:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C pochmurno z przejaśnieniami

Sałatka warta... zęba

Interwencje, Sałatka warta zęba - zdjęcie, fotografia

Ci, którzy jadają w restauracjach wiedzą, że nie każde danie może być takim, jak się wydaje. Przynajmniej, jeśli chodzi o skład. Warto czasem dokładniej zagłębić się w lekturę menu, żeby potem mieć z jedzenia (i rachunku) pełną satysfakcję. Kilka dni temu przekonała się o tym pani Maja, która postanowiła zjeść nową w menu sałatkę w szczecineckim Sphinxie. 

- Podano mi oliwki, które, jak się okazało, posiadały wielkie pestki - opowiada klientka restauracji. - Niestety, na jednej z nich złamałam zęba! Okazało się, że trzeba go było spiłować w 70%.

Sytuacja natychmiast została zgłoszona kierownikowi, który obiecał pokrycie kosztów leczenia. Innego zdania był jednak Rafał Siekański, Specjalista Zespołu Jakości i Badań w Dziale Marketingu Sfinks Polska S.A.

- Od kucharzy wymagamy, aby dania przygotowywane były zgodnie z recepturami, co również zostało poczynione podczas przygotowywania Pani dania - pisze Rafał Siekański i podkreśla: - Oliwki serwowane w Zestawie Przekąsek Mezze, nie posiadają oznak drylowania, co wyraźnie wskazuje na obecność w nich pestek. 

- Tuż po otrzymaniu zgłoszenia ustaliliśmy, że z dania Mezze skonsumowała Pani kilka oliwek zawierających pestki, a dopiero przy konsumpcji kolejnej nastąpiło uszkodzenie zęba. Dlatego też uważamy, że zaistniała sytuacja nie powstała z naszej winy - informuje dział marketingu Sphinxa.

- Czuję się głęboko zniesmaczona tą historią - mówi pani Maja. - Do tej pory nie mogę się pozbierać z szoku i z braku kompetencji z ich strony. Wygląda na to, że jedyna drogą, którą mogę odzyskać koszty leczenia, około 2 tysięcy złotych, jest droga sądowa. A wiadomo, że będzie to wtedy kosztowało jeszcze więcej.

- Liczymy, że w dalszym ciągu pozostanie Pani naszym Gościem- kończy kurtuazyjnie korespondencję Specjalista Zespołu Jakości i badań Sphinxa.

Na koniec przytoczmy oficjalny skład sałatki. “W skład Mezze wchodzą: kofta libańska – grillowane szpadki z mięsa wołowego, falafel – kotleciki z cieciorki, tabbouleh – libańska sałatka z kaszą bulgur, hummus jamil, kawałki pomidorów ze świeżą kolendrą, sos tahini na bazie pasty z sezamu, oliwki zielone z pestką, z oliwą i pietruszką, sos jogurtowo-miętowy oraz trzy świeżo wypiekane bułeczki pita.”

Sałatka warta... zęba komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com