:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C słabe opady deszczu

Samochodów kupujemy dużo. W Szczecinku więcej niż średnia krajowa

Samochodów kupujemy dużo. W Szczecinku więcej niż średnia krajowa

Praktycznie nie ma tygodnia, w którym nasi Czytelnicy nie zwracaliby uwagi na problem brakujących parkingów. Pod tym względem w Szczecinku zrobiło się w ostatnim czasie naprawdę ciasno. Istotne jest to jednak to, że prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości będzie jeszcze gorzej. Z roku na rok samochodów przybywa, a co ciekawsze, liczba aut zwiększa się nad Trzesieckiem szybciej, niż statystyczny średni wzrost w kraju.

 

Według danych GUS dla powiatu szczecineckiego od 2009 roku systematycznie rosła liczba pojazdów samochodowych i ciągników. W 2009 roku liczba ta wynosiła ok. 31,6 tys., natomiast w 2015 roku była już o 30% wyższa. 

Porównując dynamikę liczby samochodów osobowych i ciągników w powiecie szczecineckim, województwie zachodniopomorskim oraz w Polsce ogółem, można zauważyć, że była ona najwyższa właśnie w rejonie szczecineckim. W okresie od 2009 roku do 2015 roku, w województwie zachodniopomorskim liczba samochodów osobowych i ciągników wzrosła o blisko 27%, a w Polsce ogółem o ok. 24,4%.

Biorąc pod uwagę tylko samochody osobowe, można zauważyć, że ich liczba w latach 2009- 2015 w powiecie szczecineckim również systematycznie rosła. W 2015 roku liczba samochodów osobowych była wyższa od ilości z 2009 roku o 29,4% i wyniosła 32 897 aut. 

Wzrost liczby samochodów osobowych w latach 2009- 2015 w powiecie szczecineckim kształtował się na poziomie zbliżonym do średniej dla województwa zachodniopomorskiego. W porównaniu jednak do średniej dla kraju, był on szybszy o blisko 4 pkt. procentowe.

Co ważne, w Szczecinku przybędzie niedługo nowych miejsc, w których będzie można zaparkować swoje auto. Czy to jednak wystarczy? Przypomnijmy. Jeszcze w tym roku mają się zakończyć prace drogowe prowadzone w obrębie ulic Ordona, Junackiej czy Parkowej. Docelowo w sąsiedztwie ul. Junackiej zostanie oddanych do użytku kierowców 90 nowych miejsc parkingowych.  

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


miejsca parkingowe szczecinek samochody - komentarze opinie

 • gość 2017-11-10 07:35:10

  Trochę paradoks w mieście w którym wszędzie można dojść w 15 min tyle samochodów :):):) mamy kompleksy chyba jakieś :):):) I tu miasto wychodząc na przeciw potrzebom mieszkańców i ogólnej ekologicznej tendencji ku wielkiej uciesze lokalnych ekologów tworzy darmową komunikacje miejską w której biletem jest dowód rejestracyjny, ciekawe czy by pomogło :):):) Miłego dnia :):):)

 • gość 2017-11-10 08:31:53

  Czy mieszkańcy Szczecinka kupują nowe samochody z salonu? Stawiam dolary przeciw orzechom, że są to stare rupiecie. Dlaczego mieszkańcy kupują te rumory? Bo stan publicznej komunikacji Szczecinka z innymi miastami, czy okolicznymi wioskami to jakaś tragedia. Czas przejazdu i ilość sensownych połączeń jest kompletnym nieporozumieniem. Dodajmy beznadziejny komfort jazdy i niepewność, czy autobusem czy pociągiem przyjedziemy o czasie, a do pracy, rodziny czy do lekarza dojechać jakoś trzeba. Stan publicznej komunikacji pokazuje,że mamy państwo teoretyczne. Teoretycznie jakieś pociągi i autobusy jeżdżą...

 • gość 2017-11-10 13:41:50

  I co z tego jak nie ma gdzie zaparkowac.

 • gość 2017-11-10 16:14:44

  500+ DZIAŁA. Mamy efekty.

Dodajesz jako: Zaloguj się