:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  18°C bezchmurnie

Spotkanie autorskie Wojciecha Banacha - zaproszenie

Kiedy: 2018-04-11 , godzina: 17:00 | Gdzie: Centrum Konferencyjne Zamek

Imprezy Sapik, Spotkanie autorskie Wojciecha Banacha zaproszenie - zdjęcie, fotografia

Poezja w Szczecinku wciąż ma się całkiem dobrze. Przed nami kolejne spotkanie zorganizowane przez działający przy SAPiK Klub Poetycki OPAL.

W środę, 11 kwietnia w Szczecinku gościć będzie Wojciech Banach, poeta, laureat Nagrody Artystycznej Prezydenta Bydgoszczy za Najlepszą Książkę Roku, nagrodzony „Strzałą Łuczniczki”.

Wojciech Banach w latach 70-tych związany był z Grupą Faktu Poetyckiego „Parkan” znaną z niekonwencjonalnych działań artystycznych. Współpracował z Wydawnictwem Galerii Autorskiej Kaji i Solińskiego, co poskutkowało bibliofilskimi wydaniami jego książek.

Wykształcenie techniczne - studiował elektrotechnikę w bydgoskiej Akademii Techniczno – Rolniczej. Od 1990 roku jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, a od 2011 prezesem oddziału bydgoskiego. Jego najnowsza książka poetycka „ Strzępy i pąki” ukazała się w końcu marca 2018 roku. Poeta mieszka na stałe w Bydgoszczy. Oprócz poezji pasjonuje się zbieraniem starych widokówek.

Jak informują organizatorzy, wieczór poetycki z udziałem Wojciecha Banacha otworzy cykl liryczny pod tajemniczo brzmiącym hasłem „List do Wymyślonej”. Postrzegany przez poetę obraz świata przekazany językiem jasnym, prostym, bez lingwistycznej ekwilibrystyki często zaskakuje, zdumiewa jak i zmusza do ponownego przemyślenia. Swoiste postrzeganie świata oraz czujne oko sprawiły, że usłyszymy wiersze skonkretyzowane, precyzyjne, pełne zadumy nad światem i sobą. 

Poezji Wojciecha Banacha towarzyszyć będzie oprawa muzyczna przygotowana przy współpracy ze Szkołą Muzyczną im. O. Kolberga w Szczecinku. Wystąpią uczniowie Klasy Gitary prowadzeni przez nauczycielkę Lidię Przyłęcką.  Moderatorem spotkania będzie natomiast szefowa OPAL-u, Krystyna Mazur. 

Spotkanie z poetą odbędzie się tradycyjnie w Centrum Konferencyjnym Zamek. Start godzina 17.00. Organizatorzy serdecznie zapraszają. 
 


Spotkanie autorskie Wojciecha Banacha - zaproszenie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się