:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C słabe opady deszczu

Sprawa Mahonka. Patostreamer spod Szczecinka zgłoszony do prokuratury (Akt.)

Sprawa Mahonka. Patostreamer spod Szczecinka zgłoszony do prokuratury

Streamowanie w internecie jest z każdym kolejnym miesiącem coraz popularniejsze. Przybywa także twórców, którzy chcą za pośrednictwem platformy YouTube czy Twitch zarabiać prawdziwe pieniądze w czasie rzeczywistym. Występujący pod pseudonimem “Mahonek” youtuber to właśnie jeden z takich popularnych streamerów. 25-latek z Parsęcka pod Szczecinkiem ma na swoim oficjalnym kanale już blisko 170 tysięcy subskrypcji.

 

Bardzo często twórcy takich transmisji na żywo, pokazują w swoich nagraniach patologiczne, demoralizujące młode osoby (a tych właśnie jest najwięcej wśród “fanów”), zachowania. O “Mahonku” zrobiło się głośniej w całej Polsce przed kilkoma dniami. O co dokładnie chodzi?

Sprawą streamera zajęła się organizacja Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, zainspirowana najprawdopodobniej przez użytkowników serwisu Wykop. Według OMZRiK, youtuber z Parsęcka nakłania dzieci do publicznego rozbierania się przed kamerkami, używa wobec nich nieodpowiedniego wulgarnego języka i spożywa nadmierne ilości alkoholu, a także prezentuje zachowania rasistowskie i obraża innych ludzi oraz nagabuje do różnych innych zachowań.

Jak można przeczytać w serwisie KomputerŚwiat, Prokuratura Rejonowa w Szczecinku została poinformowana o możliwości popełnienia przestępstwa. W serwisie pojawiło się oświadczenie prezesa zarządu OMZRiK, Konrada Dulkowskiego:

"Jako prezes Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych oświadczam, że w dniu 12.06.2018 zostało wysłane listem poleconym do Prokuratury Rejonowej w Szczecinku, ul. Mickiewicza 16, 78-400 Szczecinek, zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Adriana Sz., występującego pod pseudonimem "Mahonek". Jako dowody zostały zamieszczone pełne wersje chatów wideo Adriana Sz. z małoletnimi. Przed przystąpieniem prokuratury do czynności w sprawie nie będę podawał publicznie informacji o treści zawiadomienia, by nie wpływać na postępowanie prokuratury."

 

Youtuberzy, którzy streamują swoje poczynania w sieci (i co warte odnotowania - zarabiają na tak zwanych “donejtach” niejednokrotnie duże pieniądze), bardzo często łączą się z innymi ludźmi na żywo poprzez serwis Omegle, by tam “robić show” i rozśmieszać widzów, którzy akurat oglądają transmisję na żywo. Jest to serwis przeznaczony dla osób, które ukończyły 18. rok życia, jednak w każdej godzinie można tam połączyć się z wieloma młodymi osobami, które są w wieku 10-13 lat. Dzieci są często stroną prowokującą - zaczepiają i wyzywają. Nie zmienia to jednak faktu, że tak zwanych “patostreamerów” jest w kraju coraz więcej. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zajmował się już sprawami innych kontrowersyjnych twórców, między innymi Gurala, Rafonixa, Daniela Magicala czy Rafatusa.

Mahonek to typowy przedstawiciel "patostreamów". Na Youtube jest obecny od 2013 roku, swoje streamy emituje dwa razy w tygodniu. W relacjach na żywo zawsze pije dużo alkoholu, używa słów i zwrotów powszechnie uważanych za bardzo wulgarne, prowadzi interakcję z widzami z całego świata. Ci za to wspierają go finansowo. Co warte podkreślenia, sam Mahonek dwuktrotnie udzielił też pomocy charytatywnej, fundując na przykład protezę inwalidzie, albo nowy telefon widzowi, który właśnie zgubił swój aparat.  Kanał “Mahonka” był kilkukrotnie banowany przez serwis YouTube, ale nie z powodu “złych zachowań”, a z powodu złamania regulaminu popularnego serwisu - twórca nie ocenzurował okna z kamerką osoby, która się onanizowała. A akurat prezentowanie nagości i treści o charakterze pornograficznym, jest przez YouTube karane.

 

Patryk Witczuk

Czytaj też: https://www.spidersweb.pl/2018/06/mahonek-youtube-patostream.html

Aktualizacja:

Jak poinformowała nas sierż. Ewa Żaglewska z KPP w Szczecinku, w powyższej sprawie szczecinecka policja podjęła stosowne czynności i działania, w trakcie których ustalane jest, czy doszło do przestępstwa, czy też nie, a jeśli tak, to do jakiego. Na obecną chwilę zebrany materiał w sprawie nie pozwolił na przedstawienie komukolwiek zarzutów. Sprawa jest w ciągłym zainteresowaniu szczecineckich policjantów.

 


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


mahonek patostream youtube prokurator szczecinek - komentarze opinie

 • gość 2018-06-14 15:35:33

  No to Mahonek, pokaż nam na żywo sąsiada z ... Trzesieki. Ciekawe jak wygląda nago opalając sie na ukradzionej wysepce przdomowej. (jeziorko Trzesiecko)

 • gość 2018-06-14 15:58:53

  Mam nadzieje, że ten patostrimer poniesie konsekwencje swoich czynów. Jak można podrywać nieletnią i kazać jej pokazywać ciało.

 • gość 2018-06-14 17:39:29

  głupota, jak ktoś zna Adriana to wie że on to robi dla śmiechu i nie robi nic złego.

 • gość 2018-06-14 20:00:44

  Patologia... do odstrzału. Dożywotni zakaz dostępu do komputera.

 • Gość - niezalogowany 2018-06-14 21:14:25

  Kto ogląda takie gówno?!

 • Gość - niezalogowany 2018-06-14 21:31:31

  Makabra jakaś. Rynsztok moralny. Dno.

 • Gość - niezalogowany 2018-06-15 06:59:19

  Dla śmiechu??? Ludzie ogarnijcie się. Jak można wyrzadzać komus krzywde, wyzywać kogoś, proponować w wulgarny sposob seks dla zabawy? To jest śmieszne? Jeśli w rzeczywistości jest, to faktycznie mamy do czynienia z demoralizacją i patologią...

 • gość 2018-06-15 07:36:31

  A KIEDY ZAJMĄ SIĘ PROPAGOWANIEM NIENAWIŚCI NA TLE RELIGIJNYM PRZEZ P. DOUGLASA, KTÓRY OSOBIŚCIE ANGAŻOWAŁ SIĘ W PROMOCJĘ KONCERTU NERGALA???????????????? GDZIE TE NIEZAWISŁE SĄDY NADZWYCZAJNEJ KASTY??????????????

 • Gość - niezalogowany 2018-06-15 08:04:24

  A złożyłeś zawiadomienie na tego Daglasa i Behemotha czy tylko żale tu wylewasz i patrzysz na innych by to zrobili?

 • gość 2018-06-15 09:13:06

  jak ktoś zna Adriana to wie, że brakuje mu conajmniej 2 klepek... bardzo dobrze ! niech ludzie wiedzą, że w sieci nie jest się anonimowym. Wyzywanie innych albo flirt z 13 latką i nagabywanie do pokazania pośladków itp to pedofilia... nawet dla beki

 • gość 2018-06-15 09:32:37

  Tak własnie będą wyglądać niewychowane dzieci patologii rozmnażającej się za 500 plu.

 • gość 2018-06-15 09:57:33

  Może w końcu ruszy się coś z tymi patostreamami i prokuratura zacznie ich ścigać. Dla śmiechu czy dla beki jak to co niektórzy piszą to nie jest wytłumaczenie patologicznego zachowania. Dla beki nie można kogoś obrażać, przeklinać na wizji i nagabywać do roznegliżowania się lub proponować spotkania na tle seksualnym dla nastolatek.

 • gość 2018-06-15 10:02:23

  PANEM DOUGLASEM SĄD POWINIEN ZAJĄĆ SIĘ Z URZĘDU, BO TO NIE JEST JAKIŚ YOUTUBER, KTÓRY MOŻE UMKNĄĆ W INTERNETOWYM GĄSZCZU, ALE NAJWAŻNIEJSZA (Z URZĘDU) OSOBA W MIEŚCIE!!!!!!!!!!!!!!!

 • gość 2018-06-15 10:52:15

  Tym panem z Trzesieki i magistratu zajmą sie słuzby ale z innych powodów.Nomen omen tam mieszka i tam pracuje dwóch GIGANTÓW rozwoju Pierdziszewa)

Dodajesz jako: Zaloguj się