:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C słabe opady deszczu

Rowerzyści ścieżką przez odnowiony plac?

Aktualności, Rowerzyści ścieżką przez odnowiony - zdjęcie, fotografia

Co zrobić, by pogodzić pieszych i rowerzystów? Wydawać by się mogło, że oczywistym rozwiązaniem, ułatwiającym życie zarówno osobom poruszającym się na rowerze, jak i pieszym, jest wydzielenie specjalnych ścieżek rowerowych. Jednak szczecinecki plac Wolności i tzw. deptak to przykłady, które pokazują, że takie rozwiązanie nie zawsze się sprawdza. Mnóstwo ludzi, rodziców z wózkami, biegające dzieci, do tego ławeczki, wazony z krzewami i przedzierający się przez to wszystko slalomem rowerzyści – mimo istnienia ścieżek - i tak powodowały ogólny chaos. 

Czy nowy pomysł na funkcjonowanie obok siebie i pieszych, i rowerzystów na pl. Wolności będzie strzałem w dziesiątkę?

Przypomnijmy. Temat pieszych i rowerzystów w centrum miasta poruszany był już wielokrotnie. Niejeden rowerzysta, który kiedyś wybrał się na przejażdżkę w centrum, mógłby przyznać, że jazda wydzieloną przez plac ścieżką rowerową do najprzyjemniejszych nie należała. Nie tylko dla własnej wygody. Przede wszystkim dla bezpieczeństwa swojego i mijanych pieszych. Odczucia pieszych odnośnie ruchu rowerowego poprowadzonego przez deptak i plac Wolności były podobne. Zwracali często uwagę, że rowerzyści nie trzymają się wyznaczonych tras i przez to łatwo o kolizję. 

Jak zatem po przeprowadzonej modernizacji ścisłego centrum Szczecinka problem ten zostanie rozwiązany? Już wiadomo, że ruch pojazdów do tej pory uprawnionych do tego, by wjeżdżać na deptak i plac Wolności będzie znacznie bardziej ograniczony. Czy to również oznacza ograniczenia dla miłośników jednośladów?

Nic takiego. Rowerzyści tak jak do tej pory będą mogli przejeżdżać przez deptak i plac przed ratuszem. Pewne zmiany jednak nastąpią. Potwierdza to Matusz Ludewicz, rzecznik prasowy UM. – Nie planujemy wydzielania ścieżki rowerowej przez nowy plac. Nie oznacza to jednak, że nie będzie można się po nim poruszać rowerem – poinformował rzecznik.

Co ważne na plac Wolności i deptak już nie wrócą żółte pasy, wyznaczające wcześniej ścieżkę rowerową. A dokładniej – Urząd Miasta nie zamierza tu wydzielać żadnej trasy rowerowej. Jak podkreślił rzecznik, plac będzie dostępny dla jednośladów, jednak bez wydzielania żadnych specjalnych stref ruchu dla rowerzystów. 


Rowerzyści ścieżką przez odnowiony plac? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com