:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C słabe opady deszczu

Spotkanie z autorem "Bestii". "Nie jest sztuką napisać książkę, która będzie przewidywalna"

Imprezy, Spotkanie autorem

Literacka kariera mieszkańca Szczecinka, Piotra Rozmusa nabiera tempa. Autor, który ma już na swoim koncie dwa bestsellery „Bestię” oraz „Kompleks Boga”, wydał właśnie trzecią powieść pt. „Przebudzenie”. To thriller, którego fabuła osadzona jest w miejskiej przestrzeni Szczecinka. To także kontynuacja debiutanckiej „Bestii”, która zdążyła już zdobyć fanów w całej Polsce. W środę, 11 stycznia Piotr Rozmus spotkał się ze swoimi Czytelnikami w miejskiej bibliotece. Niektórzy miłośnicy twórczości szczecineckiego pisarza przyjechali specjalnie na to spotkanie z innych miast.

Tak było w przypadku pani Agnieszki i Anny z Koszalina, które nie ukrywają swojej fascynacji thrillerami Piotra Rozmusa. – Od dawna już śledzimy profil pana Piotra na Facebooku. Często też komentujemy to, co tam pojawia. Kiedy usłyszałyśmy, że takie spotkanie z autorem się odbędzie po prostu musiałyśmy przyjechać. Chociażby po to, żeby go na żywo zobaczyć.

- Podoba mi się bardzo styl pisania pana Piotra – wyjawia nam pani Agnieszka. – Książki trzymają w napięciu do końca. To bardzo dobrze widać, chociażby w „Kompleksie Boga”. Nie jest sztuką napisać książkę, która będzie przewidywalna. A tu jest taka niepewność. Element zaskoczenia. Tak jak przy czytaniu „Bestii”. Byłam zaskoczona samą końcówką. Pomyślałam sobie wtedy, o kurczę, przecież sama mogłam na to wpaść. 

- Mi się z kolei podoba fakt umiejscowienia fabuły w miejscu, które się zna, ale od zupełnie innej strony – podkreśla z kolei pani Anna. Akurat nie jestem ze Szczecinka, ale znam to miasto dość dobrze. To bardzo fajne, kiedy podczas czytania, można odszukiwać w pamięci opisywane miejsca. Był już Szczecinek, Szczecin. Teraz czekamy na fabułę umiejscowioną w Koszalinie. To niesamowite. Stałyśmy sobie dzisiaj na parkingu, patrzyłyśmy w stronę jeziora i przypominały nam się sceny z książki. Gdzieś w głowie te obrazy zostają. 

- Książki Piotra nam się nie nudzą – dodaje pani Agnieszka. - Jeżeli będzie to możliwe, oczywiście nadal będziemy autorowi towarzyszyć na spotkaniach. Już czekamy na kolejne powieści. 

Warto nadmienić, że podczas spotkania z Piotrem Rozmusem szczecinecka biblioteka wypełniła się po same brzegi. Pracownicy biblioteki przyznają, że zainteresowanie twórczością autora ze Szczecinka to w ostatnim czasie prawdziwy fenomen. Wszystkie „Bestie” i „Kompleksy Boga” (łącznie 9 sztuk książek) są stale wypożyczone. Aby wypożyczyć któryś z thrillerów trzeba uzbroić się w cierpliwość i ustawić w długiej kolejce. 


Spotkanie z autorem "Bestii". "Nie jest sztuką napisać książkę, która będzie przewidywalna" komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com