:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C lekkie zachmurzenie

Rozmawiali o oświacie

Obradował Zarząd Powiatu Szczecineckiego. Tematem przewodnim wczorajszego posiedzenia były sprawy szeroko pojętej oświaty. - informuje Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego.

Tuż po wczorajszej (16.02) sesji Rady Powiatu, członkowie Zarządu Powiatu Szczecineckiego spotkali się na krótkim posiedzeniu. W pierwszej kolejności zaakceptowano projekty uchwał Rady Powiatu w sprawie:

1)  wyłączenia z Zespołu Szkół Technicznych w Szczecinku IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi;

2)   likwidacji IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinku,

3)  wyłączenia z Zespołu Szkół im. Oskara Langego w Białym Borze Szkoły Policealnej i Technikum Hodowli Koni;

4)   likwidacji Szkoły Policealnej w Białym Borze;

5)   likwidacji Technikum Hodowli Koni w Białym Borze. 

W konsekwencji podjętych uchwał członkowie Zarządu zdecydowali m.in. o wszczęciu postępowania o udzieleniu zamówienia publicznego. Sprawa dotyczy wykonania instalacji elektrycznej na I i II piętrze w Zespole Szkół Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku. W tym celu powołano Komisję Przetargową.  W tym samym punkcie zdecydowano również o przeniesieniu wydatków z rezerw budżetowych.

Na zakończenie dyskutowano na temat finansowania realizacji zadań wymagających stosowania specjalnej organizacji nauki i metod pracy dla dzieci i młodzieży. Nawiązując do przepisów ustawy o systemie oświaty analizowano zaplanowane budżety szkół, dla których Powiat Szczecinecki jest organem prowadzącym.

Rozmawiali o oświacie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com