:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  22°C bezchmurnie

Rywalizowali w Gminnym Konkursie Recytatorskim

27 marca w Szkole Podstawowej w Parsęcku odbył się Gminny Konkurs Recytatorski ,,Poezja jest dobra na wszystko”. W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych z terenu Gminy Szczecinek. Wystąpili recytatorzy z Turowa, Wierzchowa, Sporego, Gwdy Wielkiej, Żółtnicy i Parsęcka.

Uczestnicy występowali w dwóch grupach wiekowych: uczniowie z klas I- III oraz uczniowie z klas IV- VII. Prezentacje były oceniane przez jury w składzie: Jolanta Warzecha, Anna Jarosz, Renata Skowron, Maryla Barys oraz Leonard Jaworski. Uczniowie zaprezentowali się w różnorodnym repertuarze. Ich recytacje bardzo się podobały, więc komisja konkursowa miała trudne zadanie, by wybrać najlepszych. Po występach na młodych recytatorów czekała niespodzianka. W gronie jury znalazł się pan Leonard Jaworski, szczecinecki poeta i uczniowie mieli okazję wysłuchać jego wierszy. Potem ogłoszono wyniki. W kategorii klas I- III zwyciężył Leonard Popławski z Żółtnicy. Drugie miejsca przyznano Paulinie Łodyń ze Sporego, a trzecie – Klaudii Klemiec z Turowa. Wyróżniono występy Zofii Parzniewskiej  z Żółtnicy i Nikodema Tiede z Turowa.

W kategorii klas IV- VII przyznano dwa pierwsze miejsca. Zwyciężyły Karolina Kolak z Żółtnicy oraz Maja Pawlak z Turowa. Za II miejsce nagrody odebrały Nikola Rutkiewicz z Turowa i Oliwia Skowron z Parsęcka. W tej kategorii wiekowej były także dwa miejsca trzecie. Zdobyły je Aleksandra Jońca z Żółtnicy oraz Oliwia Suczyk z Wierzchowa. 
Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy dostali dyplomy oraz drobne upominki. Nagrody, ufundowane przez Gminę Szczecinek, wręczyły recytatorom Radna Gminy Szczecinek Jolanta Warzecha oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Parsęcku Dorota Brateus.
Gminny Konkurs Recytatorski ,,Poezja jest dobra na wszystko” jest  formą popularyzacji poezji wśród dzieci i młodzieży. Pozwala uwrażliwić uczniów na piękno poezji. To dobra okazja do odkrywania uzdolnień i talentów.

 

info, foto: organizatorzy


gmina szczecinek parsęcko recytatorski konkurs - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się