:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  22°C bezchmurnie

Rowerem ze Szczecinka do Bornego, albo do Szczecina. Rusza projektowanie ścieżki

Rowerem ze Szczecinka do Bornego, albo do Szczecina. Rusza projektowanie ścieżki

Kiedy do Bornego Sulinowa będzie można ze Szczecinka dojechać rowerem? Pomysł wybudowania tej oczekiwanej przez wiele osób trasy rowerowej wydaje się coraz bliższy. Wielka sieć szlaków rowerowych województwa zachodniopomorskiego nabiera coraz bardziej realnych kształtów. W tych dniach powstaną kolejne dokumentacje na budowę i oznakowanie tras w Zachodniopomorskiem. Całość zostanie sfinansowana z RPO WZ na lata 2014-2020. 


Przypomnijmy. Zgodnie z założeniem, do 2019 roku w całym województwie zachodniopomorskim ma powstać łącznie dwanaście tras rowerowych. Cztery z nich zostały uznane za priorytetowe. Łączna długość samych tylko tras priorytetowych będzie liczyć ponad tysiąc kilometrów.
Przez Szczecinek przechodziłaby licząca ponad 423 km trasa „Pojezierna” – druga, jeśli chodzi o priorytet realizacji. Trasa zaczynałaby się (lub kończyła) w Miastku i biegłaby w kierunku Szczecina (jedna odnoga) lub Cedyni. Trasa ta przebiegałaby przez Drawsko Pomorskie, Złocieniec, Czaplinek, Szczecinek i Biały Bór. Oznacza to, że wspomniany szlak łączyłby bezpośrednio Szczecin ze Szczecinkiem.


Koszt realizacji tylko czterech priorytetowych tras może wynieść nawet ponad 620 mln zł. Sama trasa „Pojezierna” ma kosztować ponad 250 mln zł. 85 procent tych kosztów będzie pokrytych ze środków UE. Pozostałymi kosztami poszczególne samorządy mają się podzielić po równo z samorządem województwa. 


Obecnie trwają przygotowania dokumentacji dotyczących dwóch odcinków pierwszego przebiegającego przez gminę Złocieniec i drugiego między Krągami a Szczecinkiem. Trasa będzie oznakowana numerem 20. Pierwsza z dokumentacji, na jakie ZZDW ogłosił przetarg, obejmie projekt oznakowania odcinka przebiegającego przez gminę Złocieniec. Dokumentacja powinna zostać zakończona do 15 maja 2019 r.


- Pojezierze Szczecineckie i tutejsze rezerwaty przyrody będą niesamowitym magnesem dla turystów z naszego regionu, ale i z całej Polski. Szlaki rowerowe opracowywaliśmy w ten sposób, by wypoczynek na dwóch kółkach z sakwami mógł wynieść przynajmniej kilka lub nawet kilkanaście dni. Taka forma turystyki rowerowej cieszy się coraz większą popularnością. – powiedział wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj.


ZZDW szuka również wykonawcy dokumentacji oznakowania trasy rowerowej na odcinku Krągi – Szczecinek na pograniczu gmin Borne Sulinowo i Szczecinek.
To opracowanie dotyczy także fragmentu Trasy Pojezierzy Zachodnich od miejscowości Krągi k/Bornego Sulinowa do Szczecinka. Trasa rowerowa biegnie tu częściowo na zasadach ogólnych, gdzie konieczne będzie tylko jej oznakowanie, zawiera też kilka odcinków inwestycyjnych. Początek opracowania zlokalizowany jest na zjeździe w drogę leśną, a koniec na skrzyżowaniu ul. Staszica i drogi krajowej nr 20 w Szczecinku.
Termin zakończenia prac projektowych ZZDW wyznaczył na 31 maja przyszłego roku.

 

źródło: edroga.pl

ścieżka rowerowa szczecinek borne szczecin rpo dokumentacja budowa szlak rowerowy - komentarze opinie

  • gość 2018-05-17 07:47:45

    hahaaaaa….kiedy będzie przyzwoita 20 tka i trasa BORNE - ŁUBOWO ….LP zostały obciążone krwawicą na drogi....A TYCH BRAK !

  • gość 2018-05-18 08:13:03

    Dzień dobry, pytanie na początku artykułu wydaje się byc źle sformowane, ze Szczecinka do Bornego można dojechać rowerem od bardzo dawna robiłem to wielokrotnie :) Życzę miłego dnia niezależnie od poglądów :):)),

Dodajesz jako: Zaloguj się