:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  26°C bezchmurnie

Seniorzy w Szczecinku z dopłatami. Radni jednogłośni

Seniorzy w Szczecinku z dopłatami. Radni jednogłośni

To nowa propozycja dla szczecineckich seniorów, którzy miesiącami nie mogą doczekać się potrzebnych zabiegów rehabilitacyjnych. Program „Rehabilitacja dla seniorów” adresowany jest do osób zamieszkałych w Szczecinku, które ukończyły 65 lat. Osoby te muszą także mieć aktualne skierowanie na zabiegi rehabilitacyjne od lekarza rodzinnego lub lekarza specjalisty.

To nowa propozycja dla szczecineckich seniorów, którzy miesiącami nie mogą doczekać się potrzebnych zabiegów rehabilitacyjnych. Radne Platformy Obywatelskiej - Małgorzata Bała, Grażyna Kuszmar i Renata Rak zaproponowały Radzie Miasta podjęcie uchwały dotyczącej uruchomienia kolejnego programu zdrowotnego: „Rehabilitacja dla seniorów”. Radni jednogłośnie przyjęli tę propozycję. Jeśli Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji wyda pozytywną opinię, wówczas program ruszy jeszcze w październiku tego roku.
Program „Rehabilitacja dla seniorów” adresowany jest do osób zamieszkałych w Szczecinku, które ukończyły 65 lat. Osoby te muszą także mieć aktualne skierowanie na zabiegi rehabilitacyjne od lekarza rodzinnego lub lekarza specjalisty. Kolejnym warunkiem jest to, by uczestnicy programu nie korzystali w ciągu ostatniego pół roku z zabiegów refundowanych i na miesiąc wcześniej mieli już zaplanowane zabiegi rehabilitacyjne. 


- Planujemy, że każda osoba otrzyma 10 zabiegów refundowanych poprzez specjalny bon – tłumaczyła w trakcie poniedziałkowej sesji (10.07) radna Grażyna Kuszmar. - Chciałybyśmy, aby ten program był realizowany do 2020 roku. Aby mógł być realizowany, tak jak przy in vitro, musimy go przesłać do Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Bardzo byśmy chciały, aby program wdrożony był jeszcze w tym roku w październiku. Na posiedzeniu Komisji Problemów Społecznych sześciu obecnych radnych głosowało za przyjęciem programu. 


Burmistrz najpierw podziękował i pogratulował radnym ze swojego klubu za przygotowanie programu. 
– To świadczy o wrażliwości społecznej – podkreślił Jerzy Hardie-Douglas. – Myślę, że to bardzo dobrze, że przy poprawiającej się kondycji finansowej miasta możemy kilka programów prospołecznych realizować. Miasto finansuje już szczepienia HPV, będziemy refundować proces zapłodnienia in vitro. A teraz będzie kolejny „ciepły” program, skierowany do osób, które niekiedy w żenujący dla przyglądających się z boku muszą czekać na potrzebne zabiegi rehabilitacyjne. 


- Liczymy na to, że taki program będzie kosztował rocznie około 100 tys. zł. W tym roku, jeśli nie będzie możliwości wygospodarowania na ten program funduszy w inny sposób, to przeznaczę na ten cel pieniądze z rezerwy. W przyszłym roku zaproponuję państwu w uchwale budżetowej zarezerwowanie na to 100 tys. zł – poinformował burmistrz. 

seniorzy, rehabilitacja, radni, dopłaty - komentarze opinie

 • gość 2017-07-17 07:44:55

  poprawiająca się kondycja finansowa miasta", oczywiście bo zmiana władzy nie pozwoli już na legalną kradzież odrażające ohydne plugawe po, złodziejskie niemiłosiernie nienasycone złodziejskie skończone po

 • Gośćhalina - niezalogowany 2017-07-17 08:27:51

  Ile będą czekać na rehabilitację ?rok dwa ?

 • gość 2017-07-17 09:51:26

  Przyjdzie nowa wladza pisiorowa i zrobi z tego miasta masakre tak jak robi to na szczeblu rzadowym.Zadna wladza nie byla i nigdy nie bedzie uczciwa.Wladza to wlasnie wladza wiec robimy co chcemy a obywateli mamy w dupie....

 • gość 2017-07-17 09:56:34

  czym jest marne 100tys przy 1,8 mln zł przeznaczonych na przystanki ładujące telefony. A gdyby tak zamienić te kwoty...

 • gość 2017-07-17 12:06:05

  Niechybnie wybory blisko......

 • gość 2017-07-17 14:00:26

  czym jest marne 100tys przy 1,8 mln zł przeznaczonych na przystanki ładujące telefony. A gdyby tak zamienić te kwoty... Czym jest marne 1,8 mln zl w stosunku do tego corzadzacy przekazuja Rydzykowi,ze nie wspomne o calym kosciele.

 • gość 2017-07-17 17:26:24

  Nie starczy na palmy i kruka. Jak żyć ?:)

 • gość 2017-07-17 18:50:22

  będziesz miał w dupie złodzieju ale kij bejzbolowy i to z całą pewnością zanim trafisz za kraty za grabież mienia publicznego, nie myśl ratuszowa marnoto z po że nie bedziesz rozliczony z kradzieży, nastąpi to szybciej niż ci sie wydaje odrażająca marnoto po ,wtedy będziesz miał w dupie ludzi.....gorace pały więźniów

 • gość 2017-07-18 08:23:53

  Czas posprzatac w Szczecineckim chlewie.

Dodajesz jako: Zaloguj się