:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C słabe opady deszczu

Spółdzielnia robi parking

O problemie mieszkańców osiedla Zachód, a w szczególności lokatorów budynku przy ul. Budowlanych 3, dotyczącym braku wystarczającej liczby miejsc parkingowych pisaliśmy na naszych łamach w sierpniu br. (więcej na ten temat w artykule http://www.temat.net/aktualnosci/15718/Parkingow-wciaz-brakuje).

Przypomnijmy. Mieszkańcy zwrócili się z prośbą do zarządu Szczecineckiej Spółdzielni Mieszkaniowej o utworzenie dodatkowych miejsc postojowych, ponieważ nie mają gdzie parkować swoich aut. Padł pomysł, aby wygospodarować część terenu przy ul. Karlińskiej obok sklepu „Żabka” i utworzyć w tym miejscu parking z prawdziwego zdarzenia. Dodajmy, że do tej pory lokatorzy pobliskich bloków często właśnie w tym miejscu zostawiali swoje samochody na nieutwardzonym klepisku. 

- Zwracaliśmy się z prośbą do Wydziału Architektury o udzielenie zgody na tymczasowe zagospodarowanie na parking terenu znajdującego się pomiędzy pawilonem przy ul. Karlińskiej 19 a kościołem. Niestety nie otrzymaliśmy takiej zgody, ponieważ w planie przestrzennym zagospodarowania miasta jest to teren z przeznaczeniem pod budowę budynku mieszkalnego, a my niestety musimy trzymać się ściśle tego planu. Jest jednak szansa na to, że w pobliżu bloku przy ul. Budowlanych 3 powstanie kilka dodatkowych miejsc parkingowych – powiedziała nam w jednej z wcześniejszych rozmów Barbara Kucab, prezes SzSM.

Już kilka miesięcy temu spółdzielnia planowała zaadaptowanie na parking niewielkiej części terenu przy wspomnianym pawilonie, gdzie obecnie samochody parkują na znajdującym się w tym miejscu pasie zieleni. Obecnie jest to jedynie rozwiązanie problemu brakujących miejsc postojowych w tym miejscu.

Okazuje się, że mieszkańcy pobliskich bloków już wkrótce będą mogli korzystać z nowych miejsc parkingowych. Właśnie ruszyły prace związane z budową nowego, niewielkiego parkingu. Plac budowy został już ogrodzony, pracownicy uporali się już także z wkopaniem krawężników oraz ze wstępnym uporządkowaniem i wyrównaniem terenu. Wkrótce położona zostanie także nowa nawierzchnia – niewielki plac wyłożony zostanie kostką polbrukową. Docelowo powstanie tu kilkanaście dodatkowych miejsc parkingowych, z których mieszkańcy będą mogli korzystać już w najbliższym czasie. Dodajmy, że wjazd na teren parkingu będzie odbywał się – jak dotychczas – od ulicy Karlińskiej.    

 

 

 

Spółdzielnia robi parking komentarze opinie

  • jmah - niezalogowany 2013-10-26 17:15:42

    A teraz coś pozytywnego. W ostatnich latach przybyło bardzo dużo parkingów w mieście oraz na osiedlach SzSM. Np. remontując ulice pamieta się, aby wzdłuż nich były miejsca parkingowe. No, ale jeśli w jakimś miejscu jest problem i ludzie proszą o rozwiązanie go od 2008 r., to dlaczego władza musi być tak uparta - zamiast pomóc, a raczej spełnić swój obowiązek, wyszukuje na siłę przeszkód. No ciekawe, czy opamiętają się, czy będą brnąć w zaparte - to dobry test na to, czy nadają się na swoje stanowiska. Ciekawe jest też zjawisko, że takie sposoby jak zorganizowanie wizyty jakiejś telewizji / programu TV powoduje, że niemożliwe staje się możliwe. Jest to komentarz do artykułu z 2013-08-14. http://www.temat.net/aktualnosci/15718/Parkingow-wciaz-brakuje Wtedy nie udało się dodać tego komentarza.

  • jmah - niezalogowany 2013-10-26 17:14:32

    Sprawa tego parkingu wraca jak bumerang - ciekawe jak długo bedą panować jeszcze twardogłowi (SzSM + Urz.Miasta + Urz.Powiatawy). Nie do wiary, taki sztab urzędników a taka niemoc. No tak, ale jest zjawisko, że najlepsi to raczej nie pchają się do urzędów / polityki. Po za tym, pokazanie po czyjej stronie jest władza może smakować - takie są przecież niechlubne instynkty ludzi. Oj Polacy, Polacy - a przecież jeździcie już od wielu lat do Europy Zach. i wiecie, że może być o wiele fajniej, także w relacjach władza - społeczność lokalna. I szczecineccy urzędnicy też jeździli zdobywać tam wiedzę - i co, koszty wyjazdów chyba nie w pełni zwróciły się.

  • jmah - niezalogowany 2013-10-26 17:03:23

    Dzięki Panie redaktorze za pilotowanie tematu parkingów przy ul. Budowlanych. Dobrze, że SzSM robi ten parking. Jednak nie zmieni to sytuacji z ilością miejsc do parkowania samochodów. Tam gdzie robiony jest parking samochody zawsze parkowały. Nowe miejsca parkingowe potrzebne są w środkowej części ul. Budowlanych tzn. przed zakrętem, wzdłuż zakrętu i za zakrętem. Liczę na to, że Pani Prezes jest w stanie zrozumieć problem - bo w przypadku jej poprzednika wykraczało to poza możliwości jego inteligencji. Pozdrawiam.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com