:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C słabe opady deszczu

Siatkarski turniej charytatywny dla Mariusza

Kiedy: 2017-11-19 , godzina: 09:00 | Gdzie: Hala Sportowa, ul. Wiatraczna 5

Siatkarski turniej charytatywny dla Mariusza

Już po raz szósty Zarząd Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego, organizuje Turniej Charytatywny Piłki Siatkowej. Tym razem akcja ma na celu pozyskanie środków finansowych, niezbędnych do leczenia i rehabilitacji 26-letniego Mariusza Pabisiaka, który wraz z rodzicami mieszka w Szczecinku.

Jak każdy nastolatek miał swoje plany i marzenia. Po liceum studiował zaocznie Geodezję i Kartografię w Koszalinie oraz pracował w jednej ze szczecineckich firm.
9 września 2013 roku jadąc na egzamin do Koszalina ucierpiał w wypadku drogowym, z którego ledwo uszedł z życiem. Doznał licznych obrażeń głowy i ciała. Zdiagnozowano między innymi śpiączkę mózgową, uraz czaszkowo-mózgowy, niedowład czterokończynowy, złamanie łuski kości skroniowej. Chłopak został sparaliżowany pod wpływem silnego uderzenia. Jego stan lekarze uznali za bardzo ciężki. Szanse na przeżycie malały z każdym dniem. Jednak Mariusz miał tak silną wolę życia, że się nie poddał i do dziś walczy o normalne funkcjonowanie.
- Chciałem żyć i z najcięższego stanu wyszedłem dzięki pomocy ludzi o wielkich sercach, teraz pragnę wstać i stanąć na własne nogi, chcę stać się osobą w pełni zdrową i samodzielną – wyznaje Mariusz.

Za kilka miesięcy minie 5 lat od tego tragicznego zdarzenia. Mariusz przez te lata poddawany był bardzo intensywnej rehabilitacji ruchowej, manualnej oraz intelektualnej, które .przyniosły już bardzo dobre efekty. Niestety przed nim jeszcze daleka droga do powrotu do zdrowia i pełni sił. Mariusz poświęca wiele godzin dziennie na ćwiczenia w domu oraz klinikach rehabilitacyjnych.

Turniej siatkarski odbędzie się w Szczecinku w hali sportowej przy ulicy Wiatracznej 5 (hala Zespołu Szkół im. Jana III Sobieskiego) 19 listopada - początek o godz. 9.00.

Podczas imprezy na kibiców siatkówki czekają wrażenia sportowe, tradycyjnie odbędą się również licytacje cennych fantów, bonów na usługi, przekazanych przez osoby prywatne, przedsiębiorców – ludzi o wielkim sercu: m.in. zaproszenia na bale, bony na usługi: kosmetyczne, fryzjerskie, stomatologiczne, rehabilitacyjne, wysokiej klasy kosmetyki, wyroby rękodzielnicze, produkty i żywność ekologiczna, zabawki, odzież, sprzęt sportowy i wędkarski, koszulki, książki i gadżety z autografami znanych osób i wiele innych. Do wygrania w licytacjach będzie także tydzień super reklamy w naszym portalu Szczecinek.com.

Organizatorzy turnieju zapraszają wszystkich ludzi dobrej woli do udziału w licytacjach. Wiktorowi można pomóc również wpłacając pieniądze na konto:
Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego
ul. 1000-lecia 18, 78-460 Barwice z dopiskiem „dla Mariusza Pabisiaka”, numer konta: 37 8935 0009 1300 4523 2000 0120

Rodzice Mariusza starają się z całych sił zapewniać Jemu systematyczną rehabilitację, jednak są to potężne nakłady finansowe, znacznie przewyższające ich budżet rodzinny.


siatkówka turniej charytatywny szczecinek - komentarze opinie

  • gość 2017-10-27 10:57:18

    Straszne jest to, że Nasze życie może się w jednej chwili tak diametralnie zmienić. Wystarczy sekunda i może dojść do tragedii. Dlatego należy pomagać potrzebującym, bo niestety sami możemy się kiedyś znaleźć na ich miejscu. Pamiętajmy o tym i nie bądźmy ślepi na cierpienie innych. Pomóc można na różne sposoby. Ja pomagam dzieciom, które są objęte opieką Fundacji Szlachetny Gest. Większość z nich, podobnie jak w przypadku Mariusza, potrzebuje środków finansowych na leczenie i rehabilitację. Tylko osoby chcące pomóc mogą zapewnić im spełnienie marzeń o odzyskaniu zdrowia, sprawności.

Dodajesz jako: Zaloguj się