Sarka Heronimek i zespół “Breathe Me” prosto z Edynburga. W marcu premierowy singiel


Temat Szczecinecki
15/02/2019

Muzyka #Muzyka Szczecinek - miastoPochodząca ze Szczecinka 25-letnia Sarka Heronimek od kilku lat mieszka i uczy się w Edynburgu na kierunku “Sound and music production”. Od niedawna współtworzy projekt muzyczny - zespół o nazwie “Breathe Me”. W najbliższym czasie ma się pojawić pierwszy oficjalny singiel zespołu.

Jak informuje nas 25-latka, samą muzyką zajmuje się od wielu lat. Wszystko zaczęło się od gry na gitarze. Następnie uczestniczyła w różnych projektach - musicalach Szkoły Społecznej, przez lata była także obecna w grupach tanecznych ze Szczecinka: na samym początku w grupie Aida, następnie w Rebelia.

- Taniec również był dla mnie swego rodzaju obcowaniem z muzyką, więc i to dawało mi radość. Także w pewnym sensie scena nie jest mi obca - mówi Tematowi Sarka.

- Muzyka zawsze była mi bliska. Pierwsze kroki stawiałam w chórze kościelnym, później przez pewien czas go nawet prowadziłam. Brałam udział w konkursach i festiwalach piosenki, jednak nigdy nie były to moje autorskie utwory. Wraz z przeprowadzką do Edynburga kilka lat temu, zaczęłam myśleć o muzyce w poważniejszych kategoriach

- słyszymy od 25-latki.

Sarka w Edynburgu została zakwalifikowana do college’u na kierunek “Sound and music production”. Na miejscu poznała ludzi, którzy do dziś pomagają jej rozwijać się pod kątem technicznym, a także artystycznym. W Wielkiej Brytanii dziewczyna postawiła na jeszcze większy rozwój muzyczny i wraz ze swoim przyjacielem, Garym, postanowili tworzyć muzykę. Jak mówi Sarka, zespół nie był wcale planowany. Wraz z Garym od półtora roku tworzą muzykę, choć bardziej dla siebie, aniżeli dla większej publiki.

- Latem minionego roku postanowiliśmy nadać naszemu zespołowi nazwę i zobaczyć, co się wydarzy. Mamy wielu wspaniałych muzyków dookoła, którzy pomagają nam w nagraniach. Gary to multiinstrumentalista, jest odpowiedzialny za gitarę, bass oraz syntezatory, ja natomiast zajmuję się tekstami i śpiewem. Wszystkie piosenki komponujemy razem. Jest to dla nas zupełnie naturalne, ponieważ mamy niesamowicie zbliżone flow i wiemy, jaką muzykę chcemy tworzyć, co nam odpowiada, a co nie

-  informuje nas Sarka.

Pierwszy oficjalny singiel zespołu “Breathe Me” ma ukazać się już niedługo - w marcu. Nazywać się będzie “Arm The Enemy”. Obecnie utwór jest na etapie ostatnich poprawek. Nie pozostaje nic innego, jak życzyć powodzenia!


foto: Breathe Me

 

Patryk Witczuk

 

---------------
Jeśli sam nagrywasz i tworzysz muzykę, a także jesteś ze Szczecinka - podziel się z nami swoją twórczością, chętnie się z nią zapoznamy :) #MuzykaZeSzczecinka
Facebook: https://www.facebook.com/temat.szczecinek/
Messenger: https://www.m.me/temat.szczecinek
e-mail: patryk@temat.net

 
sarka heronimek szczecinek breathe me edynburg - komentarze opinie (2)

Maria P.
15/02/2019

Cieszę się I gratuluję ,że mamy tak zdolnych młodych ludzi.
Szkoda,że muszą wyjeżdżać aby zaistnieć.
Pozdrawiam

gość
16/02/2019

Kolejny powod do dumy, kolejna osoba z naszego miasta zaczyna istniec w swiecie - powodzenia.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w Muzyka


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu