:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C całkowite zachmurzenie

Spokojnie, to tylko awaria

Dziś (11.10) w godzinach porannych wszystkich przechodniów oraz mieszkańców ul. Emilii Plater czekała niecodzienna niespodzianka. Ok. godz. 10 spory fragment ulicy znalazł się pod wodą. Również z kranów w pobliskich mieszkaniach popłynęła brązowa ciecz. Mini powódź spowodowana została awarią starej rury wodociągowej, do której doszło podczas wykonywania prac związanych z wymianą rur na tym odcinku ulicy.  

- W wyniku tego wylewu przez cały czas teraz z kranów leci brudna woda. Widziałem, jak jeden pan, aby dostać się i wsiąść do swojego samochodu, zdjął buty i podwinął spodnie i tak przeszedł do auta – relacjonuje jeden z naszych Czytelników.   

O przyczynę usterki zapytaliśmy Zbigniewa Pawłowskiego, dyrektora ds. technicznych Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinku.

- Ta sytuacja spowodowana jest awarią rurociągu w tym miejscu. Jest to bardzo awaryjny odcinek, ponieważ kiedyś któryś z wykonawców postanowił docieplić go taką szlaką żużlową. To spowodowało, że w tym rurociągu powstały zżery i dlatego obecnie trwają prace związane z jego wymianą. Wykonawca metodą bezwykopową wciąga nową rurę wodociagową z tworzywa sztucznego pod ziemię, ponieważ chcemy wyciąć ten stary fragment i przepiąć to właśnie na nową rurę. I w trakcie tych prac urządzenie, które wciąga rurę pod ziemię, niestety uszkodziło tę starą, istniejącą już rurę. Stąd też ta awaria – mówi „Tematowi” Zbigniew Pawłowski. – Awaria na pewno zostanie dziś usunięta. Do mieszkań zacznie też płynąć czysta woda, ponieważ po usunięciu usterki wypłuczemy ten odcinek sieci.(mg)

 

Zdjęcia nadesłał nasz Czytelnik. Dziękujemy!


Spokojnie, to tylko awaria komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com