:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  20°C bezchmurnie

Ścieżką rowerową przez Strefę i ul. Łukasiewicza

W Szczecinku pojawiły się pierwsze trzy ścieżki rowerowe z prawdziwego zdarzenia. Mowa o trasach, których nawierzchnie wykonano tym razem z asfaltu. Zgodnie „Kontraktem samorządowym” współfinansowanym przez Unię Europejską, pod koniec roku zakończyły się prace przy budowie ścieżki wiodącej na osiedle Marcelin wzdłuż ul. Słupskiej. W tej chwili trwają prace  wykończeniowe przy dwóch następnych: przy ul. Strefowej oraz Łukasiewicza. 

Nareszcie w Szczecinku pojawiły się pierwsze trzy ścieżki rowerowe z prawdziwego zdarzenia. Mowa o trasach, których nawierzchnie wykonano tym razem z asfaltu. Zgodnie „Kontraktem samorządowym” współfinasowanym przez Unię Europejską, pod koniec roku zakończyły się prace przy budowie ścieżki wiodącej na osiedle Marcelin wzdłuż ul. Słupskiej. W tej chwili trwają prace  wykończeniowe przy dwóch następnych: przy ul. Strefowej oraz Łukasiewicza. 
Ścieżka rowerowa wzdłuż całej ul. Strefowej, jest najdłuższym liczącym 1,9 km tego typu szlakiem w Szczecinku. Biegnie od skrzyżowania z ul. Waryńskiego przy Kronospanie, aż do ul. Leśnej. W tej chwili gotowa jest też nawierzchnia na całej trasie i trwają właśnie prace ziemne przy wyrównywaniu  skarpy. W przyszłości trasa zostanie nieco wydłużona do wysokości granicy z Lasem Miejskim. Stanie się to dopiero z chwilą ukończenia budowy obwodnicy w ciągu krajowej „jedenastki”. W znaczniej długości ścieżka prowadzić ma wzdłuż zatoczek parkingowych dla samochodów ciężarowych oczekujących w kolejce do Kronospanu. Na tym też odcinku trasa będzie narażona na dewastację, o czym do tej pory świadczyły nie tylko głębokie koleiny, ale także zwały śmieci i odpadków.   
Wreszcie, ostatnią tego rodzaju inwestycją jest trasa przy ul. Łukasiewicza. Ścieżka poprowadzona została nie po dotychczasowym chodniku, ale bliżej granicy pasa drogowego. Pas po chodniku aż do jezdni zostanie przeznaczony pod zieleń. Na całej długości zamontowane zostały latarnie z oświetleniem typu LED. 
Mankamentem nowej ścieżki jest to, że urywa się na wysokości rowu melioracyjnego przy wjeździe do hurtowni materiałów budowlanych. Dalej rozpoczynają się „dzikie pola”. Asfaltowa jezdnia przechodzi w dziurawą i błotnistą drogę polną, i dalej przez tory kolejowe łączy się z ul. Szczecińską. Niestety, ostatni kilkusetmetrowy odcinek pomiędzy ul. Szczecińską a torem znajduje się już poza granicą administracyjną miasta i mało jest prawdopodobne,  aby kiedykolwiek ta część została zrealizowana. 
W najbliższym czasie rozpoczną się prace przy budowie ścieżki przy ul. Rzemieślniczej. Docelowo, a więc do końca 2018 roku, na terenie miasta ma się pojawić 13 nowych odcinków o łącznej długości ok. 7 km. Łączny koszt budowy zamknie się kwotą ok. 3,5 mln zł. (jg)
  


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


ścieżka rowerowa szczecinek łukasiewicza strefowa słupska marcelin - komentarze opinie

 • gość 2018-01-15 15:53:57

  Niestety, ostatni kilkusetmetrowy odcinek pomiędzy ul. Szczecińską a torem znajduje się już poza granicą administracyjną miasta i mało jest prawdopodobne, aby kiedykolwiek ta część została zrealizowana. A wmawia się nam, że taka dobra współpraca jest między powiatem a miastem.

 • gość 2018-01-15 15:56:52

  Super, że będzie tyle ścieżek rowerowych Szkoda, że nie powstają mieszkania komunalne dla zwykłych ludzi. Nie ma mieszkań, to nie będzie dzieci, a potem nie będzie emerytur. Bardzo mnie cieszą ścieżki rowerowe, serio.

 • Gość. - niezalogowany 2018-01-15 18:54:18

  ..a w mieście nikt nie ma zamiaru ucywilizować organizacji ruchu na ścieżce równoległej do ul. Narutowicza (czyli obwodnicy), gdzie z rowerzysty, na skrzyżowaniach z drogami dojazdowymi (z natężeniem ruchu max 10 pojazdów na godzinę) robi się pajaca. Nikt nie mówi o zalegalizowaniu ruchu rowerów chodnikiem na odcinku od cmentarza do dworca i to w trosce o zdrowie życie rowerzystów w kontakcie z samochodami. Cóż - W RATUSZU WIEDZĄ LEPIEJ. ŚWIAT Z SAMOCHODU PODOBNO ŁADNIEJSZY, ale z niego mniej widać.

 • gość 2018-01-15 21:46:30

  Chlew jaki pozostawiła po sobie "firma budowlana" wykonująca prace na ul. Łukasiewicza woła o pomstę do nieba. Od tych co mają wątpliwą przyjemność dojeżdżać do pracy tymże traktem konsomolskie pozdrowienia dla kierownika robót. Weź chłopie miotłę i pozamiataj żwir i błoto z jedni jak nie potrafisz tego wymóc na podległym personelu.

 • Małgorzata - niezalogowany 2018-02-10 19:15:02

  Nie wiem po co ta ścieżka rowerowa na Łukasiewicza skoro nie można nigdzie dojechać.Bezsensowny wydatek

Dodajesz jako: Zaloguj się