:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 6°C
powietrze Dobre
Rozterki wyborcy. Na kogo głosować?

Szczecinecki, a nawet, biorąc pod uwagę nasz okręg, koszaliński wyborca może mieć problemy. I to problemy natury personalnej, i problemy natury zasadniczej.

Najpierw te pierwsze.

Z głosowaniem na PO-KO problem jest taki, że na liście, na ostatnim (wcale nie najgorszym) miejscu jest tam Jerzy Hardie-Douglas. Idzie o to, że ów pan jest uosobieniem wszystkich cech, które przyczyniają się do kreowania obrazu polityki jako bezpardonowej walki o tzw. nasze. Przeciwnik to wróg, „ich” program to stek bzdur, działania „innych” są niegodne, głupie, aberracyjne itp. Walka wyborcza to szukanie haków, publikowanie fake newsów, i, oczywiście, gloryfikowanie siebie. Piosenka telegrafistki z filmu „Czterej pancerni i pies” z refrenem „To ja, to ja, to ja…” śpiewana jest przez JHD od lat i na tyle skutecznie, że  - jak w goebbelsowską propagandę – wielu zdołało w nią uwierzyć. Ten człowiek psuje politykę od lat i bardzo wątpliwe, by z jego udziałem mogła być ona „roztropnym działaniem na rzecz dobra wspólnego”.

Na dowód warto przytoczyć ostatnie wypowiedzi JHD na temat szpitala. Szpitala, za kształt (i sukces) którego „odpowiada On – JHD” – „to ja, to ja…”

Ale że ten „sukces” to ponad 13 mln długu, to już, zdaniem JHD, wina innych – starosty, NFZ, Ministerstwa Zdrowia i, oczywiście, PiSu. I nie „genialnego menadżera” pana Niemca, który niczego bez zgody i wiedzy JHD nie zrobił, ale innych.

JHD jest typem wizjonera, który – jeżeli udaje mu się zrealizować swoją ideę fix – może zasłużyć na pomnik lub nazwanie jego imieniem centralnego placu w mieście, albo – jeżeli wizja niczym „Costa Concordia” zderza się z „rafami rzeczywistości” (a tak jest w przypadku naszego szpitala) – powinien liczyć się z bardziej lub mniej symboliczną infamią.

Problem z głosowaniem na PSL-Kukiz’15 jest podobnej natury. Tym razem idzie o tzw. „jedynkę”. Znalazł się tam (ciekawe za jakie zasługi?) poseł R. Lubczyk. To także problem personalny. Wszakże podobieństwa z listą PO-KO na tym się kończą, bo gdy na JHD nie należy głosować, gdyż ów politykę psuje, to na Lubczyka nie wypada, bo On nie uprawia jej w ogóle, a w zasadzie nawet w niej nie istnieje.  Ma jednak pewną zaletę – jak na polityka jest młody. Szkoda tylko, że to wszystko.

Z głosowaniem na PiS problem jest natury zasadniczej. Bo to, że na liście jest M.Golińska, raczej PiS-owi pomaga, niż szkodzi. Niemniej jednak to, co PiS wyprawia w mediach „narodowych”, to co zrobił z parlamentu, Trybunału Konstytucyjnego i Krajowej Rady Sądownictwa  – o reformie oświaty nie wspominając – nawet średnio mądremu wystarczy. Es sei nicht praktikabel – jak mawiali rosyjscy carowie.

No i co? Wydaje się, że rosną szanse LEWICY. Tym bardziej, że w naszym okręgu mandat mają raczej pewny, więc głos „się nie zmarnuje”.

Wiesław Suchowiejko

 

Reklama

szczecinek wybory małgorzata golińska jerzy hardie-douglas radosław lubczyk - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-08-17 15:46:46

  Panie starosto przez tyle lat zero pojęcia co się dzieje w szpitalu i nadal w to nie wierzysz wypisz wymaluj komedia Bareii

 • gość 2019-08-17 15:59:01

  Panie Wiesławie, no jak to JHDW pomnik już swój ma, wprawdzie nie od jego nazwiska ale stoi. Wiele innych nazwisk powinno pojawić się na płycie pod cokołem owego pomnika... No cóż coś trzeba zostawić dla potomnych. To oni wymalują portrety. Panu też.

 • gość 2019-08-17 16:37:24

  Z tej opowieści pana Wiesława bije żal za utraconą posadą posła. Nikt nie poprosił, nie zaproponował startu w wyborach..., a mogli. Na szczęście nie wszystkie marzenia się spełniają. Trzeba się z tym pogodzić.

 • gość 2019-08-17 17:19:11

  z nich na nikogo - proste

 • gość 2019-08-17 18:41:24

  Panie Suchowiejko, TVP jest przeciwwagą do tego, co media, sprzyjające pana kręgowi politycznemu uprawiały i uprawiają od lat, cyrk z Sejmu robią głównie pana koledzy i koleżanki, tak samo, jak pana koledzy i koleżanki od lat przymykali oczy na kastę sędziowską, z jej skorumpowanymi, upolitycznionymi, a często rozleniwionymi przedstawicielami. A o oświatę nich się pan tak nie martwi, bo w realu jakoś tej tragedii, sączącej się z ekranów TVNu czy szpalt Wyborczej, nie widać. I gwoli przypomnienia - ten rząd o wiele bardziej poprawił sytuację nauczycieli, rodzin wielodzietnych, niepełnosprawnych, ubogich itp. przez niespełna cztery lata, niż wy przez osiem!

 • gość 2019-08-17 19:12:24

  Widzę u Pana Wiesława powrót do korzeni komuno wróć auuu

 • gość 2019-08-17 20:22:04

  Baronów z sld już przerabialiśmy. Może pan autor pamięta kto kupił osiedle na świątkach na hektary i chciał się dorobić po podziale na mniejsze? Sęk w tym że później trzeba było anulować transakcje. Nikt pzpr-owców bić nie będzie ale siedźcie na tych swoich emeryturkach i zajmijcie się jakimś dzierganiem szalików.

 • PiS do delegalizacji - niezalogowany 2019-08-18 07:53:21

  Jeden z dyskutantów pieje z zachwytu nad TVP. Wali takie teksty jakby był nakręcony lub oczadziały. Cóż. Po 3 latach rozmiękczania mózgów Polakom skutki widać. Za komuchów hasłem było "Telewizja kłamie". Teraz też. Całkiem niedawno kiepskiemu magistrowi prawa na urzędzie Prezesa Trybunału Konstytucyjnego nadali stopień PROFESORA.

 • gość 2019-08-18 09:59:07

  Panie Douglas, poszukaj pan w jakiś zapomnianych przez siebie zakamarkach choćby odrobiny honoru i usuń się wreszcie z życia publicznego

 • Gość - niezalogowany 2019-08-18 11:00:08

  Lewica zabija. To w wielkim skrócie jej zawuolowany program społeczny (aborcja, eutanazja, in vitro, promocja LGBT czyli idei wyżej wymienionych + "bonus" zepsucia, wręcz celebracja braku odpowiedzialności i braku tożsamości, "dobieranie" się do naturalnej niewinności dzieci by ją zniszczyć), który widać w zwijaniu się naszej cywilizacji na tzw. Zachodzie, a powoli i u nas. U zdrowej jednostki wywołuje odruch wymiotny (naturalny, chroniący przed toksynami)

 • Gość 2 - niezalogowany 2019-08-18 11:01:58

  TVP? Przecież wg poko nikt tegoż niego ogląda

 • gość 2019-08-18 16:56:39

  Temu z lewej korytko zabrali-taki chudy biedaczysko

 • gość 2019-08-18 19:49:23

  Zawsze głosowałem na Lewicę, więc czemu nie.

 • Gość z ZSZ - niezalogowany 2019-08-18 23:18:47

  Ten niemiec i ten co chciał Zabrać głos... Jestescie żałośni, karty w urnach znow beda na darmo drukowane bo beda wasze nazwiska, szkoda że nikt wam nie moze Wywalic z opornych głów kandydatury. I najwazniejsze : wypier.... Ze Szczecinka chyba juz sie pieniedzy nachapaliscie!! Panie hahaha D.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-19 05:24:53

  Na nikogo fuu

 • Gość - niezalogowany 2019-08-19 06:57:01

  Jestem chwilowo w Szczecinku, gdyż od wielu lat mieszkam w innej części Polski. Pozwoli pan, że nie zgodzę się z ostatnim wpisem pana. Oczywiście blog rządzi się swoimi prawami i właściwie każdy może takowy posiadać nie wnikając w zawartość. Proszę wybaczyć, lecz scena polityczna zarówno w Szczecinku jak i w Polsce, a również na świecie rządzi się podstawową w wielu wypadkach zasadą, według słów Stanisława Michalkiewicza: co tu zrobić, aby jak najtaniej zakąsić i wypić. To świadomość wielu polityków doby współczesnej. Aksjoligia, działania bezinteresowne na rzecz ogółu, to w polityce dziś rzadkość. Stąd mamy takie elity jakie mamy. Nie tylko słabe w zakresie parcia na kasę, ale również w zakresie intelektualnym. Ludzi pokroju Dmowskiego, Paderewskiego czy innych dziś już nie ma... A i zwykli wyborcy kierują się często doraznym interesem... Dzielenie zaś obecnie polskich partii na prawicowe, centrowe czy lewicowe to chyba duża przesada, gdyż tak naprawdę ich działalność to raczej kogel mogel ideowy niż solidny program zbudowany na mocnych podstawach aksjologicznych...

 • gość 2019-08-19 14:09:11

  W Szczecinku na chwilę obecną brak polityka, działacza czy męża stanu na którego szary obywatel naszego grodu z czystym sercem i godnością mógł powierzyć swój głos z myślą o własny byt oraz ich dzieci i wnuków. Z Lewa i Prawa żąda się zaufania do poglądów i obietnic, a po wyborach unika się spotkania z swoim wyborcą z obawy by nie zapytał co dla niego, regionu czy ojczyzny zrobiłem jak Poseł RP. ?

 • gość 2019-08-19 19:15:36

  Jestem przerażony tym, co się dzieje w Polsce, tym co się działo w Szczecinku za J Włapko. A nie wszystkie przekręty wyszły na światło dzienne. I tym, że Włapko pcha się do sejmu. Po co ona tam? To przerażające. Ludzie bez moralnego kręgosłupa chcą stanowić prawo.

 • Gośzć - niezalogowany 2019-08-19 22:03:53

  Głosuję na JHD

 • A. Moniak - niezalogowany 2019-08-20 08:44:46

  Zagłosuję na tego, kto zajmie się na poważnie toksynami i odorem w powietrzu oraz brudnym jeziorem. Ale nie tak, że podpisze jakieś porozumienie i zadowolony.

 • gość 2019-08-20 08:56:59

  Na szaleńców nie oddaję głosu

 • 2019-08-20 12:06:50

  Reforma sądownicza przecież nie może to być zamknięta profesja dla dzieci byłej nomenklatury, SB itp. musi być inny sposób niezależny, profesjonalny i niezależny od kasty nabór na te stanowiska aby każdy bez powiązań miał szanse na ten zawód. Trybunał konstytucyjny w Niemczech na 32 sędziów 16 wybiera parlament a 16 ministrowie spraw wewnętrznych landów czysty polityczny wybór w Polsce konstytucja o sposobie wyboru sędziów do Trybunału pozostawia ustawie sejmowej. W Polsce za czasów rządów PO media opozycję z PiS ile czasu dopuszczało do głosu jeżeli dodamy TVN i Polsat itp. To przeszło 90% propagandowego bełkoty szło na urabianie ludzi to była dopiero prawdziwa demokracja. Chlew w parlamencie to robili pan i pańscy koledzy niezdolni do przyjęcia zmian jakie nastąpiły. W oświacie za PO jakie były pensje i podwyżki za to dodano godziny karciane a czy szkoły podstawowe będą 8letnie czy gimnazja to praktycznie jest to samo a nie żadna katastrofa chyba że dla dyrektorów szkół gimnazjalnych.

 • z zawodu dyrektor - niezalogowany 2019-08-20 12:27:27

  Mnie rozterki (wyborcze) nie dotyczą, bo zawsze stawiam na siebie.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-20 12:41:04

  Tylko JHD

 • gość 2019-08-20 12:43:59

  "Reforma sądownicza przecież …." mniej TVP i innych mediów, a więcej samodzielnego myślenia życzę

 • gość 2019-08-22 09:11:03

  Popieram gościa 2019-08-20 12:43:59 Przedstawiciele Narodu okazali się być separatystami od Suwerena. A Suweren to my wszyscy całe społeczeństwo wytwarzające dobra materialne.

 • gość 2019-08-22 11:47:43

  Pani radna Joanna już na eurowybory sabotowała naszą lokalną kandydatkę na korzyść lekarza z Kołobrzegu. Każdy chyba widział banery jak RDS popiera posła Hoca? A kto panią kandydatkę na burmistrza poparł, były europoseł Hoc czy nasza wiceminister z panią premier? Nieładne zachowanie, oj nieładne.

 • gość 2019-10-10 10:10:15

  W tych wyborach p. radna, cała Terra i Razem dla Szczecinka również popierają kandydata z Kołobrzegu. Ale wstyd.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam mieszkanie

Słoneczne, przestronne i bardzo ustawne mieszkanie – 58 mkw., 3 nieprzechodnie pokoje, odrębna jasna kuchnia i łazienka.Mieszkanie położone jest w..


Praca w biurze obsługi klienta

Osoba do obsługi klientów - Szczecinek Dynamicznie rozwijająca się firma związana z turystyką dziecięcą i młodzieżową zatrudni osobę do pracy na..


Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Osuszanie, likwidacja wilgoci technologicznej (posadzki, tynki), ozonowanie pomieszczeń i samochodów, wypożyczalnia profesjonalnych osuszaczy,..


ANGIELSKI - PRZYGOTOWANIE DO

Magister fil. ang. oferuje profesjonalne przygotowanie do matury z j. angielskiego.


Oferujemy pranie i czyszczenie dywanów,mebli tapicerowanych,wózków dziecięcych,materaców oraz tapicerki samochodowej wraz z generalną czystką..


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


mieszkanie do wynajecia

kawalerka 29 m2 w Skotnikach 5 km od szczecinka , po remoncie , kuchnia i przedpokoj zabudowane , ogrzewanie gazowe , cieple , sloneczne


DO WYNAJĘCIA Odkurzacz Piorący

Wypożyczę odkurzacz piorący Karcher Puzzi 10/1 w komplecie ssawka do tapicerki, ssawka do dywanów, i porcja proszku do mycia tapicerki na jeden..


Dla Chłopca Kurtki

Posiadam Na Sprzedaż Kurtki Zimowe (dla chłopca) rozm. 134-140 szt. 3. Cena za jedną 80 zł + wysyłka. Ciuchy Paczka Spodnie i Bluzy Rozm.134-140. Za..


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


HP Probook i5 6GB RAM 240GB

Laptop HP Probook po przeglądzie w serwisie komputerowym posiadamy parę sztuk w ciągłej sprzedaży HP Probook modele 6560b 6570b cechy wspólne..


Elektromechanika Szymon Pazur

Oferuję usługi elektromechaniczne : naprawa rozruszników oraz alternatorów, instalacje elektryczne, systemy: airbag, abs, esp, centralne zamki, car..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"