:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C rozproszone chmury

Sezon motocyklowy w Szczecinku 2018 otwarty! Była msza i piknik na Świątkach

Motocyklowa brać i setki ryczących jednośladów – taki widok zdziwił niejedną osobę, która w sobotę (12.05) około południa przejeżdżała obok placu Kamińskiego. Niektórzy przystawali, by przez chwilę przyjrzeć się temu, co się dzieje. Inni wysiadali ze swoich aut, by z bliska podziwiać szybkie i głośne maszyny. Można powiedzieć, że motocykliści w Szczecinku zainaugurowali Sezon Motocyklowy 2018 z przytupem. Nie zabrakło chwili refleksji, ale i dobrej, hucznej zabawy. A także wzajemnych życzeń, by w najbliższym czasie w każdej rodzinie, której znana jest motocyklowa pasja, było tyle samo wyjazdów, ile powrotów.

Tegoroczne otwarcie sezonu motocyklowego w Szczecinku rozpoczęło się od uroczystej mszy św. na placu Kamińskiego. Motocykliści zgromadzili się na placu punktualnie o godzinie 12.00. Zaraz po mszy, którą odprawił ks. Dawid Andryszczak (również posiadacz motocykla) z parafii NNMP, miało miejsce błogosławieństwo oraz symboliczne poświęcenie jednośladów. Następnie głośny i ryczący korowód motocyklistów wyjechał w miasto. Motocykliści, przejechali ul. Mickiewicza, Ordona, Parkową, Jana Pawła, Wyszyńskiego, by ostatecznie udać się w kierunku Świątek na specjalnie przygotowany plac, gdzie na wszystkich czekały liczne atrakcje. 

- Sezon motocyklowy generalnie trwa cały rok, ale dzisiaj mamy uroczystą, symboliczną inaugurację – mówi nam Łukasz Spryszyński ze Szczecineckiej Grupy Motocyklowej. – Tradycyjnie odbędzie się msza, na której nastąpi święcenie motocykli, a potem piknik, tym razem w Świątkach. Frekwencja będzie duża. W tamtym roku było około 1000 motocykli. Myślę, że w tym roku będzie podobnie, jednak trzeba liczyć również gości z miasta i okolic. Tradycyjnie przyświeca nam cel charytatywny. W tym roku zbieramy pieniądze dla chorego Jaśka.

- Czy to będzie bezpieczny sezon? Trudno powiedzieć, to wszystko zależy od nas – dodaje nasz rozmówca. – A czego się życzy motocyklistom w takim dniu? Tyle wyjazdów, ile powrotów. 

A co czekało uczestników zabawy na Świątkach? Oprócz licznych konkursów i pokazów przygotowanych m.in. przez OSP Gwda Wielka, motocyklistom zaserwowano porządną dawkę muzyki. Przez całe popołudnie można było spędzić czas przy dźwiękach takich kapel, jak Danger ze Szczecinka czy Rock Imagination z Poznania. Wieczorem rozpoczęło się natomiast Retro Party. Wystąpili Dj Przemooo oraz Dj Siwy.


 

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


szczecinek sezon motocyklowy 2018 otwarcie - komentarze opinie

 • gość 2018-05-13 11:06:57

  Ktoś chce się rozerwać? POlecam newsa z gazety wybiórczej, rzetelnego i jedynego prawdomównego medium naszych włodarzy http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23392156,radio-szczecin-agencja-towarzyska-w-apartamencie-gawlowskiego.html

 • gość 2018-05-13 20:46:36

  DLACZEGO "gość 2018-05-13 11:06:57" KŁAMIE? Gazeta Wyborcza przepisała to, co powiedziało Państwowe-Rządowe radio Szczecin. Tam dokładnie jest o tym napisane i to w PIERWSZYM ZDANIU!

 • gość 2018-05-13 20:51:41

  Jak ktoś chce się rozerwać, to polecam granat F-1 włożony "w 4-litery". Może wtedy będzie mniej "geniuszy nierozsiewających "prawdę" - jak ten gość z godz. 11:06.

 • gość 2018-05-14 07:40:16

  Widzę że prawda zabolała. Autorytety peowskie spadły z piedestału i ból "duszy" mamy. Temat tak niewygodny że posłowie platformy, psl i nowoczesnej wczoraj ze studia telewizyjnego wyszli obrażeni. Marsz wolności też wam nie wyszedł. Gdyby nie setka tuskobusów z całej Polski to by psa z kulawą nogą tam nie było, a grzesiu o milionach dusz bredził.

 • gość 2018-05-22 12:51:31

  Czy ktoś widział odpalenie racy w czasie przejazdu kolumny motorów na wysokości kościoła?

Dodajesz jako: Zaloguj się