:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C pochmurno z przejaśnieniami

Siatkówka: Młodziczki rozpoczęły od porażek

Dwa mecze przegrały młodziczki MKS Gryf podczas rozegranego w Szczecinku trójmeczu w ramach Ligi Wojewódzkiej Młodziczek w siatkówce. Turniej ten inaugurował rozgrywki sezonu 2013/14. W sezonie tym rywalizacja toczyć się będzie systemem turniejowym, a liga licząca 10 zespołów, podzielona została na dwie, 5 drużynowe grupy. W każdej z grup rozegranych zostanie 10 trójmeczów. Każda z drużyn będzie organizatorem dwóch turniejów, a sama wyjedzie na 4 podobne turniej. Ostatecznie każda z drużyn zagra z każdym innym zespołem po 3 mecze, a po eliminacjach do finału awansują po dwa najlepsze zespoły z dwóch grup eliminacyjnych. 

W sobotę (12 października) hali OSiR przy ulicy Wiatracznej w Szczecinku oprócz gospodyń MKS Gryf wystąpiły drużyny UKS Libero Wałcz i Mieszko Połczyn Zdrój. Turniej rozpoczął mecz MKS Gryf – UKS Libero Wałcz zakończony dość szybko wyraźnym zwycięstwem wałczanek 2:0 (25:12, 25:13)

- Drużyna z Wałcza to według mnie główny faworyt całych rozgrywek- powiedział trener Gryfa Krzysztof Gutowski.- Jest to typowa szkółka siatkarska, więc różnica klas była aż nadto widoczna- dodał. 

W drugim meczu zagrały zespoły z Wałcza i Połczyna. Tutaj podobnie, jak w pierwszym meczu Libero wygrała zdecydowanie 2:0 (25:8, 25:11). 

Trzeci pojedynek, w którym zagrały drużyny ze Szczecinka i Połczyna, to spotkanie, w którym zagrały dwa przegrane zespoły z pierwszych spotkań. Po ciekawym meczu, jaki oczywiście mogły stworzyć oba zespoły na swoim poziomie gry, zwyciężył Mieszko 2:1 (26:24, 21:25, 15:9). 

– Podsumowując krótko nasze występy, to można było zauważyć ogromną tremę i brak ogrania ligowego u moich podopiecznych- mówił Tematowi trener Gutowski.- Na tą chwilę mam do gry tylko 8 zawodniczek i to też nie pozostaje bez wpływu na grę i wyniki. Oprócz wyników, to sama gra nie była najgorsza. Mamy oczywiście bardzo dużo elementów do poprawienia i na tym będziemy się koncentrować podczas treningów- zakończył trener. 

 

Następny turniej młodziczki Gryfa zagrają za 2 tygodnie w Kołobrzegu, gdzie spotkają się z OPP Kołobrzeg i Piątką Stargard. W Szczecinku kolejny raz dziewczęta z Gryfa zagrają w weekend 23-24 listopada, a rywalkami będą Piątka Stargard i ponownie Mieszko Połczyn Zdrój. (zp)

Siatkówka: Młodziczki rozpoczęły od porażek komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com