:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  22°C bezchmurnie

Sędzia Wesołowska przyjechała do Szczecinka

Anna Maria Wesołowska to bez wątpienia najpopularniejsza sędzia w Polsce. Któż bowiem nie oglądał przynajmniej jednego odcinka popularnego przed laty serialu „Sędzia Anna Maria Wesołowska"? Dziś (05.12) tytułowa bohaterka paradokumentu, na zaproszenie PCPR w Szczecinku, gościła  w Zespole Szkół Nr 2 im Warcisława IV. Celem wizyty nie było bynajmniej  zdradzenie  kilku pozakulisowych ciekawostek dotyczących produkcji, a dyskusja na temat przemocy, a dokładniej rzecz ujmując jej przeciwdziałaniu. W prelekcjach uczestniczyła młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 

Gościa osobiście  przywitał starosta Krzysztof Lis i skierował kilka słów do obecnych uczniów:

(…) Dzisiejszy świat daje nam wielkie możliwości, ale jednocześnie gdzieś w cieniu czyha na nas wiele zagrożeń, z którymi musimy sobie umieć poradzić. Takim zagrożeniem na pewno jest przemoc i myślę, że każdy z nas w swoim życiu, pośrednio czy bezpośrednio miał z nią kontakt. Niezmiernie się cieszę, że gościmy dziś autorytet w dziedzinie prawa i, że pani sędzia Anna Maria Wesołowska zgodziła się  podzielić  z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Jestem przekonany, że będziecie czerpać z nich pełnymi garściami, co w przyszłości pozwoli wam skutecznie przeciwdziałać przemocy.

Sędzia Wesołowska na początek zapewniła uczniów, że jest prawdziwą … sędzią, a nie aktorką znaną z telewizji. I o ile to wyznanie wzbudziło rozbawienie, to to co młodzież usłyszała potem sprawiło, że na sali zapadła cisza jak makiem zasiał. Sędzia zdradziła, że orzekała w głośnych sprawach, w wyniku których wielu znanych gangsterów polskiego półświatka resztę życia spędziło w więzieniu. Porwania, żądania okupów, mafijne porachunki i wyrafinowane tortury, swego czasu stanowiły codzienność życia zawodowego sędzi Wesołowskiej, która stała się ekspertem od przestępczości zorganizowanej. To właśnie sędzia Wesołowska była m.in. współautorką ustawy o świadku koronnym.

Sędzia Wesołowska w 2009 przeszła w stan spoczynku, ale dzięki temu miała więcej czasu na kontynuowanie swojej profilaktycznej misji. Sędzia spotyka się również z uczniami szkół podstawowych, a nawet z… przedszkolakami, które niestety wbrew pozorom na temat przemocy wiedzą całkiem sporo.

Sędzia jest autorką licznych publikacji i felietonów z zakresu przeciwdziałania przemocy i podczas prelekcji przytaczała prawdziwe historie, które niejednokrotnie nie kończyły się happy endem. Sędzia uwrażliwiała uczniów na to, że czasami jeden, nieprzemyślany czyn, często popełniony pod wpływem emocji może zaważyć na dalszym życiu młodego człowieka. 

 

info/foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


sędzia wesołowska szczecinek zespół szkół nr 2 - komentarze opinie

 • gość 2017-12-05 15:44:01

  Kolejny odcinek z Żorżem i Homarem.

 • Gość - niezalogowany 2017-12-05 17:02:52

  Ja myślałem że to jest tylko serialowa aktorka

 • gość 2017-12-05 18:23:21

  Peowczyki wezwały na pomoc sędzię z TVN-u. WOLNE SĄDY hahahaha

 • Gość - niezalogowany 2017-12-06 05:38:59

  Hihihi ale cyrk

Dodajesz jako: Zaloguj się