:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C słabe opady deszczu

Rozbijali auta w Wilczych Laskach

Tereny przy lotnisku w Wilczych Laskach są stałym już miejscem imprez motoryzacyjnych, organizowanych przez szczecinecki SCS Club. Tym razem, już po zakończeniu sezonu letniego, odbyła się kolejna. To szósty już Wyścig Złomów, edycja Mikołajkowa.

Co się liczyło? Nie szybkość na asfalcie, ale radzenie sobie na powierzchni nieutwardzonej w grupie startujących aut niekoniecznie pierwszej młodości. To zupełne przeciwieństwo imprez letnich, podczas których widujemy najszybsze tuningowane auta. Tuning, owszem, był, ale... bardziej radosny. Auta były pozbawione nierzadko wszystkiego, co może łatwo odpaść podczas jazdy, w tym szyb i tłumików. Pomalowane z reguły sprayem, ze specjalnie przymocowanymi spojlerami własnej roboty leciwe maszyny, z rykiem pokonywały krętą trasę. Do zderzeń dochodziło co chwilę, ale właśnie o to chodziło. 700 metrowy tor pokonywało w tej edycji 38 zawodników, w tym 7 w klasie aut z napędem tylnym. Przenikliwe zimno, jakie panowało w niedzielę na polu, z pewnością bardzo ograniczyło frekwencję, ale imprezę i tak można uznać za udaną. Najlepsi kierowcy - po trzech w każdej klasie - (których auta przetrwały) zakończyli wyścigi z pucharami i upominkami od sponsorów.

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


wilcze laski scs destruction derby zawody złomków - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się