:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C bezchmurnie

Spotkanie starosty z pracownikami PKS

Powiat, Spotkanie starosty pracownikami - zdjęcie, fotografia

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Szczecinku, Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis po raz kolejny spotkał się z pracownikami aby przybliżyć aktualne działania zmierzające do sprzedaży udziałów w Spółce 

- Wszczęta przez Samorząd Powiatowy procedura zmierzająca do zbycia udziałów w spółce PKS budzi pewne niepokoje wśród kadry pracowniczej szczecineckiego przewoźnika. Jest to jak najbardziej normalne i zrozumiałe – przyznaje Starosta Krzysztof Lis. Dlatego też po raz kolejny spotkał się z pracownikami, aby przedstawić etap na jakim aktualnie znajdują się podjęte działania, odpowiedzieć na szereg pytań i podjąć próbę rozwiania wątpliwości.

Potencjalni inwestorzy mogą składać swoje oferty do 12 stycznia. I choć takowe jeszcze nie wpłynęły, to trzech z nich zdecydowało się na zakup memorandum informacyjnego – dokumentu zawierającego wszelkie informacje dotyczące sytuacji prawnej i ekonomiczno – finansowej Spółki. Wśród nich znalazł się m.in. PKS Ople oraz PKS Bytów. Samo złożenie oferty jest dopiero przystąpieniem do szerokiej procedury nabywczej.

Specjalnie powołany zespół rozpatruje oferty wstępne, na co ma 7 dni – wyjaśnił Starosta. – Dopiero wówczas oferent składa ofertę faktyczną, która podlega negocjacji(…)

Wcześniej jednak przyszły inwestor musi wpłacić wadium w wysokości 100 tys. zł.

Pracowników najbardziej interesowała kwestia pakietu socjalnego i dalszego zatrudnienia. 

Uważam, że obraliśmy najwłaściwszą drogę zmierzającą do tego aby Spółka nadal funkcjonowała. Celem zainteresowanych podmiotów jeżeli zdecydują się złożyć faktyczną ofertę, będzie rozwinięcie działalności przewoźnika (…) Jednym z kryteriów składanych ofert jest deklaracja utrzymania lokalnych połączeń komunikacyjnych(…) – mówił Starosta. (Te zostały ujęte w projekcie „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Powiatu Szczecineckiego do czasu osiągnięcia złożonego celu w projekcie pn. „Wzmocnienie potencjału transportowego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Szczecinku Sp. z o.o. poprzez zakup nowych autobusów” współfinansowanego  z RPO Województwa Zachodniopomorskiego , tj. do 31 grudnia 2018 r.

Wśród wielu innych zapisów znalazła się również deklaracja spłaty kredytów objętych poręczaniem Powiatu Szczecineckiego.

Na koniec Starosta obiecał, iż ponownie spotka się  z pracownikami  po 12 stycznia aby przekazać aktualne informacje dotyczące zbycia udziałów.

Spotkanie starosty z pracownikami PKS komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com