:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C całkowite zachmurzenie

Ślubowanie w strugach deszczu

BIAŁY BÓR. W strugach deszczu uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół w Białym Borze złożyli ślubowanie na sztandar szkolny, że będą dobrymi policjantami i żołnierzami. W tym roku szkolnym uruchomiono dwie klasy wojskowe i jedną policyjną. Mundury założyło 86 osób. 

- Klasy mundurowe cieszą się niesłabnąca popularnością – mówi dyrektor Zespołu Szkól w Białym Borze Andrzej Pastuszek. – Szkoła już dawno straciła swój poprzedni profil, obecnie jesteśmy szkołą w 90 procentach mundurową. Wydaje się, że dobrze przygotowujemy do przyszłego zawodu. Świadczy o tym to, że wielu naszych absolwentów trafia do pracy w jednostkach policji i jednostkach wojskowych. Kilkunastu kontynuuje naukę na wyższych uczelniach bądź to wojskowych, bądź policyjnych. Jedna z naszych absolwentek już dziś jest oficerem prasowym Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Również wojsko jest zadowolone z poziomu kształcenia w Białym Borze. Wprawdzie 8. Pułk Przeciwlotniczy z Koszalina, który jest patronem i partnerem szkoły, nie prowadzi statystyk dotyczących wstępowania przez absolwentów do służby, to jednak jego oficer prasowy kpt. Zbigniew Izralski widzi korzyści.

- Nasi instruktorzy pokazują młodzieży czym jest dziś wojsko – mówi kapitan. – Uczymy patriotyzmu, uczymy zachowań w ekstremalnych warunkach. To w przyszłości na pewno zaprocentuje.

Dzisiejsza (piątek) pogoda nie sprzyjała uczniom i zaproszonym gościom. Już w chwilę po wymarszu ze szkoły na plac apelowy zaczął padać deszcz, a czasie ślubowania już lalo jak z cebra. Z tego też względu skrócono nieco uroczystość. To jednak uczniom nie przeszkadzało. Większość z nich wyboru profilu kształcenia dokonało świadomie i jest przygotowana do pokonywania trudności. 

- Zawsze chciałem być policjantem i postanowiłem to marzenie zrealizować – mówi pierwszoklasista. -  No ja tak samo – dodaje jego koleżanka z szeregu - od dzieciństwa chciałam zostać policjantką, mój dziadek był policjantem i jeszcze kilka osób w rodzinie. To taka tradycja.

I jak każe tradycja, wyróżniający się uczniowie wystąpili przed szereg i ślubowali, że będą godnie nosić mundur, nigdy go nie splamią i będą pilnie zdobywać wiedzę. Po ślubowaniu wszyscy przedefilowali przed licznie zgromadzoną publicznością i przedstawicielami władz. (rb)

Ślubowanie w strugach deszczu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com