:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C całkowite zachmurzenie

Rower miejski na wiosenne przejażdżki

Porady, Rower miejski wiosenne przejażdżki - zdjęcie, fotografia

Kiedy tylko pierwsze promienie wiosennego słońca zaczynają powoli wyłaniać się zza chmur, mnóstwo osób decyduje się na przygotowanie swojego roweru na nadchodzący sezon. To doskonałe rozwiązanie, ponieważ jazda na rowerze niesie ze sobą wiele zalet, gdyż wpływa zarówno na poprawę zdrowia, kondycji, jak również sylwetki. Jest to forma aktywności fizycznej świetna dla osób w każdym wieku. Zastąpić może również środek lokomocji do pracy lub do szkoły. W tym celu z pewnością nieoceniony okaże się rower miejski!

Rower miejski- dla kogo?


Jak sama nazwa wskazuje rower miejski dedykowany jest do jazdy po mieście. Oczywiście, jest to duże uproszczenie, podobnie jak w przypadku roweru szosowego, który nadaje się do przejażdżek po różnych powierzchniach, a nie wyłącznie po drogach szosowych. Niemniej, rowery miejskie nie są przystosowane do pokonywania górskich terenów. Bez większego problemu można jednak udać się nimi na wycieczkę po parku. Nie należy także obawiać się leśnych ścieżek. Najczęściej rowery miejskie wybierają kobiety. Ma to zapewne duży związek z ich wyglądem. Rowery miejskie damskie wyróżniają się bowiem wysoką estetyką. Większość modeli utrzymana jest w pastelowych kolorach i nawiązuje do stylistyki retro. Cechą charakterystyczną tych jednośladów są również wiklinowe koszyczki, umiejscowione na kierownicy oraz wygodne, duże siodełka.

Jak wygląda rower miejski?

 

 

 

Wiele osób myli rowery miejskie z turystycznymi. Tymczasem są to dwie, zupełnie odmienne kategorie. Rowery miejskie wyróżniają się przede wszystkim ramą, która w wersji damskiej posiada obniżoną górną rurę, co ma ułatwiać wsiadanie, a także umożliwić jazdę w sukience. Rura podsiodłowa ustawiona jest praktycznie pionowo, co wymusza jazdę z wyprostowaną sylwetką. Co ciekawe, znaczna część tego typu rowerów jest dość ciężka i swoją masą sięga nawet do 25 kg. Rowery miejskie nie muszą być jednak zwinne w przeciwieństwie do górskich, gdyż nie o rozwijanie wysokich prędkości nam przecież chodzi. Uwagę zwraca również specyficzna kierownica, zwana jaskółką. Jej budowa jest mocno wygięta i wyprofilowana w taki sposób, żeby dłonie układały się równolegle do ramy. Znajduje się także nieco wyżej niż w innych typach rowerów, co również wpływa na wyprostowaną pozycję w czasie jazdy. W rowerach miejskich damskich na próżno szukać przełożeń, chyba że zdecydujemy się na nowocześniejsze i droższe modele. Ponadto, rzadko spotkać można przerzutki zewnętrzne, zazwyczaj zastępują je mechanizmy wbudowane. Dużą zaletą jest za to wygodne siodełko, które ma nieco większy rozmiar od standardowych siodełek w innych typach rowerów.

O czym pamiętać wybierając rower miejski?

Rowery miejskie w szerokiej ofercie znajdziemy w DobreRowery.pl. Ten model rowerów znajdziemy również m.in. w marketach i większych sklepach oferujących zróżnicowany asortyment. W takich miejscach mogą kosztować nawet zaledwie 500-600 złotych. Musimy jednak wiedzieć, że decydując się na rower w takiej cenie nie otrzymamy dobrej jakości. Zapewne spełni on w jakiś sposób swoją rolę, ale możemy nie być z niego do końca zadowoleni. Czasami o wiele lepiej dopłacić kolejne 400-600 złotych, aby otrzymać rower z większą ilością przerzutek, lepszymi hamulcami czy amortyzatorami. Nie jest to przecież produkt, który wymieniamy co sezon.

 

artykuł partnera serwisu