:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C całkowite zachmurzenie

Śpiący na mrozie pijani i kłopoty z bezdomnymi

Straż Miejska, Śpiący mrozie pijani kłopoty bezdomnymi - zdjęcie, fotografia

W okresie od 12.12. do 18.12. strażnicy miejscy podjęli 146 interwencji w stosunku do 112 osób - informuje Straż Miejska w Szczecinku w swoim cotygodniowym raporcie wysyłanym do mediów. - Za pomocą kamer monitoringu ujawniono 22 zdarzenia, z czego w 17 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy.

12.12.2016 około godziny 14:15 dyżurny straży miejskiej otrzymał wezwanie do mężczyzny, który miał leżeć na ul. Rzemieślniczej przy stołach do handlu. Na miejscu patrol, który został wysłany na miejsce zastał mężczyznę, który był rozebrany od pasa w dół i upojony alkoholem. Leżał on na skwerze. Obudzony nie był w stanie stać o własnych siłach. Został doprowadzony do miejsca zamieszkania na ul. Armii Krajowej 17.

12.12.2016 około godziny 15:30 operator kamer monitoringu wizyjnego, na rondzie Golińskiego zauważył rowerzystę jadącego od strony ul. 1 Maja, który prawidłowo wjechał na rondo. W momencie, kiedy chciał zjechać z ronda został potrącony przez samochód. Patrol, który został tam wysłany zastał potrąconego, który leżał na jezdni. Potrąconego strażnicy okryli kocem termicznym, wezwali zespół ratunkowy oraz policję a następnie zabezpieczyli ruch drogowy w tym miejscu. Zespół ratunkowy zabrał poszkodowanego do szpitala.

12.12.2016 około 22:30 strażnicy skontrolowali 5 obiektów, w których przebywają bezdomni. Kontrolowano obiekt przy ul: Wodociągowej 6 – przebywał 1 bezdomny, opuszczony barak na ul: Kolejowej – przebywał jeden bezdomny, dworzec PKP – przebywał jeden bezdomny, opuszczone pomieszczenia na ul: Sikorskiego tam przebywało 4 bezdomnych oraz skontrolowano namiot przy ul: Łukasiewicza, w którym przebywał 1 bezdomny. Legitymowani odmówili przyjęcia pomocy.

Apel do Państwa – proszę o przekazywanie nam informacji o miejscach gdzie przebywają osoby bezdomne, będziemy kontrolować te miejsca i proponować bezdomnym pomoc.

13.12.2016 około godziny 18:30 interwencja w sprawie upojonego alkoholem mężczyzny, który leżał na trawniku przy ul: 28 Lutego. Strażników wezwała jego matka i poprosiła o pomoc w doprowadzeniu go do mieszkania. Strażnicy doprowadzili go do miejsca zamieszkania.

16.12.2016 około godziny 22:30 strażnicy skontrolowali pięć obiektów, w których przebywają bezdomni. Wylegitymowano 7 osób. Skrajnym przypadkiem jest mężczyzny nocujący w namiocie przy ul: Łukasiewicza.

17.12.2016 około godziny 4:40 operator kamer monitoringu na ul: Wyszyńskiego przy parkingu sklepu Ogród zauważył pojazd marki Nissan, który uderzył w lampę drogową. Na miejsce został wysłany patrol straży miejskiej, który stwierdził kolizję. Interwencja zgodnie z kompetencjami została przekazana Policji. 

17.12.2016 około godziny 15:30 dyżurny Straży Miejskiej został poinformowany o zanieczyszczeniu kanału na ul: Kwiatowej. Patrol, który udał się na miejsce stwierdził zanieczyszczenie kanału substancją koloru zielonego. Po wykonaniu dokumentacji o powyższym fakcie powiadomiono Referat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego UM. W dniu 18.12.2016 r. ponownie było kontrolowane to miejsce a kanał w dalszym ciągu był zanieczyszczony.

18.12.2016 około godziny 17:05 strażnicy patrolując ulicę Szafera ujawnili zniszczony znak drogowy.

18.12.2016 r. około godziny 14:30 na Placu Kamińskiego strażnicy znaleźli telefon komórkowy. Po oddzwonieniu na numer zapisany w telefonie ustalono właściciela i telefon mógł wrócić do niego.

W dniach 16-18.12.2016 r. strażnicy zabezpieczali bezpieczeństwo oraz prowadzili akcję edukacyjną połączoną z rozdawaniem elementów odblaskowych podczas jarmarku organizowanego przed ratuszem.

13 grudnia Wojewoda Zachodniopomorski wzorem lat ubiegłych podpisał Rozporządzenie Porządkowe nr 1/2016 w sprawie ograniczenia używania wyrobów pirotechnicznych na terenie województwa zachodniopomorskiego. Rozporządzenie to wprowadza zakaz używania wyrobów pirotechnicznych 

w okresie od 21 grudnia 2016 do 4 stycznia 2017 r. Osoby, które będą używać 

w tych dniach środków pirotechnicznych narażają się na odpowiedzialność tak jak za wykroczenia określone w kodeksie wykroczeń.

 


Śpiący na mrozie pijani i kłopoty z bezdomnymi komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com