:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
temat.net: archiwum, Rozpoczną oglądania właścicieli - zdjęcie, fotografia
Temat Szczecinecki 30/04/2009 12:10


Być może za kilka miesięcy znikną uciążliwe korki na obwodnicy przy Tesco oraz na skrzyżowaniu z ul. Armii Krajowej


Na początku kwietnia w Starostwie odbyło się spotkanie wszystkich zarządców dróg na terenie miasta. Udział w nim wzięli przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ze Szczecina, Wojewódzkiego Zarząd Dróg z Koszalina, a także gospodarze - Powiatowy Zarząd Dróg oraz przedstawiciele ratusza. Było to już drugie tego typu spotkanie. Na pierwszym sporządzono tzw. list intencyjny, w którym każda ze stron wyraziła wolę współpracy. Stroną wiodącą jest oczywiście miasto i powiat.
Jak nam powiedział wiceburmistrz Daniel Rak, rozmowy dotyczyły przebudowy dwóch skrzyżowań na drodze krajowej nr 11 przy Tesco i Kołobrzeskiej oraz przy Armii Krajowej i Słowiańskiej. Rozmawiano również o przebudowie skrzyżowania na placu Wazów. Z tym ostatnim będzie najmniejszy kłopot, ponieważ zarządcą przecinających się w tym miejscu dróg jest powiat i miasto, a jego przebudowa z pewnością zostanie wykonana jeszcze w tym roku. Podczas spotkania ustalono, że miasto na swój koszt wykona dokumentację projektową przebudowy dwóch skrzyżowań na obwodnicy, a więc w ciągu drogi krajowej nr 11. 
- Zobowiązaliśmy się do partycypowania w kosztach przebudowy skrzyżowania obwodnicy z ul. Koszalińską i Kołobrzeską i to pomimo tego, że drogi te zarządzane są przez powiat, WZD i GDDKiA – mówi wiceburmistrz Daniel Rak. – Chcemy przy tym, aby część kosztów przejęło na siebie województwo, jako że ul. Kołobrzeska leży w ciągu dróg wojewódzkich. 
Jeszcze w tym roku miała się rozpocząć budowa tzw. małej obwodnicy, czyli przedłużenie ul. Kołobrzeskiej aż do skrzyżowania przy przydrożnym krzyżu w Trzesiece. W ten sposób uciążliwy do tej pory ruch tranzytowy na ul. Kościuszki a także w Trzesiece przeniesiony by został na obrzeża mieszkaniowych osiedli. Jednak wszystko na to wskazuje, że budowa nie rozpocznie się w tym roku. 
  - Od listopada obowiązuje nowa tzw. środowiskowa ustawa, która spowodowała przesunięcie terminów rozpoczęcia wszystkich inwestycji drogowych – twierdzi wiceburmistrz. - Teraz aby ubiegać się o pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego, należy najpierw sporządzić raport oddziaływania na środowisko.
Wiceburmistrz uważa, że z tego powodu rozpoczęcie budowy małej obwodnicy opóźni się o pół roku. Jego zdaniem, pierwsza łopata zostanie na pewno wbita w ziemię w 2010 roku.
Zgodnie z ustaleniami, miasto za swoje pieniądze wykona projekt dokumentacji przebudowy skrzyżowania ul. Kołobrzeskiej z Narutowicza, a także Narutowicza z Koszalińską. W tym miejscu powstanie prawdopodobnie jeden duży węzeł komunikacyjny. Wstępnie się oblicza, że sam koszt dokumentacji wyniesie ok. 200 tys. zł. Ponieważ na razie główny inwestor, czyli GDDKiA, nie ma w swoim budżecie pieniędzy na tę inwestycję, dlatego to miasto przejmuje na siebie pierwsze koszty związane z przebudową. Właśnie w tej sprawie 17 kwietnia burmistrz Douglas będzie rozmawiać w siedzibie GDDKiA w Warszawie. Będzie zabiegał o wprowadzenie tej inwestycji już w następnym roku tym bardziej, że jak na możliwości GDDKiA nie będą to duże pieniądze. 
- Mówimy o inwestycjach o łącznej sumie ok. 3 mln zł. Myślimy, że jest to do udźwignięcia. Oni nie są skorzy do tego, aby wyjść z takim pomysłem, dlatego to my przejęliśmy inicjatywę – tłumaczy wiceburmistrz Rak. - Taki właśnie montaż finansowy ma skłonić GDDKiA do właściwego podejścia do całego zagadnienia. Zgodnie z wstępnymi ustaleniami chcemy, aby zarządca poniósł 50 proc. kosztów przebudowy. Reszta przypadałaby po równo na pozostałe trzy strony, czyli WZD, PZD i miasto. Mam nadzieję, że każda ze stron będzie zadowolona, a problem zostanie rozwiązany. 
Na razie nie ma żadnej koncepcji dotyczącej sposobu przebudowy skrzyżowań. Wszystkie strony scedowały to na projektanta, zobowiązując się jednocześnie do przyjęcia rozwiązania zaproponowanego właśnie przez niego. 
Jeśli chodzi o przebudowę skrzyżowania obwodnicy z ul. Armii Krajowej to zarządcy doszli do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem byłaby budowa w tym miejscu ronda. 30 proc. kosztów przebudowy weźmie na siebie powiat a 70 proc. trzy pozostałe strony. 
- Mamy nadzieję, że czwartą stroną będzie inwestor, który zamierza wybudować w tym miejscu dom handlowy sieci Kaufland. Dobre rozwiązanie komunikacyjne z pewnością przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności tego miejsca – uważa wiceburmistrz Daniel Rak.  

(jg) 


Reklama

Rozpoczną bez oglądania się na właścicieli komentarze opinie

 • brak - niezalogowany 2009-06-03 18:13:00

  Trafnym sformułowaniem rozpoczyna się artykuł,,Być może..znikną"Z pewnością nie znikną,na co dowodem są okresowe i coraz częstsze spiętrzenia pojazdów przy istniejących obecnie w Szku pseudo rondach przy dworcu PKP jak i przy cmentarzu.W szczytowych okresach w kolejce na wjazd oczekuje kilkanaście pojazdów.Dla sprecyzowania określenia, Rondo, to konstrukcja infrastruktury drogowej której średnica powinna zbliżać się do min.50m i więcej,wówczas rondo spełnia swoja funkcję,usprawnia ruch.Konstrukcje istniejące to nic innego jak skrzyżowania z ruchem okrężnym na które wjazd jest równie trudny,przy nasileniu ruchu jak na tradycyjne,niewielkie,skrzyżowanie.Myli się pan burmistrz,będąc przekonanym iż rozwiąże problemy komunikacyjne miasta budując niby ronda,ponoć inicjatywa indywidualna włodarza..?.Cóż,pieniądze wydane na przedmiotowe przedsięwzięcia są,pochodzą z długu.Ważny jest rozgłos z właściwym komentarzem wydających pożyczone pieniądze,by u niedoinformowanych mieszkańców wywołać pożądany efekt,,miasto zmienia się na lepsze...czy oby na pewno?Czas ujawni efektywność realizowanych przedsięwzięć?

 • Janusz - niezalogowany 2009-06-03 16:05:22

  może będzie nawet więcej niżj edna

 • Trolek - niezalogowany 2009-05-12 11:29:21

  Więc ja tam za rządów PO na małą obwodnicę nie liczę. Zresztą jest ona przy dzisiejszym ruchu na Kołobrzeskiej niepotrzebna. Może za kilka lat. Natomiast dziwi mnie opieszałość władzy przy zmianie organizacji ruchu na skrzyżowaniach. Na dodatek stawiają warunki, że jakiś sklep powinien partycypować w kosztach. Czyli bez sklepu to nie można przebudować? Na dodatek zarządca drogi widzi rozwiązanie w rondach. Tylko, że są one kilka razy droższe niż światła. Więc jeszcze się wkopuje udziałowców w większe koszty.

 • bardziej swoj niz obcy - niezalogowany 2009-05-09 15:32:42

  UWAGA!! DO STRAZY MIEJSKIEJ!! NIE ZAPOMNIJCIE TYLKO PRZENIESC WASZEJ MASZYNKI DO ZARABIANIA PIENIEDZY( TYLKO I WYLACZNIE) I WK...IA KIEROWCOW NA MALA OBWODNICE JAK TYLKO ZOSTANIE ODDANA DO UZYTKU. IDEALNE WARUNKI DLA WAS: WYJAZD Z MIASTA I PRAWDOPODOBNIE OGRANICZENIE DO 50KM/H.....

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Usługi sprzętowe - Transport

Na przełomie lat, zgromadziliśmy bogaty park maszynowy. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które wraz z rozwojem działalności i zakresem..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Pranie

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Garaż

Sprzedam garaż osiedle zachód ul Kołobrzeska - 10000 PZŁ


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie ; duży

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta:tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Atrakcyjny lokal biurowy w

Do wynajęcia wysokiej klasy pomieszczenie biurowe w samym centrum Szczecinka (nad Empikiem)


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Trwa rekrutacja. Bezpłatny

EUREKA! W Centrum Rozwoju Zawodowego możesz zdobyć bezpłatnie nowe kwalifikacje! AutoCAD. 3dsMax, Autodesk Inventor Wystarczy, że :- masz..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"