:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C rozproszone chmury

Seniorzy i dzieci przygotowywali się do Pól Nadziei

Po raz kolejny można się przekonać, że ogólnopolska akcja Pola Nadziei, do której osiem lat temu przyłączył się Szczecinek, to nie tylko uliczna kwesta. Oprócz zbiórki charytatywnej, która co roku w okresie Wielkanocy prowadzona jest na rzecz opieki paliatywnej i stacjonarnych hospicjów, w różnego rodzaju placówkach, instytucjach oraz szkołach - szerzona jest idea pomocy osobom chorym i umierającym. Akcja to również swoisty międzypokoleniowy pomost: biorą w niej udział nie tylko młodzi wolontariusze, ale także osoby starsze i seniorzy. Jak przekonują, na działanie i pomoc innym ludziom nigdy nie jest za późno.

Na tydzień przed tegorocznymi Polami Nadziei na spotkaniu w świetlicy Koniczynka na os. Zachód miały miejsce warsztaty w ramach akcji „Aktywny Senior”, które połączyły dwa pokolenia. Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych dzieliło się swoją wiedzą z małymi podopiecznymi świetlicy w zakresie technik wykonywania kwiatów z bibuły. Przygotowane w ten sposób – bibułkowe żonkile w przyszłą środę, 20 kwietnia zostaną rozdane mieszkańcom Szczecinka, którzy zechcą przyłączyć się do szczecineckich Pól Nadziei. Dzieci z własnoręcznie przygotowanymi kwiatami będzie można spotkać tuż przy świetlicy Koniczynka, z kolei panie ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych będą kwestować przy CH Aria oraz na ul. 9 Maja. 

Przypomnijmy. Co roku podczas akcji Pola Nadziei na rzecz szczecineckiego hospicjum udaje się zebrać ok. 20 tys. zł. Cała zebrana kwota jest przekazywana na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. św. Franciszka z Asyżu. Jak wstępnie planują realizujący budowę członkowie stowarzyszenia, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie hospicjum stacjonarne w Szczecinku, zgodnie z najbardziej optymistycznym scenariuszem, uda się otworzyć już w następnym roku.


Seniorzy i dzieci przygotowywali się do Pól Nadziei komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się