:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C całkowite zachmurzenie

Śpiewać mógł prawie każdy, kto miał talent. I o to chodziło

Muzyka, Śpiewać mógł prawie każdy miał talent chodziło - zdjęcie, fotografia

To była prawdziwa uczta dla ucha. Choć piątek (20.01) był prawdziwie zimowy, w auli Szkoły Muzycznej w Szczecinku temperatura sięgała zenitu. Wszystko za sprawą trwającego przez cały dzień IV Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych. Na festiwal zgłosiło się 150 uczestników w różnym wieku z całej Polski. Przesłuchania niezwykle utalentowanych wokalistów i muzyków trwały do godzin wieczornych. Jak podkreślali organizatorzy – było warto. Ich zdaniem, „był to jak dotąd najpiękniejszy festiwal”.

Przypomnijmy. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był również śpiewający Kamil Kowalski, mieszkaniec podszczecineckiego Kusowa. Wcześniej festiwal odbywał się właśnie w Kusowie, ale ze względu na dużą liczbę osób zainteresowanych postanowiono przenieść go do Szczecinka.

W tym roku wielkie śpiewanie zaczęło się od samego rana. Trwało ponad 11 godzin! Jak powiedział nam jeden z jurorów, Grzegorz Pawelski, ocena tak dużej ilości talentów była niełatwym orzechem do zgryzienia. Zwycięzców można było poznać dopiero wieczorem, kiedy ogłoszono wyniki. Zaraz potem dla wszystkich zaśpiewał Kamil Bijoś, wokalista jednego z najbardziej znanych i najlepiej sprzedających się chórów w Polsce - Sound’n’Grace, który zresztą również zasiadał w jury festiwalu. 

Ostatecznie po niełatwej naradzie sędziowie wyłonili następujących zwycięzców. 

Nagrody Specjalne otrzymali: Karolina Kula z Warszawy, Paulina Kasperek ze Słupska, Hanna Sztachańska z Rokitnicy, Aleksandra Dauszkiewicz ze Słupska i Agata Wilant z Trzcianki. 

Wyróżnienia Specjalne trafiły do: Adriana Nowika z Kobylnicy, Julii Bury z Jenina, i Magdaleny Katarzyńskiej z Kąkolewa.

Ponadto jury postanowiło wyróżnić: Wiktorię Zwolińską z Krakowa, Nicolę Szymańską z Konina, Martynę Ćwik z Koszalina, Julię Kukuć z Poznania, Aleksandrę Pieczkowską z Gorzowa Wielkopolskiego, Wiktorię Granas z Legnicy, Last Minute Kwartet z Leszna oraz Filipa Rychcika z Poznania.

Laureatami tegorocznej edycji festiwalu zostali:

Nina Żalik z Pawłowic, Sara Egwu-James z Rzepina, M.A.J.A. z Poznania, Iga Brzezińska z Konina, Dominik Światkowski z Nowego Miasta Lubawskiego, Kamila Lewicka ze Słupska, Nina Larek z Pozniania i Agata Wilant z Trzcianki.

Nagrode Grand Prix otrzymała Jagoda Różycka z Bielawy. 

Śpiewać mógł prawie każdy, kto miał talent. I o to chodziło from temat.szczecinecki on Vimeo.


Śpiewać mógł prawie każdy, kto miał talent. I o to chodziło komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com