:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Sąd: Odebrane rodzicom dzieci zostają w rodzinach zastępczych

Sąd: Odebrane rodzicom dzieci zostają w rodzinach zastępczych
Temat Szczecinecki 27/11/2018 18:53

Czwórka dzieci, które nieco ponad miesiąc temu trafiły do rodzin zastępczych, musi na razie tam pozostać. To decyzja Sądu Rejonowego w Szczecinku z dzisiejszej (27.11) rozprawy. Postanowienie sądu ze względu na dobro małoletnich dzieci jest niejawne.  

Jak się dowiedzieliśmy, rodzice maluchów mają czas do stycznia, by przekonać wymiar sprawiedliwości do tego, żeby pozwolił im znów sprawować opiekę nad dziećmi. Na styczeń zaplanowano bowiem kolejną rozprawę. Fundacja, która na fali medialnego rozgłosu sprawy postanowiła być stroną w postępowaniu, zapowiada złożenie zażalenia. 
Swój ciąg dalszy ma również kwestia rzekomych zaniedbań, jakie miały dopuścić się rodziny zastępcze, do których trafiła odebrana czwórka dzieci ze Szczecinka. Tę sprawę bada także Ministerstwo Sprawiedliwości, które zleciło przeprowadzenie we wspomnianych rodzinach zastępczych szczegółowych kontroli. 
Przypomnijmy. Sprawa zabezpieczenia czwórki małych dzieci i umieszczenia ich w rodzinach zastępczych ze względu na medialny rozgłos wzbudza skrajne emocje. Rodzice dzieci utrzymywali, że dzieci odebrano im „z biedy”, z kolei pracownicy społeczni wskazywali na liczne zaniedbania opiekuńczo-wychowawcze ze strony rodziców, wobec których trzeba było podjąć radykalne kroki. Kiedy dzieci trafiły do pieczy zastępczej, w mediach pojawiły się zarzuty, które sugerowały, że to właśnie tam maluchom miałaby dziać się krzywda. PCPR w Szczecinku oraz wspomniane rodziny liczą na możliwość rzetelnego wyjaśnienia tych oskarżeń w prokuraturze; ze względu na pojawiające się w mediach pomówienia, nie wykluczają też pozwów sądowych.

O szczegółach tej sprawy szeroko informowaliśmy tutaj: 

https://szczecinek.com/artykul/zabrali-im-dzieci-czy/556274
https://szczecinek.com/artykul/miastecka-gazeta-wydaje/557852

Reklama

dzieci odebrane rodziny zastępcze sąd rejonowy rozprawa - komentarze opinie

 • Rodzić - niezalogowany 2018-11-28 07:25:20

  Brawo to jest nauczka ze człowiek nie tylko 500 + żyje

 • gość 2018-11-28 08:24:33

  Wolne sądy! Sąd zrobił na złość PISowi, żeby ministerstwo nie odtrąbiło sukcesu. Sąd broni lokalnego PCPR. Jedna sitwa? Kiedy wolne Sądy w Szczecinku?

 • Maciek - niezalogowany 2018-11-28 09:08:29

  do gość:
  Radzę zmniejszyć ilość zażywanych leków.

  Kiedy wolne Sądy w Szczecinku?
  Zawsze były wolne, tylko społeczeństwo tępe.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-28 11:18:43

  Dwoje młodych, nie pracujących rodziców i nie zaopiekowali się dziećmi jak trzeba. Niech idą do pracy, zarobić na utrzymanie swoje i swoich dzieci zamiast żyć na koszt innych ludzi.
  Nieroby i pasożyty.

 • Antyzs - niezalogowany 2018-11-28 12:41:27

  Na wsi nie da się zarobić wszędzie najniższa krajowa :(

 • lewak - niezalogowany 2018-11-28 14:24:58

  Zlikwidować mopsy i pcpry, a ludzie do roboty!

 • Gość - niezalogowany 2018-11-28 15:11:55

  Skandal zabrać dzieci dlatego że rodzice są biedni. Ale tam gdzie jest alkohol to już nic nie zrobią. Brawo sąd!!!!!! Żenada

 • Gość - niezalogowany 2018-11-28 18:25:40

  Tu nie chodzi czy są biedni. Biedni bo nie chce się im pracować. Dzieci mające rodziców z choroba sieroca? Dziewczynka 6 lat nie mówiąca nie potrafiąca załatwić potrzeb higienicznych jedząca palcami. To normalne? Nie żałujcie rodziców. Dzieci żal że mają takich rodziców.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-28 18:44:43

  Szkoda tych dzieci
  Takie małe
  Dramat

 • gość 2018-11-29 10:37:38

  Zgadzam się z Gościem z godz. 2018-11-28 18:25:40: "Biedni bo nie chce się im pracować. Dzieci mające rodziców z choroba sieroca? Dziewczynka 6 lat nie mówiąca nie potrafiąca załatwić potrzeb higienicznych jedząca palcami. To normalne? "
  Dzieci skrajnie zaniedbane, a dwójka młodych niepracujących leni nie ma nawet czasu nauczyć tych dzieci mówić, załatwiać potrzeby fizjologiczne czy jeść jak ludzie?
  Ojciec tłusty spaślak domaga się renty, bo taki chory, że do pracy się nie nadaje? A do płodzenia dzieci wg harmonogramu "co rok prorok" to już nie jest zbyt chory? Niepełnosprawny sprawny dołem? Chyba że niepełnosprawny na umyśle, bo niby od kiedy cukrzyca i nadciśnienie stanowią przeszkodę w podjęciu pracy? Wziąłby się za robotę, sadła by trochę zrzucił, od razu ciśnienie by się obniżyło i cukrzyca minęła.

 • stop szyderstwom - niezalogowany 2018-11-29 13:48:46

  Jakim to człowiekiem trzeba być, żeby za chorobę dziecka oskarżać rodziców?! Według dzisiejszych standardów nadwaga i cukrzyca to przewlekłe choroby, więc ten pan zasługuje na rentę (np. alkoholikom dają).

 • Gość - niezalogowany 2018-11-29 19:10:17

  Jaka jest różnica między autyzmem, a chorobą sierocą? Symboliczna?

 • gość 2018-11-29 22:17:53

  Najlepiej jest krytykować wszystkich i wszystko ( taka mentalność człowieka), a chociaż ktoś odważył się tej rodzinie pomóc w czymkolwiek lub jakkolwiek???!!!! Gdzie pracownicy socjalni, gdzie nauczyciele (jeżeli chodzi o starszą dziewczynkę). Nie rzecz w tym żeby zabrać dzieci rodzicom ( bo szkoda tych dzieci), bo mają biedę i nie potrafią sobie z tym poradzić, tylko rzecz w tym żeby w jakiś sposób pomóc tej rodzinie i tym dzieciom.

 • gość 2018-11-30 08:18:17

  Jak zwykle na forach tylko potrafią krytykować instytucje. Rodzice nigdy nie winni. Tak samo jak dziennikarze i piszący na forach szukają tylko sensacji i są jednostronni. Rodzice siedzą w domu nie pracują. Kurator i pracownicy PCPR zrobili dużo dla tej rodziny. Tłumaczyli, jak sie powinno zajmować dziećmi. Rodzice byli odporni na wiedzę i wsparcie. Tak jak większość podobnych rodziców. Poza tym zakładasz rodzinę to ją utrzymaj i zapewnij odpowiedni byt a nie oczekuj, że mają wszystko dać. Trzeba poznać cały problem by móc sie wypowiadać, a nie tylko jednostronnie oceniać.

 • gość 2018-11-30 11:17:08

  Do "stop szyderstwom": Ten pan zasługuje na rentę? g.. prawda! Mam w pracy kolegów z nadciśnieniem i cukrzycą, biorą leki i pracują i cieszą się z tego, że mogą. Ten płodzimierz też mógłby pracować, tylko trzeba zechcieć.


  Do gościa z 2018-11-29 22:17:53:
  "a chociaż ktoś odważył się tej rodzinie pomóc w czymkolwiek lub jakkolwiek???!!!!" - czytaj artykuły, które komentujesz! Rodzina miała asystenta, później kuratora, były plany naprawcze, plany pomocy - miesiącami nie stosowali się do zaleceń, więc dzieci zabrano pod opiekę osób, które pomogą im zacząć się rozwijać, dzięki czemu może sześciolatka przestanie się załatwiać pod siebie i nauczy komunikować. Przecież to dziecko funkcjonuje, jakby było w dżungli wśród dzikich zwierząt wychowywane.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-30 13:34:25

  " Przecież to dziecko funkcjonuje, jakby było w dżungli wśród dzikich zwierząt wychowywane..."
  Tak samo ocenisz dzieci z autyzmem, czy zespołem Downa, mądralo?

 • Gość - niezalogowany 2018-11-30 15:27:55

  Ten pan może się starać o grupę inwalidzką. Potem o rentę socjalną, czy zasiłek stały.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Decor Trends zatrudni

Firma Decor Trends zatrudni Mistrza zmianowego/Brygadzistę: Opis stanowiska: - organizacja i nadzór realizacji zadań produkcyjnych; -..


SYNDYK sprzeda 1/2 mieszkania

SYNDYK masy upadłości ogłasza konkurs ofert na sprzedaż udziału do 1/2 w nieruchomości lokalowej mieszkalnej w Parsęcku 39/1 o powierzchni 83,50m2 (..


Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


Prywatna sesja z Wróżką w

Tarot Numerologia - Uczucia praca finanse zdrowie. Oczyszczanie energetyczne - klątwy, uroki, podłączenia energetyczne. Synchronizacja czakr i..


FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"