:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  25°C lekkie zachmurzenie

Sanepid o sytuacji w jeziorze Trzesiecko: Czekamy na kolejne wyniki

Sanepid o sytuacji w jeziorze Trzesiecko: Czekamy na kolejne wyniki

Informacje o pojawiającej się wysypce, a także o zjawisku przyduchy na jeziorze Trzesiecko, sprawiły, że wiele osób zastanawia się, czy w jeziorze można się bezpiecznie kąpać. Szczecinecki sanepid podkreśla, że przynajmniej na razie badania wody pozwalają na zażywanie kąpieli. Nieco inaczej wygląda kwestia śniętych ryb – tu decyduje ich ilość. Jeśli okaże się, że ryby masowo będą się dusić, wówczas nie zaleca się kąpieli w takiej wodzie. Co ważne, w takim przypadku decyzje o zakazie kąpieli może wprowadzić także organizator kąpieliska.


- Na razie zakazu kąpieli nie rozważamy

– mówi nam Wiesław Kulik, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinku.

- Badania wody, które są wykonywane na terenie kąpielisk, jak na razie wychodzą dobrze. Czekamy teraz na kolejne wyniki. Próbki pobierała firma wyznaczona przez zarządcę. Ale jeszcze nie wiadomo, co wykazały. Jeśli wyniki będą dobre, to kąpieliska najpewniej nadal będą otwarte. 


- Jest naprawdę gorąco i to nie jest obojętne dla stanu jeziora. Teraz pojawiły się objawy przyduchy – dodaje nasz rozmówca. Czy w związku z pojawieniem się śniętych ryb, można się nadal beztrosko kąpać? – Gdyby były duże ilości tych śniętych ryb, to oczywiście nie zalecałbym takich kąpieli – odpowiada dyrektor. - Wtedy zarówno ratownicy, jak i zarządca mają takie prawo, aby zamknąć dane kąpielisko. To już nie my musimy wydawać takie decyzje. Zarówno ratownicy, jak i zarządca, mogą ocenić sytuację wizualnie i jeśli coś się dzieje, wówczas zarządca ma pełne prawo zamknąć kąpielisko właśnie ze względu na śnięte ryby.  


sanepid trzesiecko wyniki badania wody przyducha ryby kapieliska - komentarze opinie

  • prezes szrot-u - niezalogowany 2018-08-08 22:05:11

    Wszyscy, którzy twierdzą, że woda w jeziorze jest OK powinni dać przykład i zarzyć kąpieli na Mysiej.

  • gość 2018-08-09 09:25:52

    akurat.ludzie ,sanepid powie tyle ile pozwoli pan burmistrz,czyli nic,jak cos sie stanie.tonie wina byrmistrza tylko sanepidu.bopozwolil,takie to sa kombinacje,jak ze wszystikm

Dodajesz jako: Zaloguj się