nie było, ale teraz z dziećmi strach chodzić po drodze, chodników nie ma a mało który teraz kierowca jedzie normalnie.

  • gość 2018-07-29 12:12:52

    Fotoradar powinien stać na każdej dłuższej prostej, w mieście, w lesie i w polu. Tak samo na poczatku i końcu kazdej wsi przy drodze krajowej, wojewódzkiej czy powiatowej. Na pewno było by wolniej i bezpieczniej dla wszystkich. A debile pozbyli by się prawa jazdy w dość szybkim czasie i byłby spokój.

Dodajesz jako: Zaloguj się