:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C lekkie zachmurzenie

Sandra Wirkus finalistką ogólnopolskiego konkursu historycznego

"Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii"

 
    Finał IV edycji  "Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii" tym razem odbył się we Wrocławiu, w stolicy Dolnego Śląska. W konkursie wzięło udział ok. 3 tys. uczestników, w etapie wojewódzkim ponad 800, do ścisłego finału dostało się 48 najlepszych. Sandra, uczennica klasy II LWB w Białym Borze, wraz z kolegami ze Szczecinka i Kalisza reprezentowała województwo zachodniopomorskie.     
    Warto  dodać, że zanim rozpoczęły się zmagania finałowe, przedstawiciele 16 województw wzięli udział w wizycie studyjnej, która odbyła się między 19 a 22 kwietnia 2017r.  w Gdańsku. Pierwszego dnia pobytu uczniowie uczestniczyli w zajęciach filmowych, prowadzonych przez zespół profesjonalistów z Video Studio Gdańsk. W czasie warsztatów mieli sposobność przeprowadzenia wywiadu  ze świadkami historii.  Najważniejsze fragmenty tych rozmów zostały wykorzystane w montowanym w trakcie zajęć materiale dokumentalnym. Jednym z punktów wizyty było zwiedzenie  Europejskiego Centrum Solidarności, Sali BHP oraz miasta szlakiem najważniejszych wydarzeń historycznych. Podczas trzydniowej wizyty młodzież uczestniczyła również w zajęciach z autoprezentacji i komunikacji interpersonalnej. Podczas zajęć zapoznali się z podstawowymi aspektami warsztatu mówcy i technikami pracy.
    Finał olimpiady odbył się w dniach 7-8 czerwca 2017r. i składał się z dwóch części. Pierwszego dnia uczestnicy losowali zadania i odpowiadali na pytania jurorów. Później, wszystkie grupy podczas krótkiej autoprezentacji przedstawiały wcześniej przygotowaną pracę multimedialną i udzielały odpowiedzi na kolejne pytania członków komisji. Warto nadmienić, że Przewodniczącym Komisji Konkursowej był znany historyk - prof. Jerzy Eisler. Drugiego dnia podczas uroczystej gali ogłoszono zwycięzców. Wyniki poszczególnych grup i miejsca, które zajęli pozostali uczestnicy zostaną podane drogą elektroniczną w najbliższych dniach. 
    Drużynie z naszego województwa nie udało się zająć miejsca na podium, ale już sam udział w finale jest ogromnym wyróżnieniem zarówno dla uczniów, jak i dla szkół, które reprezentowali. Sandrze i pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy 
za poświęcony czas i trud włożony w przygotowania do konkursu!
 
Tekst: Andrzej Maciupa
Foto: uczestnicy konkursu
 
 


Sandra Wirkus finalistką ogólnopolskiego konkursu historycznego komentarze opinie

  • gość 2017-06-12 13:50:20

    Wspomnijmy tu też o wybitnym pedagogu pani Elżbiecie

Dodajesz jako: Zaloguj się