:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C pochmurno

Sokiści specjalnie patrolują

Kolej, Sokiści specjalnie patrolują - zdjęcie, fotografia

Od czwartku 31 października do poniedziałku 4 listopada potrwa Akcja „Znicz” prowadzona przez funkcjonariuszy Posterunku Straży Ochrony Kolei w Szczecinku.

    - Działania będziemy realizować przy wsparciu i wspólnie z Policją i Strażą Miejską – mówi „Tematowi” komendant SOK Wojciech Nawodziński. 

    – Nasze działania polegać będą na wzmożonych patrolach w wytypowanych wcześniej składach pociągów. Również na stacji kolejowej pasażerskiej Szczecinek oraz terenach przyległych. Każdy pociąg przyjeżdżający do Szczecinka i odjeżdżający ze stacji osobowej PKP Szczecinek będzie przez nas dozorowany. Wszystko po to, by jak najskuteczniej przeciwdziałać działaniom przestępczym, głównie rozbojom i kradzieżom. Apeluję do podróżnych by zwracali szczególną uwagę na swoje rzeczy osobiste, dokumenty, pieniądze i bagaże. Jestem przekonany, że nasi pasażerowie będą się czuć bezpiecznie. 

    Szef szczecineckiej Straży Ochrony Kolei podkreślił również, że pod szczególnym nadzorem funkcjonariusze będą mieć dzikie przejścia przez tory, szczególnie w pobliżu przejazdu kolejowego przy ul. Słupskiej. 

    - Ludzie parkują tam samochody i skracają sobie drogę na cmentarz oraz pobliskie ogrody działkowe. Czym grozi takie postępowanie, nie muszę mówić. W tym roku w kraju doszło do wielu tragedii na torach z udziałem pieszych – dodaje W. Nawodziński. 

    Funkcjonariusze SOK działać będą również w patrolach mieszanych z policją. – Policjantom i strażnikom miejskim pomożemy przede wszystkim w patrolowaniu cmentarza i okolic. Służba w dniach 1-3 listopada będzie prowadzona przez całą dobę. Akcję zakończymy w poniedziałek 4 listopada. (sw) 

 

 

Sokiści specjalnie patrolują komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com