:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  21°C rozproszone chmury

Skrzyżowanie Limanowskiego i Pileckiego. Mieszkańcy błagają o powrót monitoringu

Skrzyżowanie Limanowskiego i Pileckiego. Mieszkańcy błagają o powrót monitoringu

Jestem mieszkańcem Szczecinka który mieszka na skrzyżowaniu ul. Limanowskiego i Pileckiego - rozpoczyna swój list nasz Czytelnik. - Jest to miejsce szczególnie niebezpieczne, gdyż znajdują się tutaj w centrum Szczecinka mieszkania socjalne pod nr ul. Limanowskiego 18 i 20. Wieczorami właśnie na tym skrzyżowaniu ulic Limanowskiego i Pileckiego grupuje się młodzież która spożywa alkohol zaczepia przechodniów oraz dewastuje ściany i klatki schodowe. Ostatnio Urząd Miasta Szczecinek na tym niebezpiecznym skrzyżowaniu przy kamienicy ul. Limanowskiego 18 nad znakiem „stop” zainstalował monitoring miejski, który przyniósł wręcz zadziwiające rezultaty.

Przestała się grupować młodzież, co chwilę przyjeżdżała policja oraz straż miejska, która, jak twierdzę dzięki monitoringowi, karała młodzież spożywającą na ulicy alkohol. Naprawdę czuliśmy się jako mieszkańcy pobliskich kamienic bardzo bezpiecznie wiedząc, że jest zainstalowana kamera.

Niestety, około dwóch tygodni temu kamera została zdemontowana. Dla mieszkańców od razu zaczął się koszmar, który już wcześniej przeżywali. codzienne burdy, spożywanie alkoholu, zaczepianie ludzi. Dzwoniłem do Urzędu Miasta, lecz nikt nie był w stanie odpowiedzieć dlaczego tej kamery już tam nie ma…

Okazuje się, że kamera ze skrzyżowania ulic Limanowskiego i Pileckiego… miała prawo zniknąć. Jak nas poinformował Urząd Miasta w Szczecinku, jest to kamera mobilna, obsługiwana przez Straż Miejską w Szczecinku. Straż używa jej czasowo w miejscach, w których aktualnie występują zagrożenia, które muszą być objęte monitoringiem. W tej chwili prawdopodobnie znajduje się na Strefie Kibica. Co ważne jednak, Urząd Miasta będzie montował w tym newralgicznym miejscu kamerę stałą. Jak nas zapewniono, pojawi się w ciągu kilku miesięcy.

 

......................................................................................................................................................

Dołącz do największej, najbardziej liczącej się grupy Czytelników w mieście! Wrzuć Temat! Twoja informacja ma wartość, więc wykorzystując ją gramy fair: Prześlij nam informację ze zdjęciem lub filmem na wyłączność, a wykorzystane przez nas materiały nagrodzimy bonami zakupowymi! Szczegóły tutaj.

Jak to zrobić? Najszybciej przez Facebooka @temat.szczecinek : 
https://www.facebook.com/temat.szczecinek/

lub mailem: [email protected]

..........................................................................................................................................................

 

foto: Czytelnik


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


monitoring pileckiego limanowskiego monitoring kamera - komentarze opinie

 • gość 2018-06-28 14:08:28

  Mieszkalem pare ladnych lat na ul.5-Grudnia(dzisiejsza Limanowskiego) i nie przypominam sobie,zeby odbywaly sie tam jkies burdy,chociaz mieszkalo tam wielem lodych osob,ktorezeby sie wyszumiec,nie potrzebowaly robic jakies burdy.No coz trzeba stwierdzic,ze dzisiejsza mlodziez zmienila sie,zamiast na lepsze,to na gorsze.

 • Gość - niezalogowany 2018-06-28 17:30:02

  Mieszkam tam. Ulica jak inne tylko młodzież paląca i pijąca przenosi się z piwnicy do innej. Nie wiem gdzie są rodzice. A ten blok socjalny to w nim zostało kilka rodzin i tam nie widziałam żadnych awantur. Najgorsze to są kierowcy. Oni robią największy hałas

 • Gość - niezalogowany 2018-06-28 18:15:55

  I nie mieszkańcy proszą tylko jeden pan. Powielony list wysyła wszędzie. I to nie pierwszy raz.

 • gość 2018-06-28 20:10:42

  Wystarczy przez przypadek się przejść wieczorem : tylko bluzgi lecą

 • gość 2018-06-28 22:03:46

  Mieszkam niedaleko i to jest wszystko prawda ! stoją przed klatkami , piją , plują , zaczepiają i pewnie jeszcze ćpają , monitoring jest KONIECZNY !!

 • gość 2018-06-29 14:19:38

  no to zbudujcie social gdzieś w okolicach krono czy tam rozbucujcie na polnej, a te piękne kamienice w jednej z lepszych lokalizacji 2 minuty od parku i najlepszej architektury w mieście daliście menelom ? bezsensowny ruch bo można je zrrobić no może nie w takim standardzie jak SinJI ale po prostu ładnie. Takich ludzi trzeba grupować gdzieś na uboczu a nie dawać im jedne z lepszych lokacji, a potem problemy.

 • gość 2018-06-30 04:23:01

  wszędzie monitoring tylko permanentna inwigilacja! tak tak tak

 • Gość - niezalogowany 2018-06-30 10:57:40

  Mieszkałam tam wiele lat, dla mnie było bezpieczne, ale obcy faktycznie mogli czuć się tam zagrożeni.

 • GośćZocha-- - niezalogowany 2018-06-30 18:13:39

  Podobnie jest przy skrzyżowaniu,Rzemieślniczej -Emilii Plater interwencje Polucji są nagminne.Budynek socjalny w centrum miasta, Tonie najlepszy pomysł.Ponadto spalarnia wszystkiego co się da. Sądzę ze dobrym rozwiązaniem byłoby,coś z tym zrobić.

 • prezes szrot-u - niezalogowany 2018-07-01 13:31:05

  To prawda, budynki socjalne powinny być daleko od centrum. Idealną lokalizacją byłaby Czeresieka.

 • gość 2018-07-01 19:49:42

  Dzięki kochanej Partii PO w centrum Szczecinka ssą mieszkania socjalne - gratuluje Panie Daglas i Pnie Wełk - GRATULUJE !.

Dodajesz jako: Zaloguj się