:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Spalony pies, czyli przedwyborczy atak histerii
Temat Szczecinecki 29/10/2018 01:28

Wraz ze wzrostem poczucia władzy maleje poczucie rzeczywistości. Granice się zacierają. I miasto, które powinno być dobrem wspólnym, nagle zaczyna być polem do realizowania partyjnych wizji. Z takim zjawiskiem za sprawą PO niestety od dawna mamy do czynienia w Szczecinku. Tych, którzy mówią o tym głośno, dyskredytuje się i zwalcza. Wyzywa od „frustratów”, „życiowych impotentów” i „żołędnych dupków” (kto nie pamięta, niech zajrzy na bloga JHD, 2011). Dziś jeszcze straszy się wszystkich tym, że to „na pewno katole albo ci z PiS-u”. Ale nie - nie zaczęło się to dzisiaj, w ubiegłym roku czy dwa lata temu. I bynajmniej nie dotyczy tego, ile to tym „nieprzychylnym” nie dało się kasy. Choć i taką wersję próbuje się ludziom sprzedać.

O tym, że władza w Szczecinku, którą od 13 lat sprawuje PO, nie lubi krytyki, mieszkańcy wiedzą od lat. Mówi się o tym nieustannie, bo nic pod tym względem się nie zmienia. Więc może warto powtórzyć: od dawna ta właśnie władza szuka sposobów, by ludzi mówiących o różnych jej nadużyciach i niejasnościach utemperować. Opozycję można spróbować uciszyć, poniżyć, ośmieszyć, zepchnąć na bok lub zniechęcić do czegokolwiek. A kontrolujące działania władzy media? Co jeśli przez wiele lat nie da się różnymi metodami wpłynąć na te, które o nieprawidłowościach mówią mieszkańcom mimo wszystko? Zawsze można powołać swoje. Oczywiście - w granicach prawa, ale czy w granicach przyzwoitości?

Wiele osób zapewne nie zaakceptowałoby sytuacji, w której władza PO wykorzystałaby ratusz do wydawania swojej propagandowej prasy. Można więc spróbować wdrożyć inne rozwiązanie. Powołać zależne od siebie stowarzyszenie Miasto z Wizją i to na nie scedować prowadzenie kreujących pozytywny wizerunek władzy PO mediów. Grubymi nićmi szyte? Gdyby wymyślił to znienawidzony przez Platformę PiS, protesty w obronie demokracji i bezpartyjnych samorządów nie skończyłyby się nigdy. Ale w Szczecinku wymyśliła to PO. I wszystko gra.

Póki co, liczy się wyłącznie to, by nikt inny, tylko PO, miał tu cokolwiek do powiedzenia. Niech no ktoś spróbuje mieć swoje, a nie daj Boże krytyczne, zdanie… Nie wierzycie? Spróbujcie i poczekajcie na konsekwencje! Ciekawe, czy kandydaci na radnych, wierzący, że będą zmieniać to miasto tak jakby chcieli, zdają sobie sprawę, że po wyborach będą musieli głosować zgodnie z linią partii PO? Ktoś chce się założyć, że będzie inaczej? Mijająca kadencja pokazała, że w partyjnej władzy, która niczym bluszcz opanowała szczecinecki samorząd, rozłamu być nie może. I o to w tym chodzi?

By pod płaszczykiem partyjnym zawłaszczać miasto, wszędzie wciskać swoje pomysły i ludzi? Ile można by wymieniać przykładów…. Partia dała o sobie znać nawet przy okazji rozstrzygania miejskiego konkursu, który z założenia ma kreować twórców i propagatorów kultury w Szczecinku. Czy do Kapituły Konkursu Gryfity, o którym do czasu wyborów zapomniano, naprawdę nie można było zaprosić nikogo innego, tylko ludzi związanych właśnie z PO? Jakim znawcą życia kulturalnego w mieście jest radny - wuefista, Krzysztof Zawada? W jaki sposób swoją wiedzą o szczecineckiej przebogatej kulturze i jej legendach mógł zabłysnąć wspierający jawnie PO Mateusz Ludewicz, pracujący jako rzecznik prasowy Urzędu Miasta, który zaledwie od dwóch lat do Szczecinka przyjeżdża… z Jastrowia? I wreszcie czy konieczna była obecność dziennikarza ze wspomnianego wcześniej, zmyślnie stworzonego i popierającego bez skrępowania PO - Miasta z Wizją? W Szczecinku jest wiele różnych redakcji (do głowy by nam nie przyszło, aby miałby to być „Temat” :) 

Są też osoby prowadzące blogi czy dokumentujące życie miasta na rozmaitych profilach. Ale wepchnąć „swoich” zawsze jest lepiej. Prawda?

Wiadomo, czepialstwo. Burmistrz z PO ma w końcu władzę i może robić, co chce, a skoro w mieście rządzi PO, to ludzie z PO i pomysły z PO muszą być wszędzie. Bez względu na skrupuły. A jak burmistrz z PO będzie miał taki kaprys, to może też przyznać, w sumie nie wiadomo dlaczego, nagrodę specjalną niezbyt związanemu ze Szczecinkiem i jego kulturą, zespołowi z Katowic. To przecież taki „sympatyczny gest”… Nieważne, że wielu ludzi tego gestu nie rozumie i nie popiera. Dlaczego? Bo na taką wyjątkową nagrodę Super Gryfity powinien zasłużyć wyłącznie ktoś, kto na przestrzeni lat naprawdę w szczególny i niepowtarzalny sposób odcisnął swój ślad w szczecineckim życiu kulturalnym! Ale zaślepiona PO tego nie widzi!

Co dla Szczecinka zrobił zespół Feel? To pytanie być może trzeba zadać inaczej: co dla szczecineckiej PO i jej kandydata w tych wyborach zrobili wspomniani muzycy? Czy prestiżową dla miasta nagrodę przyznano za wspólne zdjęcia zespołu z Danielem Rakiem? To dlatego zespół „baluje” na zamku przez tydzień, tuż przed wyborami?

Nasze wątpliwości, przedstawione zaraz po zakończeniu gali, najwyraźniej nie spodobały się środowisku Platformy, jak również dziennikarce pracującej obecnie dla związanego z PO propagandowego tworu, która dzięki wybranej przez siebie partii znalazła się w Kapitule Konkursu Gryfity. Marzena Góra poczuła się nawet w jakiś sposób przez redakcję „zaatakowana”. Zamiast odciąć się grubą kreską od kilku lat spędzonych w “upadlającej” ją redakcji, zamiast publicznie okazywać radość z możliwości bycia blisko PO czy po prostu czerpać satysfakcję z obecnego miejsca pracy, postanowiła publicznie nawymyślać Tematowi. Wszystko oczywiście doskonale wpisane w znaną już retorykę, utrzymującą się w mieście od przynajmniej 10 lat. Jej wyrzuty oczywiście od razu zadowoliły partię i przełożonych, bo chyba o to chodziło? Było coś o PiS-ie i katolikach, o taniej sensacji i obiektywizmie. No i rzecz jasna o kasie, za którą partia, choć nie raz bardzo chciała, nigdy nie była w stanie założyć redakcji kagańca. Nic nowego, naprawdę. Było też coś o etyce. Chociaż w sumie, ciekawe, jak wielu ludziom związanym z Platformą to słowo przypomina się nie wtedy, kiedy rzeczywiście powinno…

Czy wszyscy w ten czy inny sposób związani ze wspomnianą partią naprawdę myślą, że ich mocodawcy panować będą w mieście już zawsze? Czy myślą, że przynależność lub nawet sama bliskość partyjna daje im prawo mówić, robić i zawłaszczać wszystko? Wszechobecność PO w Szczecinku kiedyś się skończy. To pewne jak świt. Tak, jak kilkanaście lat temu zgasł najjaśniejszy i wszechogarniający blask SLD. Gdzie wówczas podzieją się wszyscy ludzie Platformy? Na razie widać powtarzający się przed każdymi wyborami strach i ataki histerii. I panikę przed tym, że być może po wyborach niektórym ludziom związanym z PO trzeba będzie zejść na ziemię i odnaleźć się w świecie, w którym się było, zanim wraz z Platformą znalazło się przy władzy. I co wtedy?

Magdalena Szkudlarek-Szarkowska
Maciej Gasiul

 

ps. 

Tekst pisaliśmy ze trzy tygodnie temu. Mimo wyniku dotychczasowych wyborów, naprawdę nie stracił na aktualności. Kto wie, może warto do niego dopisać ciąg dalszy?

Reklama

wybory histeria pies poczucie władzy miasto - komentarze opinie

 • gość 2018-10-09 10:20:45

  W samo sedno, w punkt, w serce, ale oni nie mają serca. Będą chcieli zdyskredytować i zniszczyć każdego, kto ma inne zdanie. A jak się nie da zniszczyć, to chociaż zastraszyć.

 • gość 2018-10-09 10:48:59

  gdzieś już chyba czymś podobnym czytałem - https://zofiaagatka.blogspot.com/

 • gość 2018-10-09 11:01:30

  Tak jakby ktoś się przejmował zdaniem dziewczęcia któremu grunt się pod nogami osuwa.

 • gość 2018-10-09 11:05:20

  ho, ho. Brawo mój TEMAT. To nie odwaga, to patrzenie na swiat nie przez brudne szyby okien PO. Jestem tez za rozpędzeniem tej bandy oszustów, złodziei, fachowców od kurzajek i taniego blichtru. Fajnie TEMACIE, ŻE JESTES. Ten paralityk (gryfita) powinien dawno już stać na biurku naczelnego, ale co to za "figura" - prawda?

 • bolek - niezalogowany 2018-10-09 11:14:54

  kolejny artykuł do skłucenia naszej społeczności,tak to zrozumiałem !

 • gość 2018-10-09 11:42:07

  w PUNKT! Ja chyba poprę Ruch Berezowskiego.

 • gość 2018-10-09 11:54:45

  Oj, ktoś dostał mocno po łapach. Pani Marzenie nie zazdroszczę. Warto się dwa razy zastanowić zanim coś się napisze.

 • gość 2018-10-09 12:35:25

  Nie chciała przyjść góra do mahometa to mahomet POszedł do góry.

 • gość 2018-10-09 12:37:04

  Gratuluję artykułu, autorzy bardzo trafnie opisali całą patologię rządzącej miastem Platformy. Jeśli 21 października nie odsuniemy tych ludzi od władzy damy przyzwolenie na dalsze żerowanie na majątku miasta i łupieniu nas podatników. To my płacimy za ich mrzonki w postaci wysokich podatków, bardzo drogiej wody i cen biletów autobusowych. To nasze dzieci muszą emigrować za chlebem, by oni żyli dostatnio. Stagnacji w mieście nie widzi tylko ten, kto nie podróżuje.

 • Erin Brockovich 2018-10-09 13:53:38

  Gratuluję, świetny felieton. Niestety, autorzy znowu zostaną przez "wszystkowiedzącego" obrzuceni stosowną liczbą epitetów i inwektyw. Nie przejmujcie się tym i dalej do przodu. Ich koniec jest bliski. 21 października zaśpiewamy im "Ta ostatnia niedziela"

 • gość 2018-10-09 15:13:41

  Artykuł bardzo celny. Potwierdza on w całości mój pogląd, że my, w Szczecinku, z lokalną PO mamy taki tam problem, jak cała Polska z PiS-em.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-09 15:52:55

  Świetny tekst pani Magdo.Nic dodać nic ująć.

 • gość 2018-10-09 18:53:19

  A co z budynkiem przy ulicy Koszalińska róg Zielonej? Czy to nie za sprawą POwców i ich popleczników upadla się jego właściciela? Czyż miejscowi POwcy nie wykorzystują do tego celu "urząd państwowy"? Czy decyzja o paraliżowaniu budynku nie wyszła od Najjaśniejszego Obywatela Włapko z ratusza? To ma być przyjazny Szczecinek dla mieszkańców? Wasze hasło "nie zwolnimy tempa" do czego ma się odnieść do dalszego utrzymywania, utrwalania kolesiostwa, kumoterstwa, nepotyzmu?

 • Gość - niezalogowany 2018-10-09 19:01:29

  Świetny tekst ... Świetny tekst ... Świetny tekst .... Widzę że się tu kółko wzajemnej adoracji uzbierało. Boli Temat boli.... ;)

 • Gość - niezalogowany 2018-10-09 19:09:53

  Jak dobrze, że jest niezależny Temat. Brawo lokalni dziennikarze! A szczecinecka PO - jak stara, znoszona i brzydka garderoba - do wyrzucenia!

 • gość 2018-10-09 20:00:47

  Peowcy i ich klakierzy mają wrodzoną zdolność wykształcania sobie wrogów. Może biorą przykład z delfina, który w ciągu trzech lat rozwalił na miejscu wszystko co zbudował ojciec i jego otoczenie? Nie dziwi mnie postawa pani z Miasta z Wizją, pewnie jej kazali. No chyba że jest już tak sprana i sama na to wpadła.

 • gość 2018-10-09 20:07:37

  Podejrzewam, że sprana. w końcu po coś stary trep tam siedzi. Pamięta ktoś jaką to miał funkcję w LWP?

 • gość 2018-10-09 20:39:00

  Miło, że w końcu ktoś utarł nosa "Wizjonerom". Gorąco pozdrawiam redakcje Tematu ;)

 • gość 2018-10-09 22:25:09

  To jest coś może ludzie 21.10.2018r powiedzą dość

 • gość 2018-10-10 09:27:32

  Delfinek jak tam skarbówka?

 • gość 2018-10-10 10:01:34

  Dług francji przekroczył 100% pkb. Nie starcza na zasiłki dla lekarzy i inżynierów z Afryki. Głodujący lud na ulice wychodzi. Dalej głosujcie na peło i nowośmieszną a będziemy mieli to samo.

 • gość 2018-10-10 10:29:53

  Ktoś napisał... kolejny artykuł do skłócenia społeczeństwa naszego Miasta. Zgadzam się z tym. Redakcjo TEMATU... obiektywni to Wy raczej nie jesteście, piszecie można by rzec że tylko o jednej partii i tylko negatywnie. Pokażcie nam, mieszkańcom dobre i złe strony każdego ugrupowania (bo każdy je ma), byśmy mogli podjąć ostateczną decyzję 21.10.2018. Dajcie wszystkim szansę zaistnienia w Waszej gazecie.

 • Erin Brockovich 2018-10-10 11:42:32

  Do gość 2018-10-10 10:29:53. Drogi "gościu", skoro jesteś tak rozgoryczony brakiem obiektywizmu TEMATU, to może podsuniesz im jakiś pomysł, co takiego złego zrobiła ta wredna opozycja w Szczecinku, o czym warto by było napisać. Tylko proszę nie wyjeżdżaj z sądami i konstytucją. Czekam z niecierpliwością.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-10 12:10:51

  Ze wszystkimi niedoskonałościami wolę PO od pisoterry.

 • gość 2018-10-11 09:00:46

  PO cały czas podgrzewa konflikt polsko-polski. Robią to na zlecenie tuska który sprzedał nas POtomkom nazistów. Wszyscy pamiętają jak mówił że polskość to nienormalność. Jurek jedź do holandii tam jest dobra opieka dla emerytów ;) jak poprosisz to nawet zastrzyk dostaniesz.

 • gość 2018-10-18 19:40:09

  Nadjedzie na białym koniu św. Krzysztof i łeb utnie smogowi i wszystkich pogodzi lub pogoni. Ostatnie dni POgody od poniedziałku będzie lać i wywiewać.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-30 00:36:55

  PiS zawłaszczył m.in. TVP i puszcza propagandę bezwstydnie z naszego abonamentu. Nikt tak narodu nie dzieli jak Kaczyński i Rydzyk. Przy nich to kazdy POwiec jest jak niewinna sarenka.

 • gość 2018-10-30 08:44:37

  Gość - niezalogowany 2018-10-30 00:36:55 naprawdę? mówi Ci coś nazwisko Cyba?

 • gość 2018-10-30 09:44:59

  No cóż, niektórzy zaczynają rozumieć, że Szczecinek stał się mieściną "Daleko od szosy". Sołtysowe układziki, "gospodarskie" zależności, wymuszenia poglądów politycznych oraz stadne naganianie do urn - to norma życia, rodem z "Chłopów". W tej zaściankowej mieścinie, już dzisiaj pozostał tak mierny intelektualnie ludek, że stanowi to zaskoczenie dla wszelkiej maści badaczy. Oczywiście można się pomylić, czy popełnić błąd, ale idiotyzmy i stadny wtórny analfabetyzm, to jakaś nowa forma kształtowania się szczecineckiego społeczeństwa. Jednak przy wyludnianiu mieściny i wyjazdów tych zdolniejszych, nie możemy domagać błysków intelektu od szarzyzny, która pozostaje. Tylko seniorzy spełniają rolę tych uczciwych i postępowych. Pozostała, ta produktywna część społeczeństwa w większości nie jest zdolna do błysku intelektualnego. Oni tylko albo biegają, albo pływają, albo śpiewają. Sukcesy na takich polach, też są ważne, lecz niezbędny jest świeży powiew "rozumu". Bo jak ktoś kiedyś powiedział" "Konia też można nauczyć skakać".

 • Gość - niezalogowany 2018-10-30 14:36:56

  A małpe nauczyć pisać komentarze, które obrażają większość mieszkańców

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę, grunt rolny w

Kupię dom (może być do kapitalnego remontu) w m. Spore, może być także działka lub grunt rolny.


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie

Kupie stare ordery, medale,

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie

Wypożyczanie odkurzaczy

Oferujemy wypożyczenie odkurzacza piorącego renomowanej firmy Karcher, model Puzzi 8/1C wraz z ssawkami do prania tapicerek i dywanów. Dzięki temu..


Zobacz ogłoszenie

Praca - sprzątanie

Firma sprzątająca Rivendell poszukuje rzetelnych osób do pracy przy sprzątaniu klatek schodowych. Praca od 10 do 20 godzin tygodniowo - do..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę do pracy na umowę o

Poszukuję osoby do pracy w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Szczecinka ok 8km z możliwością zamieszkania /mężczyzna-kobieta/ Oczekiwania -osoba..


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY / ROLETY / OKNA PCV

Moskitiery okienne, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, Okna PCV. PRODUCENT. Umów darmowy pomiar pod numerem 790 215 251


Zobacz ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w

Starostwo Powiatowe w Szczecinku pilnie poszukuje pracownika do sprzątania siedziby Starostwa na okres 2 miesięcy. Zatrudnienie od zaraz na umowę..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"