:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 8°C
powietrze Dobre

Salus zostanie zamknięty. Co dalej z opieką psychiatryczną w Szczecinku?

Salus zostanie zamknięty. Co dalej z opieką psychiatryczną w Szczecinku?
Temat Szczecinecki 28/05/2019 11:03

Zakład Opieki Psychiatrycznej Salus, prowadzony przez dr Jolanta Martyniuk, ma zostać zamknięty. Takie informacje dotarły do nas wczoraj od personelu, który właśnie otrzymał wypowiedzenia z pracy. Informację potwierdziła nam też właścicielka placówki. Salus na obecnych zasadach ma działać do września. Co czeka pacjentów potem? Czy Szczecinek zostanie zupełnie pozbawiony tego typu placówki, w której - o czym warto pamiętać - udziela się świadczenia nie tylko w zakresie opieki psychiatrycznej, ale i leczy się uzależnienia? Dziś chyba nikt nie wyobraża sobie, że w Szczecinku mogłoby zabraknąć takiego miejsca.

 

Sytuacja nie jest nowa. Jak się okazuje po tym, jak kontrakt został wypowiedziany przez "Salus" już w listopadzie 2018, a potem wypowiedzenie zostało cofnięte, już od stycznia prowadzone są rozmowy o cesji umowy z NFZ na rzecz Szpitala w Szczecinku, który miałby przejąć prowadzenie tej opieki.

- Ostateczna decyzja w tej sprawie może zapaść jedynie w Szczecinku - z udziałem podmiotów leczniczych mogących zapewnić sprawowanie tej opieki oraz władz starostwa powiatowego - informuje nas Małgorzata Koszur, rzecznik prasowy zachodniopomorskiego NFZ.  

- W styczniu bieżącego roku ZOZ Salus otrzymał  wykaz niezbędnych dokumentów i czynności do przeprowadzenia cesji - informuje nas rzecznik zachodniopomorskiego NFZ.-  Rozmowy w tej sprawie oraz przygotowania do przeniesienia umowy prowadzą obie zainteresowane strony. Jest w nie zaangażowany także starosta szczecinecki.

- Świadczenia w zakresie psychiatrii  bezsprzecznie muszą mieć miejsce w Szczecinku. Właściciele szpitala i zarząd powiatu prowadzą rozmowy z właścicielką Salusa w sprawie przejęcia usług tak, żeby nie doszło do przerwy w ich funkcjonowaniu.

- informuje nas Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku. -

Odbyło się już kilka spotkań w tej sprawie. Starosta Krzysztof Lis wielokrotnie prowadził również rozmowy z zachodniopomorskim oddziałem NFZ w celu weryfikacji niezbędnych procedur. Podczas ostatniego walnego zgromadzenia do prowadzenia rozmów negocjacyjnych desygnowano prezesa szpitala Radosława Niemca, który może negocjować cenę do kwoty, która nie będzie większa niż zorganizowana część przedsiębiorstwa. Strony mają czas na ostateczne jej ustalenie do 20.06.

 

- Zachodniopomorski Oddział Funduszu zapewnia pacjentów i ich rodziny, że dołoży wszelkich starań, by doszło do cesji umowy między ZOZ Salus a Szpitalem w Szczecinku, bowiem cesja umowy jest trudnym, ale najpewniejszym sposobem na zapewnienie ciągłości udzielania świadczeń i zabezpieczenie do nich dostępu na dotychczasowym poziomie - podkreśla Małgorzata Koszur.

Reklama

salus szczecinek opieka psychiatryczna uzależnienia nfz - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-05-28 12:52:48

  Wszyscy kłamią bo rozmowy zostały zerwane i dlatego personel dostał wypowiedzenia!

 • Gość - niezalogowany 2019-05-28 13:30:30

  Wszystko się zwija, jak to w Pierdziszewie.

 • gość 2019-05-28 14:34:36

  Zostanie wariatkowo...

 • Gość - niezalogowany 2019-05-28 14:55:20

  Daglas maczał w tym swoje paluchy?

 • Gość - niezalogowany 2019-05-28 15:20:35

  Liczy się kasa ,nie pacjent.Będzie to samo co z krwiodawstwem,czyli nic.

 • gość 2019-05-28 16:02:38

  Rozmowy zerwano, po co sciemniacie że dołożycie starań jak już wiadomo ze z tego nici.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-28 17:32:22

  PKS upadek, Salus do zamknięcia, oddział krwiodawstwa z problemami, Słowianka upadła, Elmilk upadł, co kolejne, żeby wizja miasta była kompletna?

 • Mieszkaniec - niezalogowany 2019-05-28 18:25:11

  Wszystko pozamykać najlepiej, bo się nie oplaca. Ale Krono truc może, bo to się opłaca!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-05-28 19:22:49

  Wizje nie mają nic do rzeczy.
  Po prostu brakuje pieniędzy w systemie ochrony zdrowia i brakuje personelu medycznego. Szpital może odkupić Salusa, ale lekarzy i pielęgniarek nie kupi, a juz teraz jest za mało osób do pracy.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-28 19:47:57

  I trzech burmistrzów też się opłaca.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-29 03:55:31

  POwscy wizjonerzy wygaszają Szczecinek

 • Gość - niezalogowany 2019-05-29 11:18:56

  Tylko pacjentów szkoda. Jednak w końcu, coś się zmieni, bo personel Salusa woła o pomstę do nieba. Chamstwo, bezczelność, obłuda, wyżej srają niż dupe mają. Permanentny brak czasu dla osób chorych oraz tragiczny brak zainteresowania się stanem zdrowia pacjentów na oddziale, jak i w przychodni. Może zmiana personelu sprawi, że lekarze jak i pielęgniarki przestaną odnosić się do pacjentów z pogardą. W przychodni jak w kurniku, bez ładu i składu, a lekarz w nagłym przypadku,(pogorszenie stanu zdrowia) nie przyjmuje bo nie ma aktualnie humoru, albo mu się nie chce bo miał i tak za dużo pacjentów i jeszcze Trzepnie "Trzeba było się miesiąc wcześniej zarejestrować" Także trzeba oczywiście trzymać kciuki za to, aby szpital psychiatryczny w Szczecinku był, lecz z innym personelem. To będzie o wiele lepsze dla pacjentów.

 • gość 2019-05-29 15:39:09

  panu to żaden psychiatra już nie pomoże . Tylko lobotomia .

 • gość 2019-05-29 16:20:46

  wyżej srają niż dupe mają - widać leczenie nie poskutkowało. Szczecinecki odwyk to miejsce luksusowe w porównanie z podobnymi w Polsce. Trzeba było nie chlać - drogi gościu Gość - niezalogowany 2019-05-29 11:18:56

 • gość 2019-05-29 18:24:00

  2 godz. drogi autem od Szczecinka [144 km ] jest w Starogardzie Gd. - piękny całodobowy, nowoczesny "Specjalistyczny Zakład Opieki Psychiatrycznej - KOCBOROWO". Lecza tam wszystko i skutecznie.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-29 18:35:26

  Widzę że na mój komentarz odnośnie szpitala odpowiedzialy-a, osoba/osoby możliwe że są powiązane ze szpitalem, być może osoby z personelu medycznego. Jeśli tak jest, cóż zrobić, prawda boli...
  Wielu z nas tak bar­dzo nie pot­ra­fi przyjąć kry­tyki pod swoim ad­re­sem, że reak­cją ob­ronną sta­je się poz­ba­wione kul­tu­ry, pos­po­lite cham­stwo...

 • Gość - niezalogowany 2019-05-29 20:20:28

  Pan już chyba był w wielu tego typu placówkach ,widać że ma pan duży staż i możliwość porównania .Chamskie to są pana komentarze .Każdy pana zna i wie że nikt panu jeszcze nigdzie nie dogodził .

 • Gość - niezalogowany 2019-05-30 07:52:08

  A ja byłam w Salusie i pielęgniarki dobrze się mną zajmowały. To że jest dużo pacjentów, to nie ich wina. Może przez to robi się hałas na korytarzach, ale bez przesady, że personel wprowadza zamieszanie.

 • gość 2019-05-30 20:12:28

  Gdyby szpital dogadał się z obecnym właścicielem to byłoby to plusem dla jego budżetu. Stawki NFZ za leczenie psychiatryczne są szczególnie wysokie i taki oddział mógłby podreperować budżet szpitala. Można jednorazowo wydać większą kwotę na zakup, a potem dostawać niezłe stawki z NFZ.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Schneider-Electric zatrudni w

Firma Elda-Eltra Elektrotechnika SA należy do grupy Schneider Electric, która jest światowym liderem w zarządzaniu energią i automatyce dla..


Elektromechanika Szymon Pazur

Oferuję usługi elektromechaniczne : naprawa rozruszników oraz alternatorów, instalacje elektryczne, systemy: airbag, abs, esp, centralne zamki, car..


DO WYNAJĘCIA Odkurzacz Piorący

Wypożyczę odkurzacz piorący Karcher Puzzi 10/1 w komplecie ssawka do tapicerki, ssawka do dywanów, i porcja proszku do mycia tapicerki na jeden..


Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Osuszanie, likwidacja wilgoci technologicznej (posadzki, tynki), ozonowanie pomieszczeń i samochodów, wypożyczalnia profesjonalnych osuszaczy,..


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


SERWIS OKIEN PCV -okres

SERWIS OKIEN PCV -regulacja okien -naprawa okuć -wymiana uszczelek -wymiana szyb -likwidacja przedmuchów -wymiana klamek


mieszkanie do wynajecia

kawalerka 29 m2 w Skotnikach 5 km od szczecinka , po remoncie , kuchnia i przedpokoj zabudowane , ogrzewanie gazowe , cieple , sloneczne


Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Firma Elda-Eltra

Firma Elda-Eltra Elektrotechnika SA należy do grupy Schneider Electric, która jest światowym liderem w zarządzaniu energią i automatyce dla..


Praca w biurze obsługi klienta

Osoba do obsługi klientów - Szczecinek Dynamicznie rozwijająca się firma związana z turystyką dziecięcą i młodzieżową zatrudni osobę do pracy na..


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Schneider-Electric zatrudni

Firma Elda-Eltra Elektrotechnika SA należy do grupy Schneider Electric, która jest światowym liderem w zarządzaniu energią i automatyce dla..


ANGIELSKI - PRZYGOTOWANIE DO

Magister fil. ang. oferuje profesjonalne przygotowanie do matury z j. angielskiego.


ROLETY na wymiar - PRODUCENT

Rolety na wymiar - dzień noc, termiczne, zewnętrzne, antywłamaniowe, plisy, żaluzje i wiele innych. Produkcja w Szczecinku = najniższe ceny,..


HP Probook i5 6GB RAM 240GB

Laptop HP Probook po przeglądzie w serwisie komputerowym posiadamy parę sztuk w ciągłej sprzedaży HP Probook modele 6560b 6570b cechy wspólne..


Sprzedam mieszkanie

Słoneczne, przestronne i bardzo ustawne mieszkanie – 58 mkw., 3 nieprzechodnie pokoje, odrębna jasna kuchnia i łazienka.Mieszkanie położone jest w..


Oferujemy pranie i czyszczenie dywanów,mebli tapicerowanych,wózków dziecięcych,materaców oraz tapicerki samochodowej wraz z generalną czystką..


Dla Chłopca Kurtki

Posiadam Na Sprzedaż Kurtki Zimowe (dla chłopca) rozm. 134-140 szt. 3. Cena za jedną 80 zł + wysyłka. Ciuchy Paczka Spodnie i Bluzy Rozm.134-140. Za..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"