:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  26°C bezchmurnie

Ryszard Petru w Szczecinku: Poprę kandydaturę R. Lubczyka na burmistrza

 • Fotka nr 0 z 5
 • Fotka nr 1 z 5
 • Fotka nr 2 z 5
 • Fotka nr 3 z 5
 • Fotka nr 4 z 5

W sobotę, 15 lipca w Szczecinku po raz pierwszy gościł lider .Nowoczesnej, Ryszard Petru. Podczas krótkiego briefingu zorganizowanego przed szczecineckim Sądem Rejonowym odniósł się do ostatnich wydarzeń w Sejmie, związanych z wprowadzanymi przez rząd PiS zmianami w polskim sądownictwie. W konferencji prasowej uczestniczył także Radosław Lubczyk, poseł na Sejm, reprezentujący na ziemi szczecineckiej .Nowoczesną

 

Chwilę przed wystąpieniem Ryszarda Petru Radosław Lubczyk podkreślił, że zmiany w Sądzie Najwyższym sprawiają, iż władza wykonawcza, ustawodawcza i sądownicza została zagarnięta przez „jedną rękę”, jaką jest PiS.

Z kolei Ryszard Petru wskazał, że wspomniane zmiany mają na celu jedno – obronę partyjnych „kolesi”.

- Mamy trzy osoby skazane, to m.in. pan Wąsik i pan Kamiński – zwrócił uwagę Ryszard Petru. - Byli ułaskawieni przez Andrzeja Dudę, a sąd zakwestionował to ułaskawienie. Wszystko jest w rękach Sądu Najwyższego. Wszystko jest zmieniane po to, by bronić własnych kolesi. PiS wprowadza ustawę, która ma przejąć kontrolę nad Sądem Najwyższym.

 

Przejeżdżający mieszkaniec nie był zbyt miły dla dzisiejszego gościa...

Ryszard Petru w Szczecinku. Przejeżdżający mieszkaniec nie był miły ;) from temat.szczecinecki on Vimeo.

 

- Zmiany pokazują, jak przestała działać system sądowniczy w Polsce – kontynuował lider .Nowoczesnej. - Jak przestają działać jakiekolwiek organy, przed którymi możemy postawić w przyszłości tych, którzy popełnili przestępstwa. Mamy tych, którzy popełnili przestępstwa i zostali skazani, ale też mamy tych, którzy powinni być postawieni przed sądem. Słowem, PiS wprowadza te ustawy po to, aby zabezpieczyć się, aby uniknąć kary. Ważne jest to, abyśmy dzisiaj w okresie wakacyjnym mieli szansę... (Tu briefing Ryszarda Petru został przez chwilę zakłócony przez okrzyki „Złodzieju!”, jakie było słychać z przejeżdżającego obok miejsca konferencji prasowej auta – dop. red.) Lubię takich przejeżdżających, są bardzo pewni siebie – skomentował krótko wspomniane okrzyki lider .Nowoczesnej. Chciałem powiedzieć, że PiS dzisiaj zmienia prawo „pod siebie”.

Oprócz zmian w sądownictwie, Ryszard Petru poruszył też kwestię opłaty paliwowej. - To wszystko działo się podczas jednego posiedzenia Sejmu, komisje kończyły pracować po godz. 24.00... - zaznaczył. - To prawdopodobnie w przyszłym tygodniu będzie przyjęte. Propozycje te pokazują, że PiS nie ma pieniędzy w budżecie. Nas wszystkich obciąży opłatą paliwową, a ochroni swoich kolesi, zmieniając ustawę o Sądzie Najwyższym i używając przy tym nieprawdziwych argumentów. Wielokrotnie zwracaliśmy uwagę na to, że sądownictwo wymaga naprawy. Mówiliśmy o tym w kampanii wyborczej. Mówiliśmy o tym, że sądy są przewlekłe, że sędziowie działają w bardzo powolny sposób, czasem latami. Wynika to ze złej organizacji sądów, z braku ekspertów i z tego też, że często sędziami zostają osoby młode. To wszystko wymaga zmiany. Ale potrzebna jest też niezależność sądownictwa. PiS zabiera nam niezależność sądów i jednocześnie nie wprowadza reform, które usprawniłyby prace sądów.

Ryszard Petru poruszył też kwestię utworzenia przez wszystkie partie opozycyjne federacji klubów parlamentarnych, która miałaby się zająć „obroną polskich sądów i miejsca Polski w Europie”. - To elementy, które jednoczą partie ponad podziałami. Naszym zamiarem jest blokowanie tego, co się dzieje w Sądzie Najwyższym i pilnowanie tego, by Polska nie została z UE wyprowadzona. Jeśli uda nam się wypracować wspólne działania w tym zakresie, to potem, kolejnym etapem może być wspólna koalicja do wyborów samorządowych – mówił Ryszard Petru.

Podczas krótkiego briefingu z liderem .Nowoczesnej nie zabrakło też akcentu lokalnego. Na koniec konferencji Ryszard Petru zapewnił, że poprze Radosława Lubczyka w wyborach samorządowych na burmistrza Szczecinka.

ryszard petru szczecinek nowoczesna lubczyk opłata paliwowa - komentarze opinie

 • gość 2017-07-15 16:17:46

  Mówiąc o sądownictwie Petru posłużył się utartymi, od nastu lat oklepanymi zwrotami... przewlekłością sądów, powolnością działania sędziów, w ogóle nie wspomniał o korupcji w sądach, kumoterstwie, nepotyzmie, kolesiostwie o sędziach przestępcach, i ustawianych wyrokach. Sądy muszą być bezapelacyjnie oczyszczone z takich pracowników - sędziów co to sami mają zachlapane sumienie orzekają.

 • gość 2017-07-15 16:44:39

  Inteligentne mordy nie ma co, co jeden to bystrzejszy, a cóż za wyszukane słownictwo - ho, ho, ho.

 • gość 2017-07-15 18:36:09

  Brawo " Przejeżdżający Mieszkaniec"

 • Gośćhalina - niezalogowany 2017-07-15 18:39:40

  Popierać można. Ale proszę pamiętać że to mieszkańcy Szczecinka będą wybierać.

 • gość 2017-07-15 20:16:12

  A te niebieskie wsiowe marynarki to im partia funduje?:)

 • gość 2017-07-15 22:59:03

  Zamiary Kaczyńskiego co do zmian w Sądach, nie wnoszą NIC NOWEGO. To jest tylko wymiana kadry i wstawienie swoich ludzi którzy nie będą karać pisowskich przestępców. Nic nie wnoszą co do zmian proceduralnych upraszczających postępowanie itp. PO wprowadziła zmiany pozwalające na przyśpieszenie procesów, na zerwanie z bezsensownym przeciąganiem spraw, ale Ziobro to odwołał, bo bał się zmian. Zmiany te nie dałyby jemu możliwości zastraszania ludzi.

 • Gość - niezalogowany 2017-07-15 23:19:18

  To dzisiaj 6 króli czy wyprzedaż lotów na Maderę.

 • Gość - niezalogowany 2017-07-15 23:21:19

  Podoba mi się losowanie sędziów do spraw, koniec ustawek i fikcji.

 • gość 2017-07-15 23:22:47

  Kierowca który pozdrowił rycha ma u mnie duże piwo, mistrz!!!. Dzikie tłumy jakie towarzyszyły temu wydarzeniu pozwalają mi wierzyć że mieszkańcy Szczecinka to mądrzy ludzie i nikt nie chciał słuchać tego beznadziejnego kolesia.

 • Gośćricardo - niezalogowany 2017-07-16 09:59:34

  Na burmisyrza ? ! Ani jeden, ani drugi nie potrafią się wysłowić. To dopiero spustoszenie by nastało.

 • gość 2017-07-16 10:59:51

  Koleś przejeżdżający zaorał wszystko:))) Jednak mamy w Szczecinku mądrych ludzi potrafiących wyrazić jednym słowem istotę polskich problemów. Mistrzostwo świata:))) Pozdrawiam przejeżdżającego.

 • Gość - niezalogowany 2017-07-16 22:25:39

  Pluj złodziejowi w ryj to powie ze deszcz pada

 • Gość - niezalogowany 2017-07-16 22:32:42

  Przecież nikt nawet nie słuchał tego złodzieja w pedalskiej marynarce.brawo mieszkańcy szczecinka

 • gość 2017-07-17 07:53:25

  Jaki Swetru taki Dupczyk :)

 • gość 2017-07-18 07:59:07

  Kmiot z madery. No comment.

 • Gość - niezalogowany 2017-07-18 19:33:09

  O rety! Ludzie! Ale męczy was zazdrość! Mogliście się uczyć tak jak pan Lubczyk, i pan Petru, ale nie bo lepiej jest dawać beznadziejne komentarze.

 • Gość - niezalogowany 2017-07-22 10:18:41

  Wyyyyłuuuuuczone te chłopy są jak nikt faktycznie ha ha ha

Dodajesz jako: Zaloguj się