:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C pochmurno

Rozmawiali o bezpieczeństwie. Policja podsumowała 9 miesięcy działań

Policja, Rozmawiali bezpieczeństwie Policja podsumowała miesięcy działań - zdjęcie, fotografia

W środę, 12.04 w Komendzie Powiatowej Policji w Szczecinku odbyła się debata, podczas której podsumowano działania podjęte w ciągu ostatnich 9 miesięcy dla zwiększenia bezpieczeństwa niechronionego uczestnika ruchu drogowego. W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele Rady Miasta oraz Powiatu Szczecineckiego. Gospodarzem spotkania był Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Szczecinku podinsp. Piotr Honc, a wśród specjalistów z policji znaleźli się również przedstawiciele prewencji oraz ruchu drogowego.

Jak poinformowała nas mł. asp. Anna Matys, rzecznik prasowy szczecineckiej policji, podczas spotkania omówiono wprowadzone zmiany wynikłe ze zdiagnozowanych potrzeb na poprzedniej debacie, która miała miejsce w czerwcu 2016 roku. 

- Wówczas podnoszona była kwestia opracowania planu działań profilaktycznych dla zwiększenia bezpieczeństwa niechronionego uczestnika ruchu drogowego – wyjawia „Tematowi” Anna Matys. – Taki plan został opracowany i zrealizowany. Przez 9 miesięcy policjanci podejmowali się szeregu różnych przedsięwzięć. Propagowaliśmy akcję Dzień bez Samochodu, Świeć Przykładem, po ulicach szedł Odblaskowy Patrol, który rozdawał odblaski… 

- W czerwcu poruszana była kwestia zniszczonej drogi rowerowej w Trzesiece – dodaje nasza rozmówczyni. – Nasz dzielnicowy udał się na miejsce i sprawdził stan wspomnianej ścieżki. Wniosek jest taki, że ścieżka nie zagraża bezpieczeństwu rowerzystów. Oprócz tego, policjanci wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Szczecinie propagowali kampanię „Jazda na rower”, która miała rozpowszechnić poruszanie się przez mieszkańców naszego powiatu, zwłaszcza wśród młodzieży i seniorów, właśnie jednośladami. W specjalnej książeczce opisane były zasady bezpieczeństwa, które powinien znać każdy rowerzysta. Dodatkowo podnoszony był temat przejść dla pieszych, które zostały zlikwidowane w Skotnikach i Turowie. Sprawą tą zajmowała się KWP w Szczecinie. Faktycznie przejścia te zostały zlikwidowane, ale usytuowane były wcześniej w miejscach niebezpiecznych. Obecna tendencja jest taka, by likwidować takie niebezpieczne przejścia, znajdujące się tam, gdzie ruch pojazdów odbywa się powyżej 50 km/h. 

Podczas debaty poddano dyskusji nowe oczekiwania mieszkańców. – Uczestnicy debaty podnieśli m.in. temat kierowców motocykli, rozpoczął się bowiem okres, kiedy to motocykliści brawurowo przejeżdżają przez główne ulice miasta – wyjawia nam dalej Anna Matys. – Policjanci usłyszeli też wiele komplementów za to, że przez ostatnie 9 miesięcy wykonali wiele działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

Jak zapowiedziała nasza rozmówczyni, kolejna debata w szczecineckiej komendzie policji odbędzie się w czerwcu. – Będzie ona nosić tytuł „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nie wpływ”. Podczas tego spotkania wyciągniemy wnioski z Map Bezpieczeństwa, na podstawie których zaplanujemy kolejny zakres najbliższych działań – informuje na koniec Anna Matys.

Rozmawiali o bezpieczeństwie. Policja podsumowała 9 miesięcy działań komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com