:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  18°C bezchmurnie

Specjalista do spraw kontroli jakości dostaw – co to za zawód?

Porady, Specjalista spraw kontroli jakości dostaw zawód - zdjęcie, fotografia

W Szczecinie nie brakuje firm związanych z dostawami, logistyką oraz transportem czy produkcją i przewożeniem towarów na znaczniejsze odległości. Nieodwołanie z takimi miejscami związana jest postać specjalisty czy kontrolera do spraw jakości dostaw. Kim jest ta tajemnicza postać i ile można zarobić na jego stanowisku?

Jakość przede wszystkim

Dla wszystkich firm produkcyjnych najważniejszym kryterium w dzisiejszych czasach jest przede wszystkim w jak najwyższa jakość, ponieważ to ona stanowi o postrzeganiu marki. Kontroler jakości jest odpowiedzialny za cały proces produkcyjny, od pierwszych chwil, kiedy materiał pojawia się w urządzeniach, aż do chwili, kiedy gotowy produkt trafia do kartonów i wysyłany jest do miejsca docelowego. Jeśli kontroler odpowiedzialny jest za jakość dostaw, jego obowiązki związane są z przeglądaniem i dokładnym sprawdzaniem towaru dostarczonego za pomocą najróżniejszych środków transportu. Szczególnie ważne jest to w przypadku przewożenia świeżych owoców oraz warzyw zza granicy czy w przypadku elektroniki – sprzętu RTV oraz AGD, wymagających specjalnych procedur.

Nie tylko hala produkcyjna

Kontroler będzie odpowiedzialny w swojej pracy także za sporządzanie dokładnych dokumentacji, szczególnie w przypadku  zgłaszania reklamacji od klientów. Kontroler zobowiązany jest także do prowadzenia rozmów z firmami transportowymi czy z dostawcami materiałów, a także samymi klientami. Kontroler musi wykazywać się odpowiednimi umiejętnościami zarówno indywidualnej, jak i zespołowej pracy. Musi również posiadać odpowiednią wiedzę techniczną oraz technologiczną, związaną z produkowanym towarem – w zależności od branży, w jakiej znalazł zatrudnienie.

Zarobki odpowiednie do ilości zadań?

W przypadku kontrolera jakości można liczyć na zarobki w okolicach 3 000 złotych. W mniejszych firmach będą to zarobki około 2 600 złotych, a większych nawet 3 200 złotych. Wszystko będzie jednak zależało od wielkości przedsiębiorstwa, stażu pracy oraz poziomu firmy, a także specyfiki produkowanych towarów. Inne oferty pracy w Szczecinie https://www.gowork.pl/praca/szczecin;l

 

artykuł partnera serwisu