:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C bezchmurnie

Rower zamiast samochodu. Z radością

W poniedziałek, 30 września 2013 w parku miejskim na terenie przy muszli koncertowej spotkało się kilkuset miłośników dwóch kółek. Wszystko to za sprawą kolejnego, piątego już rajdu rowerowego, który co roku przebiega pod hasłem „Naokoło jest wesoło” i nawiązuje do odbywającej się tego dnia w całym kraju akcji „Dzień bez samochodu”.
- Pomysł nie jest nowy, od kilku lat organizujemy taką imprezę w ramach projektu Civitas Renaissance – mówi Kamil Klimek, dyrektor Samorządowej Agencji Promocji i Kultury. -  Cztery lata temu zostaliśmy członkiem tego projektu i w ramach zadań organizowaliśmy różnego rodzaju imprezy promujące ekologiczne środki transportu. I wpadliśmy na pomysł, aby zorganizować taki rajd rowerowy dookoła jeziora. Co prawda projekt się skończył, ale my nie chcemy rezygnować z tej imprezy, dlatego że ona doskonale wpisała się w tradycje naszego miasta, bardzo dużo uczniów ze szczecineckich szkół chętnie bierze udział w tej imprezie, dlatego chcemy zachować tę cykliczność i kontynuować taką tradycję. 

Na starcie rajdu, którego trasa wiodła dookoła jeziora Trzesiecko, stawiło się kilkuset uczniów szczecineckich szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadpodstawowych. W parku miejskim stawili się również nieco starsi mieszkańcy naszego miasta, którzy równie chętnie przyłączyli się do tej inicjatywy. 

- Celem akcji jest promowanie ekologicznych środków transportu, żeby zachęcić ludzi do częstszej jazdy rowerem, do korzystania z naszych pięknych ścieżek rowerowych oraz żeby mieszkańcy mniej korzystali z samochodu i dbali o nasze miasto nie zanieczyszczając go – dodaje nasz rozmówca. 

Po wyprawie dookoła jeziora na wszystkich uczestników rajdu czekał ciepły posiłek i gorąca herbata. Dodatkowo tradycyjnie już dla wszystkich szkół został przygotowany konkurs z atrakcyjnymi nagrodami, w którym wygrywa ta szkoła, z której pojawi się najliczniejsza grupa uczniów. (mg) 

Rower zamiast samochodu. Z radością komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com