:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Sala obrad imienia Macichowskiego: IPN się nie zgadza na patrona. Będzie zmiana

Sala obrad imienia Macichowskiego: IPN się nie zgadza na patrona. Będzie zmiana
12/09/2018 13:34

Znany z wielu inicjatyw wzmacniających i chroniących lokalną historię mieszkaniec Szczecinka Dariusz Trawiński, tym razem postanowił zabrać się za patrona sali obrad Rady Powiatu Szczecineckiego. Jej patronem jest Józef Macichowski, pierwszy parlamentarzysta ze Szczecinka z czasów PRL. Był posłem na Sejm RP II, III, IV I V kadencji. Był też członkiem PZPR. Uchwałę, dzięki której nazwano salę obrad jego imieniem, podjęto 29.04.2004 roku.

 

- Zadziwiające jest uzasadnienie projektu uchwały, w którym życiorys pana Macichowskiego potraktowano wybiórczo - podkreśla Dariusz Trawiński. - Pominięto zajmowanie przez pana Macichowskiego prominentnych stanowisk w ustroju totalitarnym, o którym również projektodawcy "zapomnieli", a może dla nich PRL był wolnym krajem?

Podczas głosowania wszyscy radni byli za. Nieobecni byli panowie radni  Antoni Rauch i Waldemar Subocz.

Opinia IPN w tej kwestii jest jednoznaczna. "W świetle przytoczonych faktów historycznych nie ulega kwestii, że osoba Józefa Macichowskiego stanowi symbol komunizmu" w rozumieniu art. 1 ustawy z dn. 1.04.2016 o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy jednostek organizacyjnych, jednostek pomocniczych gminy, budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej.

Reklama

józef macichowski dariusz trawiński ipn ustawa zmiana nazwy - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-09-12 14:04:59

  Brawo panie Darku.Precz z komuną!

 • gość 2018-09-12 14:12:55

  Totalny idiotyzm . Tak rozumujac zburzmy wszystkie domy/bo fabryki dawno sprzedano lub zlikwidowano/ mieszkalne wybudowane w tym okresie bo symbolizuja komunizm. Nawiasem w Polsce nigdy komunizmu nie było ale do debili to nie dotrze.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-12 15:07:45

  Darku, jesteś the best. Precz z komuną i byłym Związkiem Socjalistycznej Młodzieży Polskiej w I LO

 • gość 2018-09-12 15:56:53

  ..osoba Józefa Macichowskiego stanowi symbol komunizmu" .. TOTALNA BZDURA. Będąc bardzo młodym człowiekiem, miałem możliwość poznać Pana Macichowskiego. Tak szacownego człowieka w Szczecinku długo nie było. Człowieka, który przy wysokiej funkcji publicznej, szanował wszystkich niezależnie od wykształcenia, wyznania, zawodu czy urzędu, zachował godność człowieka, a nie ześwinił się, jak wielu innych, dziś sięgających co najwyżej urzędu radnego na poziomie gminnym (niezależnie czy gminy, miasta, powiatu i wyżej).

 • gość 2018-09-12 15:59:04

  Talibowie zniszczyli pomniki Historii mające po kilka tysięcy lat... dlatego, że były im "niepolitczne".

 • gość 2018-09-12 17:04:37

  Darek rulezz

 • gość 2018-09-12 17:53:47

  Prawda jest taka, że wszyscy radni w tamtym okresie to "komuchy" , albo byli zaczadzeni .

 • Gość - niezalogowany 2018-09-12 21:02:04

  Zmieniona będzie ul. Dworcowa. Był taki działacz komunistyczny w ZSRR o nazwisku Dworcow

 • Niech nas nie.. - niezalogowany 2018-09-12 21:14:23

  . IPN to GURU, to oaza wszelkiej dobroci i mądrości... Czyżby?? Jak im będzie po drodze, to nawet Dzierżyńskiego będą kazali nosić w lektyce. Pismem jakiegoś "historyka", który nawet chyba nie zna drogi do Szczecinka, będą wyznaczać kto porządny a kto łajdak. I na zakończenie cytat z przed dwóch dni: "...Mamy prawo do tego, aby się sami rządzić..." (A.Duda).. i niech IPN się nie wychyla...

 • Darek Trawiński - niezalogowany 2018-09-13 07:02:49

  Przeciwnikom dekomunizacji polecam zapoznać się z życiorysem pierwszego dyrektora DLPOB w Szczecinku, zapomnianego Pana Władysława Karola Chwalibogowskiego-Nałęcza, który w grudniu 1946 musiał uciekać ze Szczecinka przed NKWD. Lasy Państwowe mogą się szczycić wieloma patriotami. Warto rozpowszechniać o nich wiedzę, a nie o sowieckich sługusach. Pan Macichowski brał udział w odsłonięciu pomnika okupacyjnej Armii Czerwonej. O pomniku w temacie szczecineckim: https://www.google.pl/amp/s/szczecinek.com/mobile/actions/news/210858 Wiedza o mordach i gwałtach sowieckich była wówczas powszechnie znana. Poniżej link do życiorysu pierwszego, szczecineckiego dyrektora Dyrekcji Lasów Państwowych Okręgu Bałtyckiego: http://e-wietor.pl/chwalibogowski-nalecz-wladyslaw-karol-2/

 • Gość - niezalogowany 2018-09-13 07:33:23

  Precz z komuną. Brawo młodzi, nieukąszeni Heglem! Ilu prawych szczecinecczan nie dało się złamać systemowi! Wielu emigrowało. Warto Ich uhonorować, przypomnieć.

 • gość 2018-09-13 07:58:41

  No komuszki i inne T.W. (panie tomaszu to do pana) czas PO was posprzątać.

 • gość 2018-09-13 08:37:06

  Można było żyć w komunistycznych czasach i nie być komunistą, sprzedawczykiem czy łajdakiem. Można żyć w demokracji i być plugawą świnią. Dowodów jest dużo. Wystarczy włączyć TVP.info.

 • prezes szrot-u - niezalogowany 2018-09-13 12:04:02

  Znakomita inicjatywa oddolna!

 • Gość - niezalogowany 2018-09-13 14:00:17

  Byli również nauczyciele (nieliczni), którzy zasługują na pamięć. W I LO ś.p. prof. Klisz, uczył historii w "wieczorówce. "Zesłanie" za przekazywanie prawdy na lekcjach historii. (Ponure lata 70 - te). Szlachetna postać.

 • gość 2018-09-13 14:25:29

  Brawo! Tak trzymać, usuwać wszystko, co gloryfikuje komunizm i jego działaczy.

 • Ktos zdurniał.. - niezalogowany 2018-09-14 08:01:41

  IPN popisał się kolejny raz. Całkiem blisko - w Mirosławcu stoi pomnik - dwa grunwaldzkie miecze. Wg IPN to przejaw komunizmu i nakazuje rozbiórkę. Tu szczegóły: https://www.asta24.pl/2018/09/12/miecze-rozbiorki-ipn-uznal-ze-propagowanie-komuny/ Przysłowie mówi, że nadgorliwość gorsza od faszyzmu.

 • gość 2018-09-14 22:35:06

  Wysoko postawieni w hierarchi PRL (prokuratorzy, sędziowie, agenci) są dziś czołowymi politykami lub urzędnikami rządzącej partii, która usuwa z historii ludzi, którzy służyli swoim "małym ojczyznom" jak umieli i mogli. Proponuję spalić zdjęcia rodziców lub dziadków, bo statystycznie rzecz biorąc też podpadają pod tę "ustawę".

 • gość 2018-09-15 13:22:15

  Osobiście proponuję aby pan historyk zakupił ( za pozwoleniem prezasa zbawcy ) pług i zaorał szczecinek a pózniej resztę kraju. Przecież to komuna. Pan HISTORYK nież się wyprowadzi z mieszkanka bo to komuniści wybudowali. Proponuję las , grzyby i ściółkę leśną na wszelkie dolegliwości społeczne . To pomoże - szczególnie grzybki .

 • gość 2018-09-15 15:59:20

  Od kiedy to komuniści cokolwiek zbudowali??? Sory, zapomniałem o TW Bolku.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Przedstawiciel ds. Sprzedaży

Jesteśmy Międzynarodową Firmą Ubezpieczeniową posiadającą w swojej ofercie szeroki wachlarz rozwiązań finansowych dla klientów indywidualnych i..


Zobacz ogłoszenie

Pracownicy magazynowi

Work Balance jest agencją z doświadczeniem, która specjalizuje się w usługach z zakresu leasingu pracowniczego (inaczej leasingu personalnego)...


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I OKOLICE !!!


Zobacz ogłoszenie

Sesja prywatna z wróżką w

Witam. Jeśli masz problem w sferze uczuć, finansów, zdrowia - zapraszam na sesję z tarotem. A jeśli prześladuje Cię pech zapraszam na rytuał..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Szukam mieszkania do wynajęcia

Szukam mieszkania do wynajęcia z niskimi opłatami do max 1100/1200 zł.


Zobacz ogłoszenie

PRZYJMĘ DO PRACY Pracownik

Zatrudnię pracowników ogólnobudowlanych. Praca w Szczecinku. Dobre warunki wynagrodzeniowe.


Zobacz ogłoszenie

RODO- ochrona danych w firmie-

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

LAMINIARZ prdukcja łodzi

Hansvik Poland producent łodzi motorowych . Obecnie dla naszego zespołu poszukujemy osoby na stanowisko: LAMINIARZ MONTER ( ORAZ OSOBY DO..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026 978 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Przyjmę do pracy, atrakcyjne warunki, praca na miejscu.


Zobacz ogłoszenie

Zamienie lub sprzedam

Zamienię lub sprzedam mieszkanie na 1 pietrze z garazem na os. Zachod przy ul. Karlinskiej. Mieszkanie składa się z trzech pokoi, kuchnia,..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę budowlana

Sprzedam piękną działkę budowlaną bezpośrednio przy lesie, 400 m od jeziora Trzesiecko. 750 m 2, teren równy na wzgórzu, wraz z udziałem w drodze..


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów i mebli

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę w m. Spore lub

Poszukuję działki w m. Spore, działka minimum 5000 m. lub domu do remontu, stan techniczny obojętny.


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta OSOBOWE i DOSTAWCZE Zapraszamy do kontaktu Pozdrawiam


Zobacz ogłoszenie

SYNDYK sprzeda mieszkanie w

Syndyk masy upadłości ogłasza przetarg na sprzedaż nieruchomości lokalowej w Szczecinku przy ulicy Polnej 20/1. Lokal 2-pokojowy o powierzchni..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"