:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C pochmurno z przejaśnieniami

Rowerem po Szczecinku przez nowe ścieżki

Rowerem po Szczecinku przez nowe ścieżki

Z takiej informacji z pewnością ucieszą się szczecineccy rowerzyści oraz turyści, którzy preferują jazdę rowerem po mieście. Niedługo w Szczecinku przybędzie dróg rowerowych.

Z takiej informacji z pewnością ucieszą się szczecineccy rowerzyści oraz turyści, którzy preferują jazdę rowerem po mieście. Niedługo w Szczecinku przybędzie dróg rowerowych. Docelowo ma się pojawić 13 nowych odcinków takich ścieżek. Budowa dróg dla rowerzystów to część projektu „Kontrakt Samorządowy”, współfinansowanego przez Unię Europejską. Ścieżki rowerowe w Szczecinku mają kosztować 3,5 mln zł przy 1,3 mln zł dofinansowania.

Docelowo w mieście ma powstać blisko 7022 m nowych ścieżek rowerowych. Wszystkie mają zostać wybudowane z kostki brukowej. Na jakich odcinkach już wkrótce bez przeszkód będzie można przemierzać miasto rowerem? 

Nowa rowerostrada powstanie na ul. Karlińskiej przy drodze wojewódzkiej nr 172 (jej przewidywana długość to ok. 135 m), na ul. Kołobrzeskiej przy drodze wojewódzkiej nr 172 (ok. 273 m), na ul. Kościuszki – od ul. Derdowskiego do ul. Mierosławskiego (ok. 687 m) oraz na ul. Koszalińskiej - od ulicy Wiatracznej do ul. Mierosławskiego (ok. 327 m).

Ścieżki rowerowe pojawią się też na ul. Kaszubskiej – od skrzyżowania ulic Zielona/Szafera do ulicy Narutowicza (ok. 251 m), na ul. Rzemieślniczej – od ulicy Wyszyńskiego do Parku Miejskiego i ul. Mickiewicza (ok. 471 m), na ul. Słupskiej (droga krajowa nr 20) od skrzyżowania Słupska/Prusa do połączenia drogi rowerowej przy osiedlu „Marcelin” (ok. 803 m) oraz na ul. Szczecińskiej (droga krajowa) od połączenia drogi rowerowej w Parku Miejskim z ul. Szczecińską poprzez skrzyżowanie z ul. Staszica do granicy adm. miasta (ok. 313 m). 

Z nowych dróg rowerowych będzie można również skorzystać: na ul. Gdańskiej (droga krajowa) od ronda Pilska do ul. Szczecińskiej - połączenie z wjazdem do Parku (ok. 368 m), na ul. Pilskiej (droga krajowa) od ronda Pilska do skrzyżowania ul. Pilskiej z ul. Łukasiewicza (ok. 993 m), na ul.  Łukasiewicza (droga gminna) od skrzyżowania Łukasiewicza/Pilska do granicy admin. miasta (ok.456 m) oraz na ul. Waryńskiego i Strefowej (ulice powiatowe) od skrzyżowania ulicy Waryńskiego z ul. Pilską do skrzyżowania Strefowej z ul. Leśną (ok.1945 m).

Do tego na ul. Słupskiej i ul. Łukasiewicza należy zaprojektować i wykonać oświetlenie (ze źródłem światła typu LED). Na każdej nowej ścieżce rowerowej zostanie również wykonane odpowiednie oznakowanie. 

Rozpoczęcie budowy ścieżek rowerowych ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Przewidywany termin zakończenia prac to wrzesień 2018r.

 


rowerem - komentarze opinie

  • gość 2017-05-25 18:28:22

    A o Cieślaka znowu cisza!!!

  • gość 2017-05-25 22:46:03

    Ale za to na Łukasiewicza będzie tylko ciekawe po co.

  • gość 2017-05-26 11:01:26

    I pewnie standardowo, po powstaniu ścieżki - łup znak zakazu ruchu dla rowerów po ulicy? A co z trenującymi kolarstwo szosowe? Dlaczego zakazuje się jazdy drogą, zamiast dać wybór? Osoby starsze, bojące się samochodów, rodzice z dziećmi wybiorą ścieżkę, natomiast kolarze i osoby szybko poruszające się rowerami wybiorą drogę. Traktory poruszają się z podobną prędkością jak kolarz szosowy, a jakoś nikt nie stawia zakazu wjazdu dla tych pojazdów w mieście, a traktor przecież trudniej wyprzedzić?

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com