:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

17°C bezchmurnie

Sportowcy ze Szczecinka z dobrymi wynikami w dwuboju

W piątek (13.04) odbył się we Władysławowie pierwszy z cyklów imprezy sportowej “Szlakiem Oktawii Nowackiej - od dwuboju do pięcioboju”. W zawodach udział wzięli również zawodnicy ze Szczecinka.

Do Władysławowa przyjechali młodzi sportowcy z różnych miast - chociażby z Gdańska, Gdyni, Jastrzębiej Góry, Drzonkowa czy Elbląga. Szczecinek był reprezentowany przez zawodników z Miejskiego Klubu Pływackiego i Pentathlonu. Same zmagania były skierowane do sportowców w wieku 10-13 lat - najpierw miejsce miało pływanie na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, a następnie bieganie - dystans 600 metrów.

W zmaganiach dziewcząt 13 lat, drugie miejsce zajęła Hania Skrobanek (czas ogólny: 03:42.28), a tuż za nią uplasowała się Zosia Skrobanek (04:01.52). Obie reprezentują MKP Szczecinek. Warto wspomnieć, że czas Hani w biegu, był drugim najlepszym wynikiem całych zawodów.
Wśród dziewcząt w kategorii wiekowej 11 lat, po zaciętej walce, na najniższym stopniu podium znalazła się Justyna Soroczyńska z Pentathlon Szczecinek (czas 04:11.11).

W zmaganiach chłopców, w kategorii 12 lat, na czwartym miejscu można było zobaczyć Pawła Okuniewicza (Pentathlon, czas: 03:51.88). W tej samej kategorii, Tomasz Polehoński z MKP został sklasyfikowany na 7. pozycji.
Wśród 10-latków i młodszych zwyciężył Dawid Szeremiota (Pentathlon), zaś Hubert Purgal i Bartłomiej Bijak znaleźli się odpowiednio na 4 i 5. miejscu.

Łącznie zawodach wystartowało 140 zawodników i zawodniczek.