:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C lekkie zachmurzenie

Sprzedaż alkoholu w Szczecinku. Radni ustalą duży limit

Sprzedaż alkoholu w Szczecinku. Radni ustalą duży limit

Miasto ustali limit pozwoleń na sprzedaż alkoholu w mieście. Zajmą się tym radni podczas sesji, która odbędzie się 28 maja. Jest to efektem nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

W Szczecinku ilość zezwoleń i tak będzie imponująca: 160 punktów w których można nabyć alkohol o zawartości alkoholu do 4,5% oraz piwo, 110 punktów w których sprzedaje się alkohol o zawartości od 4,5 do 18% z wyjątkiem piwa, 110 punktów dopuszczonych do sprzedaży alkoholu o zawartości pow. 18%, aż 270 punktów, w których będzie można nabyć napoje alkoholowe przeznaczone do spożycia poza miejscem sprzedaży.
Sprzedaż alkoholu jest dochodowym interesem. W roku 2017 w Szczecinku wydano 19 milionów na wódkę, niemal 22 miliony złotych na piwo. 

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


alkohol szczecinek sprzedaż radni limit ustawa o wychowaniu w trzeźwości - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-05-18 12:17:26

    No właśnie, jest dochodowym interesem więc trzeba przy pomocy tej ustawy zniszczyć konkurencję. A ja jestem za tym by na mysiej wyspie był całkowity zakaz sprzedaży alkoholu. Tam wypoczywają ludzie z rodzinami, dziećmi.

Dodajesz jako: Zaloguj się