:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C bezchmurnie

Rozpoczęcie roku akademickiego w Szczecinku

Ponad 130 świeżo upieczonych studentów zarządzania i pedagogiki wzięło dziś udział w inauguracji VII Roku Akademickiego na Wydziale Zamiejscowym Społecznej Akademii Nauk w Szczecinku. Uroczystość miała miejsce dziś (sobota 12.10) w auli I LO im. ks. Elżbiety.

    - Od wielu lat zabiegaliśmy o to, by w Szczecinku mogła funkcjonować wyższa uczelnia - powiedział podczas uroczystości starosta szczecinecki Krzysztof Lis. - Cieszę się, że Społeczna Akademia Nauk rozwija się, a zainteresowanie studentów tą uczelnią rośnie z roku na rok. Od samego początku uczelnia funkcjonuje w obiektach będących własnością powiatu. Dlatego mogę powiedzieć, że sprawujemy nad nią pewien mecenat. W tej uczelni jest kapitał, on już procentuje. 

   Starosta zwracając się do studentów powiedział m.in., że studiowanie to pewien rygor, jeszcze większy, gdy wiedzę zgłębia się na studiach zaocznych. - Dlatego, że musimy pogodzić pracę z nauką, ze zgłębianiem wiedzy, z możliwością kształcenia się. Wszystkim studentom serdecznie gratuluję zdobycia indeksów, życzę wszystkiego najlepszego - mówił K. Lis.

   - Niż demograficzny spowodował prawdziwe spustoszenie na uczelniach niepublicznych. Ja się bardzo cieszę, że ta sytuacja nie dotyczy Szczecinka, cieszę się, że u nas zadomowiła się na dobre Społeczna Akademia Nauk z mojego rodzinnego miasta - powiedział między innymi obecny na uroczystości burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie - Douglas. -Wyrażam przekonanie, że doczekamy takiego momentu, gdy nad Trzesieckiem będą studia dzienne. Szczecinek ma przed sobą dobre lata, niedługo powstaną nowe zakłady pracy, w których młodzi wykształceni ludzie znajdą zatrudnienie. Nie będą też musieli wyjeżdżać za granicę czy też na studia do Gdańska czy Poznania. Gratuluję wam, że zdobyliście indeksy, życzę by studia przyniosły wiele satysfakcji. 

Życzenia studentom pierwszego roku złożył też poseł na Sejm RP Wiesław Suchowiejko oraz radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, Adam Wyszomirski.

   Nowi studenci złożyli przyrzeczenie studenckie. Odebrał je Dziekan Wydziału Zamiejscowego Społecznej Akademii Nauk w Szczecinku dr Bartłomiej Stopczyński. Wyróżniający się w nauce studenci starszych roczników zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi przez Starostę Krzysztofa Lisa. 

  Uroczystość zwieńczył wykład inauguracyjny wygłoszony przez Posła na Sejm RP, wiceministra Ochrony Środowiska dr Stanisława Gawłowskiego - ”Dlaczego warto inwestować w ekologię”. (sw) 

Rozpoczęcie roku akademickiego w Szczecinku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com