:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C pochmurno z przejaśnieniami

Rowery miejskie w Szczecinku już od 25 czerwca

Rowery miejskie w Szczecinku już od 25 czerwca

Szczecinecka Wypożyczalnia Rowerów Miejskich jest już gotowa do użytku. Na 22 stacjach w puli jest 150 rowerów, w tym 5 tandemów. Jak przyjmie się w Szczecinku?

Stacje rowerowe zasilane są prądem generowanym przez ogniwa fotowoltaiczne, połączone z regulatorem ładowania i bateriami. Co ciekawe, zdają egzamin nawet na zacienionych stacjach, generując potrzebne do funkcjonowania napięcie 14 wolt.

- Taki sam system, tyle że prawie o połowę mniejszy, mamy w Łomży - mówi Tematowi Filip Bielicki z firmy Comdrev, wykonawcy projektu w Szczecinku. - Na 100 rowerach wykonano około 8 tysięcy wypożyczeń i to w przeciągu dwóch miesięcy. Jak będzie w Szczecinku? Trudno powiedzieć

 

Operatorem stacji z rowerami jest Komunikacja Miejska w Szczecinku, która też bez zastrzeżeń dokonała odbiorów technicznych. System wypożyczania rowerów, który kosztował 1 mln 130 tys. zł., oficjalnie startuje 25 czerwca.

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


rowery wypożyczalnia szczecinek - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się