:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

17°C bezchmurnie

Rywalizowali w Mistrzostwach Powiatu w drużynowych biegach przełajowych

W Parchlinie odbyły się kolejne Mistrzostwa Powiatu Szczecineckiego w drużynowych biegach przełajowych. Rywalizowano w trzech kategoriach:  w Igrzyskach Dzieci, Igrzyskach Młodzieży Szkolnej i w Licealiadzie Młodzieży Szkolnego Związku Sportowego. Po poszczególnych biegach sumowano punkty, tak aby sklasyfikować każdą drużynę na odpowiednim miejscu.

Osobno rywalizowały dziewczęta i chłopcy. W zawodach udział wzięły zespoły ze Szczecinka, Barwic i Starego Chwalimia.
I tak, w klasyfikacji dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci, pierwsze miejsce zdobyła reprezentacja SP nr 1 ze Szczecinka (trener Beata Wełk), przed SP nr 7 i SP z Barwic. W tej samej klasyfikacji, u chłopców zwyciężyła SP nr 6 Szczecinek przed SP nr 1 i SP ze Starego Chwalimia. Rywalizowano na dystansach od 700 metrów do 1 kilometra (w zależności od wieku).

Jeśli chodzi o klasyfikację dziewcząt (dystans 1500 m) na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, ponownie 1. miejsce zajęła SP 1 Szczecinek, przed SP 5 i SP 6. W zmaganiach chłopców (2000 m), najlepsza była SP 6 Szczecinek, na drugim miejscu znaleźli się reprezentanci SP 7, zaś na trzecim - SP 5.

W najstarszej z kategorii wiekowych - w klasyfikacji w Licealiadzie, zwyciężyły dziewczyny (trasa o dystansie 1500 m) z I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku, przed ZS nr 1 im. KEN. U chłopców (dystans 2500 m) triumfował ZS nr 1, na kolejnych miejscach był ZST i I LO.

Biegi przyniosły wiele emocji, a najlepsze zespoły dziś (17.04) zawalczą w finałach Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w drużynowych biegach przełajowych - te będą miały miejsce w Gryfinie.