:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C pochmurno z przejaśnieniami

Smogiem nas dociska

Aktualności, Smogiem dociska - zdjęcie, fotografia

Jak się okazuje, Szczecinek wcale nie jest wyjątkiem, jeśli chodzi o problem smogu. W ostatnich dniach w wielu miastach centralnej i zachodniej Polski odnotowano wysokie przekroczenia norm jakości powietrza. Jak poinformował Onet.pl Smog zalegał nad Kościerzyną, Grudziądzem, Bydgoszczą, Włocławkiem, Poznaniem, Łodzią, Kaliszem, Wrocławiem, Częstochową, Radomskiem, Jelenią Góra, Kłodzkiem, Katowicami, Jaworznem, Dąbrową Górniczą, Bielsko-Białą i Krakowem – a także nad Szczecinkiem. Na załączonej mapce „smogowej” Szczecinek widnieje jako miasto o największych przekroczeniach (kolor czerwony) w woj. zachodniopomorskim.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Szczecinie potwierdza te informacje. Komunikat sporządzony w ostatnim dniu stycznia brzmi następująco: „W dniach 27-30.01.2017 r. w naszym województwie zarejestrowano przekroczenia poziomu dopuszczalnego przez stężenia dobowe pyłu PM10 na wszystkich stanowiskach pomiarów automatycznych (Szczecin, ul. Andrzejewskiego i ul. Łączna, Szczecinek – ul. Przemysłowa, Koszalin – ul. Armii Krajowej).

Dalej możemy przeczytać o tym, że w dniu 30.01 to w Szczecinku odnotowano najwyższe przekroczenia norm jakości powietrza. „Wczoraj najwyższe stężenie dobowe pyłu PM10 w naszym województwie wynosiło 117 µg/m3 (234% poziomu dopuszczalnego) i zostało zarejestrowane w Szczecinku przy ul. Przemysłowej”. Jak dalej poinformowali autorzy raportu „nie został jednak przekroczony poziom alarmowy (wynosi on 300 µg/m3 dla pyłu PM10), ani też poziom informowania (200 µg/m3 dla pyłu PM10 - poziom substancji w powietrzu, powyżej którego istnieje zagrożenie dla zdrowia ludzkiego wynikające z krótkotrwałego narażenia na działanie zanieczyszczeń szczególnie wrażliwych grup ludności i w przypadku którego niezbędna jest natychmiastowa informacja”.

Poziom dopuszczalny dla pyłu PM10 wynosi 50 µg/m3. 


Smogiem nas dociska komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com